Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Szansa na zwrot części kasy za Navary?


domadm

Rekomendowane odpowiedzi

Luksusowe samochody mogą być tańsze

(Dziennik/11.01.2008)

 

Być może już wkrótce potanieją w Polsce samochody z silnikami o pojemności ponad 2000 cm sześciennych. Wczoraj Naczelny Sąd Administracyjny, który stwierdził, że obciążanie takich pojazdów akcyzą wyższą niż inne samochody jest niezgodne z prawem Unii Europejskiej.

 

 

Szymon Parulski ekspert ds. akcyzy w Ernst & Young

 

- Ten werdykt może skutkować uruchomieniem lawiny pozwów na dużą skalę. I to nie tylko ze strony indywidualnych odbiorców, lecz przede wszystkim importerów samochodów. Dotychczasowe orzecznictwo o tym, kto może dochodzić takiego odszkodowania, jest bowiem niejednoznaczne. Mówi się jedynie, że do odszkodowania jest uprawniony ten, kto ponióst efektywnie koszty, nie precyzując, czy dotyczy to jedynie ostatecznego nabywcy. Na pewno jednak każdy, kto będzie chciał uzyskać zwrot, będzie musiał przejść przez drogę sądową. Ta dyskryminacja podatkowa nie jest bowiem aż tak jawna i bezpośrednia jak w przypadku używanych aut.

 

Mości Panowie (i Panie) - razem możemy więcej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luksusowe samochody mogą być tańsze

(Dziennik/11.01.2008)

 

Być może już wkrótce potanieją w Polsce samochody z silnikami o pojemności ponad 2000 cm sześciennych. Wczoraj Naczelny Sąd Administracyjny, który stwierdził, że obciążanie takich pojazdów akcyzą wyższą niż inne samochody jest niezgodne z prawem Unii Europejskiej.

 

 

Szymon Parulski ekspert ds. akcyzy w Ernst & Young

 

- Ten werdykt może skutkować uruchomieniem lawiny pozwów na dużą skalę. I to nie tylko ze strony indywidualnych odbiorców, lecz przede wszystkim importerów samochodów. Dotychczasowe orzecznictwo o tym, kto może dochodzić takiego odszkodowania, jest bowiem niejednoznaczne. Mówi się jedynie, że do odszkodowania jest uprawniony ten, kto ponióst efektywnie koszty, nie precyzując, czy dotyczy to jedynie ostatecznego nabywcy. Na pewno jednak każdy, kto będzie chciał uzyskać zwrot, będzie musiał przejść przez drogę sądową. Ta dyskryminacja podatkowa nie jest bowiem aż tak jawna i bezpośrednia jak w przypadku używanych aut.

 

Mości Panowie (i Panie) - razem możemy więcej!

 

Przepraszam, że zapytam ale czy płaciłeś akcyzę tą ponad 2000 cm3 ?? Nissan Polska nie uiszcza jej ponieważ, Navara jest samochodem ciężarowym, z tym też były różne interpretacje... Więc nie sądzę aby to nas dotyczyło ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zaskoczyłeś, myślałem że akcyza jest zawsze od pojemności pow. 2000.

Jeśli za Navarę nie płacili to nie ma tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zaskoczyłeś, myślałem że akcyza jest zawsze od pojemności pow. 2000.

Jeśli za Navarę nie płacili to nie ma tematu.

 

Ale próbowali się do tego dobrać.. z mizernym skutkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...