Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Błagam o pomoc - zepsuta/psująca się deska rozdzielcza


Gość bartek_almera

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartek_almera

Moi drodzy,

Potrzebuję Waszej pomocy, bo jestem na wyjeździe w Gorzowie Wielkopolskim i przytrafiła mi się niecodzienna historia. Jadąc autem (akurat złożyło się, że patrzyłem na deskę rozdzielczą) nagle zatrzymały się wskazówki obrotomierza, prędkościomierza na 80km/h oraz około 2000 obr/min. Oprócz tego rozlała się substancja, która znajduję sie w wyświetlaczu tam gdzie pokazuje się temperatura, przejechane kilometry itd w desce rozdzielczej. Po chwili zatrzymałem auto no i ponownie odjechałem, dalej to samo po około 2-3min wszystko zaczęło znów działać cyferki z rozlanej substancji też się "zregenerowały/odbudowały" (nie wiem jak dokładnie to określić). Po jakimś czasie znów wszystko się zrąbało i nawet po zgaszeniu auta tak już zostało. Zaciął się prędkościomierz i obrotomierz i nie wiem co robić, co to może być???????? Jakiś bezpiecznik, czy co? Nie wiem co robić, samochód jedzie dalej bez żadnego problemu - 0 problemu.

Prosżę Was o porady co robić???

 

[ Dodano: Pią 11 Sty, 2008 22:11 ]

byłem przy aucie przed chwilką po postoju znów wróciło do normy....nie wiem na jak długo!!! Dziwna sprawa, może jakiś styk nie łączy????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzrok niczym u bazyliszka, tylko na silnik nie patrz!! :P

a tak poważnie, nie mam pojęcia. Co do samego licznika km i zegarka, można jeszczy było mie podejrzenia, że podobnie jak w kalkulatorach, starych zegarkach elektronicznych, czy grach, coś się tam rozlało i konieczna wymiana, ale Ty piszesz również o samych zegarach

 

A jeszcze teraz przyszło mi do głowy, że może w wyniku temperatury coś ześwirowało? Nie było przypadkiem większego mrozu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek_almera

Witam,

Wróciłem już do Warszawy. Podczas podróży licznik zaczął wariować (samochód funkcjonował normalnie) wskazówki skakały i nagle cały licznik się wyłączył. Po 50km znów wszystko się włączyło i działało ok. Myślę, że jakieś styki nie łączą lub bezpieczniki, nie wiem co to może być, teraz wszystko już działa.

Pozdrawiam, Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj czuje ASO

 

Spróbuj tak: wciśnij 2 przyciski na licznikach z włożonym kluczykiem, trzymajac przekręc na ON i zwolnij przyciski. To włacza jakis cudowny tryb serwisowy dla wskażników i aktywacji wyswietlacza temperatury. Pozniej wciskaj 1 z przycisków parokrotnie. Jesli cofniesz kluczyk to wrocisz do normalki. Może pomoże!

 

Pozdraki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...