Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] - Nowy nabytek - Podstawowe pytanka


Gość Grzesiek75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzesiek75

Witajcie drodzy Almerzanie,

Przedwczoraj dolaczylem do klubu wchodzac w posiadanie Almerki 1.6 GX '97 rok 87k przebiegu. Mieszkam w UK wiec moja Elmirka ma kierownice po prawej :)

 

W zwiazku z tym mam pare pytanek jako poczatkujacy, za odpowiedzi na ktore z gory serdecznie dziekuje.

 

1. Jaka jest pojemnosc baku ?

(nie zapalila mi sie lampki rezerwy {lub jest spalona} a wskazowke mialem na czerwony - zatankowalem do pelna i weszlo 39.25 l)

2. Lampka sygnalizacji zbyt niskiego poziomu płynu w zbiorniku spryskiwaczy szyb

(podoba sytuacja ledwo co leci, nie uzupelnialem plynu jeszcze ale nic si enei podswietla)

 

3. Nawiew wczoraj zrobilem :-) poczyscilem polutowalem kabelki i dziala - fajne rozwiazanei jest Tadka z rezystorami - niestety nie moglem rozczytac schematu z pfd'a :( wiec jak by mozna to ja poprosze

 

4. filtr przeciw pylkowy - rozkrecilem zobaczylem - nie wymieniany byl bo plastik nadal caly, i teraz pytanie czy jak sie wytnie plastik to mam zlapac za ten szary pionowy plastik i je wysunac tak poprostu czy musze cos odkrecac ?

 

inna rzecz, i tu uklon w strone Almerowiczow z UK, czy moge ten filtr kupic na ebayu ? i ile kosztuje ? opcjonalnie czy mozna to wytrzepac wymyc i wsadzic jeszcze raz ?

 

5. w czasie grzebania nad plytka od nawiewu znalazem dziure na kierownice (przygotowana na modele europejskie) - tak mniemam ze powinna tam byc jakas zaslepka czy guma - u mnie nie ma tylko zalozone bylo kolkiem wycietym z wykladziny,

czy moze sie przez to dostawac woda do srodka ?

Zakleic to jakims klejem czy poszukac moze na szrocie gumki ?

 

to chyba tyle na poczatek :)

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee 50 l bak:) poczytaj dokladnie forum... filt przeciwpylkowy co 30 tyś km lub co rok :) tez pisze w almerce... zapalala mi sie przy 10 l pozostalych w baku... moze masz spaloną... zdaza sie... taki larytas jak kontrolka od poziomu plynu do spryskiwaczy to rzadko gdzie sie zdaza wiec nie pomoge... i tochyba tyle ... uzywaj czesciej szukajki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesiek75

Dzieki Tusiek,

 

jeszcze jedno mi sie przypomnialo

babka od ktorej kupilem robila wymiane oleju i filtrow 18 miesicy temu i przejechala 2400 km - wymieniac wszystko ? - to moj pierwszy samochod wiec :) sie nie znam za bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariano_85
Dzieki Tusiek,

 

jeszcze jedno mi sie przypomnialo

babka od ktorej kupilem robila wymiane oleju i filtrow 18 miesicy temu i przejechala 2400 km - wymieniac wszystko ? - to moj pierwszy samochod wiec :) sie nie znam za bardzo

 

 

2400 km to malutko więc wszystko było by oki gdyby nie.........18 m-c :/

Wiec ja radził bym wymienić olej i fultr

 

No i nie zapomniaj

1 rozrząd (paski napinacz ewentualnie pompe wody)

2 olej silnikowy + filtr oleju

3 filtr powietrza

4 filtr pyłkowy (jeżeli micra taki posiada)

5 sprawdz stan płynu w układzie hamulcowym

6 sprawdz stan tarcz, klocków. bębnów, szczęk

7 zmienić na zime płyn chłodniczy (jeżeli był letni)

8 dolac płynu do spryskiwaczy

9 jeżeli ma klime to musisz odgrzybic układ (przewody) no i ewentualnie dolac płyn

10 zaopatrzyć sie w plak i pieścić swoją nyskeeee !!!

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 filtr pyłkowy (jeżeli micra taki posiada)

co prawda to nie micra tylko almera ale filtr ppyłkowy należy wymieniać raz na rok o jego sprawnosci nie świadczą cale plastiki tylko stopień zabrudzenia i zapach po właczeniu nawiewu.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesiek75

1. benzyny maja lancuch - doczytalem przed zakupem i sie bardzo ucieszylem :D

4. nawiew nie wydaje zadnego zapachu i nie smierdzi - moze troche kreci w nosie tylko

czy to jest ten sam filtr co w primerze i micrze ? moze uda mi sie znalesc takowy na ebayu

 

 

 

dzisiaj kupilem plyn do spryskiwaczy - wlalem litra i nawet sie ta tulejka nie napelnila :) [potem sprawdze czy nie ma wielkiek kaluzy pod samochodem - zart] - ile litrow ma ten pojemnik ?

 

inna rzecz spryskiwacze nie dzialaja jede cos tam wypluwa z siebie na odleglosc 10 cm drugi tylko przecieka - pompke slychac - czy przeczyszczenie iglo pomoze waszym zdaniem ?

 

 

dzieki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kupilem plyn do spryskiwaczy - wlalem litra i nawet sie ta tulejka nie napelnila :) [potem sprawdze czy nie ma wielkiek kaluzy pod samochodem - zart] - ile litrow ma ten pojemnik ?

 

inna rzecz spryskiwacze nie dzialaja jede cos tam wypluwa z siebie na odleglosc 10 cm drugi tylko przecieka - pompke slychac - czy przeczyszczenie iglo pomoze waszym zdaniem ?

 

 

dzieki wielkie.

 

Zbiorniczek ma chyba 4 litry, a co do dzialania spryskiwaczy, to nie ma co gdybac. Sprobuj po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze dajcie znac jak ktos wie co ile kilometrow wymienia sie lancuch rozrzadu w almerkach moja ma przejechane 185 tys. i znajomy powiedzial mi ze powinienem go wymienic bo powinno robic sie to ok co 170 tys. albo jakie sa oznaki ze jest on do wymiany. Bo teraz mialem bmw i tam lancuch byl dozywotni. Z gory dziekuje za pomoc :)

 

[ Dodano: Nie 13 Sty, 2008 23:17 ]

aha napiszcie mi gdzie sie znajduje i jak sie dostac do filtra przeciw pylkowego bo czasami z nawiewu zalatuje nieprzyjemny zapach :?: i co to jest za filterek taki maly co znajduje sie w obudowie filtra powietrza i dochodzi do niego gumowa rurka jest on w rogu obudowy :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 rozrząd (paski napinacz ewentualnie pompe wody)

wczoraj sie dowiadywałem z ciekowości komplet łańcuch górny, dolny napinacze + ślizgacze ok 1250

 

:zdziw: Ja za cały zestaw rozrządu (dwa łańcuszki oraz ślizgacze) zapłaciłem około 400 zł.

 

Pozdrawiam

Januszm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za cały zestaw rozrządu (dwa łańcuszki oraz ślizgacze) zapłaciłem około 400 zł.

 

Pewnie w JC kupowałeś?? jeśli tak to szykuj kasę na nowy zestaw, niestety oryginalny zestaw kosztuje drogo a tylko taki podobno jest wart zamontowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...