Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] kto czyscil EGR w 2.2 ? lub innych silnikach p12


silver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja miałem czyszczone ... a teraz mam to zablokowane czy podwieszone (czyli tak jakby w ogole tego nie było...)

A czym sie u Ciebie to objawia skoro piszesz ze napewno masz to zapchane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z poczytajki forum - opisywali, ze chwilowo zamula auto...

u mnie cos takiego sie dzieje - jak jade za kolesiem i nagle przycisne mocniej gaz

wtedy na chwile dostaje mula ale jak trzoche poluzuje gaz to moc wraca....

dzieje sie to raz na jakis czas - i nie jest regula - wiec pewnie EGR

no chyba, ze brakuje powietrza w dolocie - aha mam powerboxa - bez powerboxa tego nie ma - ale wtedy auto nie jest takie zwawe - wiec jezdze na powerboxie

zadny check engine sie nie zapala - nigdy nie zapalal sie - jedynie przy starcie auta ale pozniej gasnie...

to tyle moich skromnych wypocin

generalnie - auto ciagnie pieknie - ale nie moga za mocno gazu dodac - tak jakby go zalewalo wtedy - i nie ma reguly z tym mulem ...

 

[ Dodano: Sro 09 Sty, 2008 11:32 ]

a może ten temat Cię zainteresuje ;)

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2826

Przynajmniej będziesz miał pogląd jak się do tego czyszczenia zabrać... :)

 

kurde - duzo tego.... a o p12 2.2 cos bylo wspominane tam ? chyba nie... a szkoda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde - duzo tego.... a o p12 2.2 cos bylo wspominane tam ? chyba nie... a szkoda ;)
To ogólnie traktuje o EGR (zasada działania i blokowania pewnie jest taka sama lub w większości podobna), a poza tym:
a teraz mam to zablokowane czy podwieszone (czyli tak jakby w ogole tego nie było...)
ten kolega wie więcej więc pisz do niego na PW. pewnie się dogadacie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl sprawę [ jak zapatrujesz sie na ekologię] ja zatkałem 2groszami na wlocie do zaworu i mam świety spokuj. Decyzja należy do Ciebie co zrobisz, podejrzewam że czyszczenie pomoze na chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clex,

dzieki za info

 

generalnie problem zniknal - zmienilem ustawienie powerbox-u i auto lata jak glupie :D

jak zacznie sie cos dziac, to napisze - obecnie nie ma problemu z zamulaniem auta

 

latwo sie rozbiera/czysci EGR w P12 , aby sprawdzic w jakim to jest stanie

?sofaboss,

ile placiles za czyszczenie EGR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu ja sporo za to placilem ale juz nie pamietam kwoty bo to była jedna z pierwszych żekomych usterek w aucie, a ze w sumie za wszystko zaplacilem ponad 6k to juz nie wiem ile mnie to wyniosło....

Robilem to w Bosch Service Trzebniak Świebodzin i zdecydowanie odradzam warsztat!! ja juz nigdy nic tam nie bede robił!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze, ze jest to forum :)

juz pare zlotych zaoszczedzilem dowiadujac sie tutaj co i jak - oby tak dalej

no i okazalo sie, ze raczej EGR mam sprawne.... bo mul sie skonczyl :one: :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie byloby zrobic jakas stronke z opisami porad do p12 - co na taki i taki problem.....

naprawa, poprawianie fabryki, itd. zeby nie trzeba bylo tego szukac po forum

 

forma - dowolna jakis doc, pdf z ilustracjami najlepiej :)

 

do p11 i p10 tez pasuje - ale tu przynajmniej sa jakies ksiazki - do p12 nie widzialem :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet pare tysieci - co do elektronicznych usterek - wieszkosc konczy sie podlaczeniem do testera - a go nie mam - i tak naprawde to ciezko sprawdzic czy cos skopane...

 

dobrze, ze jest ale i tak nie ma tam duzej ilosci patentow, ktore tutaj znalazlem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...