Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] przyspiesza i traci moc


Gość jarolipa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze swoja n 16 podczas zmian biegow kiedy samochod przyspiesza zdarza sie spadek mocy na ok 1 sekunde.

Jednoczesnie chcialem powiedziec ze nie dzieje sie to zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczyś przepustnicę - to może by przyczyna, ponieaż nagar zbierający się na niej ogranicza przelot powietrza w zalezności od jej połozenia.. Masz prawdopodobnie efekt zblizony do "turbo-dziury" Kup spray w motoryzacyjnym do czyszczenia gaźników, zdejmij obudowę filtra i psiknij kilka razy. Powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos ma dokladna instrukcje jak wyczyscic przepustnice? z gory dziekuje

 

[ Dodano: Sro 09 Sty, 2008 11:57 ]

Mam jeszcze jedno pytanko czy ktos z was ma znany i nie drogi warsztacik w Warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta:

 

zdejmujesz cały seryjny dolot tuż przy wejściu do silnika ( plastikowa rura i obudowa). Twoim oczom powinna pokazać się metalowa rura, pionowo osadzona, w której jest blaszka przepustu oparta na ośce, sterowanej przez linkę gazu. Na odpalonym silniku psikasz na ścianki przepustnicy (rury) i na przepust (plaszkę) tym specyfikiem do gaźników około 15-20 sekund. Użyj rurki dołączonej do tego preparatu, ponieważ zwiększa ciśnienie wyrzucanego płynu i bardziej wypłykuje nagromadzony nagar. Najlepiej jakby ktoś drugi podczas spłukiwania dodawał lekko gazu, żeby silnik nie zgasł i przepalił wszystko, co zostało po czyszczeniu. Jesli zgaśnie to może długo nie chcieć odpalić ale to normalne. Po wszystkim złóż wszystko do kupy i tyle. Wytłumaczyłem to jak najbardziej łopatologicznie jak sie dało :D Objawem po przeczyszczeniu przepustnicy są podwyższone obroty na ssaniu i biegu jałowym ale spoko....komp po pewnym czasie nauczy sie od nowa ustawień i wszystko wróci do normy...

 

Co do warsztatu to szukaj w dziale "Warsztaty, gdzie naprawiać" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...