Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

czujnik zapiętych pasów


Gość Sosna 83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kontrolka świeci się przez cały czas. Brzęczyk włącza się po przekroczeniu prędkości 4 km/h i daje sygnał w odstępach około 10 sekund. Pytałem w aso, niestety nie można tego wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt kontrolka miga cały czas.

ale brzęczyk da się zmęczyć :D

nie wiem po jakim czasie, ale przestaje piskać...ale kontrolka miga...

najszybszy sposób jaki znam na dezaktywację sygnału dźwiękowego jest

wpięcie pasa pasażera w klamrę kierowcy :D

ale ktoś pisał żeby zdusić piszczenie na wieki trzeba wypiąć wtyczkę pod siedzeniem kierowcy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj dobrze ... to ja pisalem jak to wylaczyc ...

tu masz wersje skrocona ..

 

"...Under the drivers seat there is a two pin plug with two wires, blue and brown. Just disconnect the plug and hey presto the seatbelt warning light goes out. There is also one fitted under the passenger seat on the Pathfinder..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Można też wpiąć pas kierowcy i nie przeszadza to bardzo.. pytanie tylko po co?

Są jeszcze na świecie ludzie wierzący w opatrzność? Poduszka powietrzna czyni wielkie spustoszenie w twarzy kierowcy, który nie maiał pasów. Nie mówiąc co robi z tym kierowcą sama kierownica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też wpiąć pas kierowcy i nie przeszadza to bardzo.. pytanie tylko po co?

Są jeszcze na świecie ludzie wierzący w opatrzność? Poduszka powietrzna czyni wielkie spustoszenie w twarzy kierowcy, który nie maiał pasów. Nie mówiąc co robi z tym kierowcą sama kierownica

 

Też jestem tego zdania co Ryży. Dwa razy już mnie pasy uratowały.

 

Dla uściślenia: brzęczyk włącza się po przekroczeniu 20 km/h i wyłacza się po 5 minutach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć spokój do pod fotelem kierowcy odpinasz jedną kostkę i po problemie. Gdzieś to opisałem rok temu ale już nie mogę znaleźć wątku.

 

Ja mam odpiętą i teraz święty spokój przy robocie. A jak wyjeżdżam na drogę to i tak mam odruch włączania świateł i zapinania pasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że każdy z nas dba o bezpieczeństwo i zapina pasy. Czasem jednak przy przestawianiu samochodu, czy wjeżdżaniu do garażu pasy są niepotrzebne, a ten brzęczyk jest taki meczący...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptasiek weź załóż oddzielny temat o CarPC. Pokaż parę fotek... Sam jestem ciekaw tego i mam kilka pomysłów, ale nie ma gdzie pisać. Na pewno będzie więcej zainteresowanych osób. :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczorku, jeśli podpiąłem sobie twoje odkrycie to przepraszam, ale pamiętam że sam musiałem wykombinować który to kabelek i potestować. Z przyjemnością oddam ci palmę pierwszeństwa i nagrodę Nobla :D

 

No i przyłączam się - zakładamy wątek NavaraPC :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakladamy, zakladamy .. ale jeszcze chyba nie czas ... narazie przymiarki .. co prawda czekam na zamowienie z niemiec wtedy to obfoce i napisze jakie mam plany ...

a powiedz mi ... czy jak robiles testy z pasami .. nie miales klopotow z airbagami .. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że airbagi OK (nie testowałem :one: ), ale nic się ostrzegawczo nie zapaliło ani nie buczy. Po prostu nie wkurza już ta lampka od pasów i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam inaczej .. czy jak wypinales i wpinales ..to nie miales problemu z kontrolka ... od poduszek ..

bo z tego co wiem jak rozlaczysz i polaczysz, pomijajac procedure opisana w manulau to wyskoczy ci kontrolka na desce .. a wtedy to tylko po komputer ...

 

pytam bo bede wymienial fotele ... no i tak sie zastanawialem ...

 

po prostu mam juz dosc tego weluru .. to byl najwiekszy moj blad przy zakupie ... pluje sobie w brode ze nie wziolem skory, nic czlowiek sie uczy cale zycie, a dlaczego welur na nie .... bo skore latwiej utrzymac w czystoci .. i tyle ....

 

 

.. ale nic starconego .. upolowalem skory na alledrogo .. i jutro mam sobie je odebrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. ale nic starconego .. upolowalem skory na alledrogo .. i jutro mam sobie je odebrac.

 

Ciekawe, czy będą pasować, bo te co widziałem na allegro to z angielskich wersji były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam inaczej .. czy jak wypinales i wpinales ..to nie miales problemu z kontrolka ... od poduszek ..

bo z tego co wiem jak rozlaczysz i polaczysz, pomijajac procedure opisana w manulau to wyskoczy ci kontrolka na desce .. a wtedy to tylko po komputer ...

 

pytam bo bede wymienial fotele ... no i tak sie zastanawialem ...

 

po prostu mam juz dosc tego weluru .. to byl najwiekszy moj blad przy zakupie ... pluje sobie w brode ze nie wziolem skory, nic czlowiek sie uczy cale zycie, a dlaczego welur na nie .... bo skore latwiej utrzymac w czystoci .. i tyle ....

 

 

.. ale nic starconego .. upolowalem skory na alledrogo .. i jutro mam sobie je odebrac.

 

Nie, żadna lampka się trwale nie zapaliła.

 

Co do skór - też trochę żałuję. Pisałem już zresztą o tym na początku: jak mogli do roboczego auta dać obicia z dziurkami, w które wszystko włazi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wrrr...

Odpiąłem kabelek i faktycznie przestało pikać i kontrolka zgasła. ALE za to zaczęła mrugać kontrolka poduszek powietrznych. Wpiąłem kabelek i nic, dalej mruga. Odłączyłem akumulator w nadziei, że pomoże ale niestety nie...

 

Czy ktoś wie jak sprawić, żeby ta mrugająca kontrolka dała mi spokój??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...