Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

gasnie przy nierozgrzanym silniku


Gość franz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Mam taki problem ze swoja maxima (1999 qx automat 3.0). Kiedy probuje odaplic silnik z rana (czyli kiedy zdazyl sie wychlodzic) i wrzucam wsteczny to momentalnie gasnie. Musze odpalic znowu i poczekac az sie silniki troche rozgrzeje i potem juz smiga. Przy pierwszym odpaleniu zawsze mam tez podejrzanie wysokie obroty tak ze 2 tys, i musze poczekac zeby spadly do 1 tys, to wtedy juz wiem ze moge w koncu wrzucic bieg i mi nie zgasnie.Mechanik powiedzial mi ze to termostat zaworu jakiegos no ale wpisalem w google i nic mi takiego nie znalazlo wiec nie wiem czy nie poszukac innego. A wy co sadzicie?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swieci ci sie kontrolka do silnika? na oko stawiam czujnik temp silnika badz silniczek krokowy. czujniczek temp mozna bardzo latwo zdiagnozowac mierzac jego rezystancje po wrzuceniu do zimnej i goracej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci gasnie bo nie rozumiem? Zapalasz nie trzymasz gazu i trzyma 2000 obr. , a jak wbijesz bieg i puszczasz hamulec to wtedy mu obroty spadaja i gasnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...