Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Prawy spryskiwacz


Grimm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po mozolnym szukaniu dokładnej odpowiedzi na mój problem i nie znalezieniu jej zakładam ten krótki temacik. Mianowicie mam problem z prawym spryskiwaczem przedniej szyby ( lewy działa bardzo dobrze), psika on na odległość aż 1cm :< , silniczek sprawdziłem-działa, wezyki nie są zatkane, a sam spryskiwacz wyjałem i przepchałem igłą, nawet zaworek kulkowy w środku wyczysciłem i nic, o co może chodzić - jakaś osławiona złosliwość rzeczy martwych :) Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawy przypadek - ale z pewnością coś musi być przytkane w okolicy samego spryskiwacza układ jest taki że ze zbiornika idzie jeden przewód, odgałęzia się na prawy spryskiwacz (może tu jest problem) i idzie dalej do lewego spryskiwacza. Więc jeśli lewy działa to tylko musisz szukać od rozgałęzienia do samych dysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sam spryskiwacz wyjałem i przepchałem igłą, nawet zaworek kulkowy w środku wyczysciłem i nic, o co może chodzić - jakaś osławiona złosliwość rzeczy martwych :) Pomocy

Napewno dobrze to zrobiłeś :?: A może już ten zaworek szlag trafił jak to często ma miejsce w tylnym. Sprawdź jeszcze trójnik-rozdzielacz i czy gdzieś się wężyk nie załamuje po zamknięciu maski.

Stawiam na walnięty zawór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiadam - zaworek w samym spryskiwaczu jest ok (nic nie blokuje, płyn swobodnie wylatuje) natomiast zauważyłem że leci płyn z trujnika- z jakiejś małej dziurki po srodku tego plastiku, wyjąłem węzyki i zobaczyłem jak tylko z jednego węzyka leje się płyn z drugiej prawie nic i o dziwo leje się płyn z tej wspomnianej dziurki :), nie wiem czy tak powinno byc. może wina trujnika ? może trzeba go jakoś rozebrać i wyczyścić ? czy trzeba kupić nowy ? a może jest jakaś regulacja cisnienia ?

ehhh denerwujacy jest ten :029: problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oOo tej jedne rzeczy nie zrobiłe, jutro tak zrobie, na razie rozgałęźnik rozbrałem i wyczysciłem, może to bedzie to ??

 

[ Dodano: Czw 10 Sty, 2008 20:10 ]

sorki za literówki- problem zklawiaturą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie załozyłem dysze spryskiwaczy od C3 i teraz mam mgiełkowat, trzeba troche kombinować przy montażu ale nie mam juz problemów z regulacja i zapychaniem sie otworów dysz ;)

 

[ Dodano: Pią 11 Sty, 2008 07:30 ]

poprawka słowa MGIEŁKOWE :030:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem dokładnie to samo u siebie. Trójnik był lekko pęknięty i wyciekał z niego płyn, przez co spryskiwacz sikał na 2cm. Nowy kosztował jakieś duże pieniądze, więc oto co zrobiłem: Przeciąłem trójnik w miejscu gdzie przeciekał, wsadziłem w ten odcięty koniec cienki wkład od długopisu (uciąłem tego wkładu około 1,5cm), po czym wsadziłem sterczący drugi koniec wkładu w trójnik. Po dociśnięciu obu części trójnika z wkładem-łącznikiem w środku, element wyglądał z zewnątrz jak nienaruszony. Zamontowanie wężyków i efekt przerósł moje oczekiwania. Do dzisiaj spryskiwacz chodzi pięknie, a trójnik nie cieknie. Może u Ciebie ten patent też pomoże rozwiązać problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem dokładnie to samo u siebie. Trójnik był lekko pęknięty i wyciekał z niego płyn, przez co spryskiwacz sikał na 2cm. Nowy kosztował jakieś duże pieniądze, więc oto co zrobiłem: Przeciąłem trójnik w miejscu gdzie przeciekał, wsadziłem w ten odcięty koniec cienki wkład od długopisu (uciąłem tego wkładu około 1,5cm), po czym wsadziłem sterczący drugi koniec wkładu w trójnik. Po dociśnięciu obu części trójnika z wkładem-łącznikiem w środku, element wyglądał z zewnątrz jak nienaruszony. Zamontowanie wężyków i efekt przerósł moje oczekiwania. Do dzisiaj spryskiwacz chodzi pięknie, a trójnik nie cieknie. Może u Ciebie ten patent też pomoże rozwiązać problem.

 

Za dużo zachodu - najlepiej trójniki kupować w sklepach akwarystycznych koszt około 2 zł do 4 zł. A swoją drogą, to jakieś słabe Nissan robi, bo też to już przerabiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, winą całego problemu był własnie ten nie pozorny trójnik :!!:

pokleiłem co nie co w nim i wszystko ładnie teraz pryska :D

A swoją drogą to jak Pan jurgenik zaproponował - odwiedze akwarystyczny, bo w ASO cena będzie zapewne zaporowa....

Pozdrowka i dzieki za pomoc :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie załozyłem dysze spryskiwaczy od C3 i teraz mam mgiełkowat, trzeba troche kombinować przy montażu ale nie mam juz problemów z regulacja i zapychaniem sie otworów dysz ;)

 

[ Dodano: Pią 11 Sty, 2008 07:30 ]

poprawka słowa MGIEŁKOWE :030:

Czy mógłbyś napisać ile kosztują spryskiwacze od C3 i na czym polegała przeróbka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...