Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] dźwigienki zaworowe 2.0 16v


Gość andwojc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. mam problem kupilem Primere P10 i niestety stukalo cos w rozrządzie okazalo sie ,ze przytkana byla magistrala olejowa i przytarły sie wałki rozrządu i dżwigienki. kupilem na allegro glowice z walkami i dźwigienkami ale niestety od P11 i tam są dżwigienki z łożyskami a ja potrzebuje ślizgowe. Może ktoś z was ma na zbyciu takie dźwigienki, moge sie zamienic za te co mam od nowszego typu. czekam na odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem na allegro glowice z walkami i dźwigienkami ale niestety od P11 i tam są dżwigienki z łożyskami a ja potrzebuje ślizgowe.

A wałki według ciebie będą pasować? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glowicy nie moge w calosci zamontowac poniewaz pochodzi od silnika w którym urwany byl lancuch rozrzadu i pokrzywione byly zawory. wiec potrzebuje same dzwigienki, walki pasuja od tej nowszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pasują już wiele razy było to sprawdzane...

Wymianiaj w tej rolkowej głowicy zawory - innej opcji nie widzę, albo dorwij drugą całą ładną, być może coś znajdę u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalozylem walki i silnik chodzi, tylko klekocze bo dzwigienki sa wytarte. juz troche kasy wydalem na tamta glowice. moze uda sie mi cos po pieniadzach znalezc do mojej nyski bo szkoda by jej bylo. moze sie trafi ktos co mi bedzie mogl pomoc.

 

[ Dodano: Nie 13 Sty, 2008 12:44 ]

jest jeszcze jeden problem w tej glowicy co kupilem, brakuje w niej płytek regulujacych zawory bo ktos to rozbieral i pogubil, tez niemam pewnosci czy ta glowica jest szczelna, chociaz raczej tak bo tylko 4 zawory byly lajtowo przygiete.

 

[ Dodano: Pon 11 Lut, 2008 14:06 ]

Coobcio,

Witam mam sprawę. mam p10 ze slizgowymi dzwigienkami, wytarły sie walki i owe dzwigienki. mam pytanie czy przy zamontowaniu dzwigienek rolkowych bedzie chodzilo, jesli nie to jaka jest róznica.szczerze mowiac juz montowalem taki zestaw, ale efekt byl taki ze zawory sie niedomykaly. pracuje w sklepie motoryzacyjnym i szukalem czy jest roznica w dlugosciach zaworow i innych rzeczy. zawory wyglada ze sa tej samej długosci.nie rozumiem wiec dlaczego zawory niechca sie domykac.prosze o pomoc. jak zmienilem dzwigienki na slizbgowe i zostawilem walki od rolkowych auto chodzi tylko stuka, pewnie przez wytarte dzwigienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...