Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Anel Eyes do P11 ? Widział ktoś już takie ?


Gość c-masterr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam P11 z 97 roku i chciałbym zmienić lampy przednie na soczewki, chętnie z Angel Eyes - ale nigdzie nie mogę znaleźć. Może ktoś gdzieś widział takowe...

Będe wdzięczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba musisz obejśc się smakiem...

 

niestety tak to już jest z tymi nissanami... mało elementów innych niż seryjne...

 

możesz próbować z ringami z allegro ( u mnie w n16 tak zrobiłem i jest gicio... ale moja n16 ma dwie okrągłe lampy więc okrągłe ringi pasują ringibg1.th.jpg ) a u Ciebie myśle że do tych kwadratowych lamp nie bardzo mogą pasować... Jednak jak byś się zdecydował na jakieś to http://www.allegro.pl/item297174751_ringi_...0_e32_e34_.html tego gościa polecam. Niestety pierwsze ringi zamówiłem u kogoś innego z allegro i dość że szły trzy tygodnie to ich wykonanie jak i spasowanie ze światłem były przeciętne... a podczas tych trzech tygodni zamóiłem ringi z tej drugiej aukcji i przyszły po trzech dniach i były spasowane idealnie... z tego co się dowiedziałem telefonicznie to osoba z tej aukcji poprostu ściągnęła sobie real foto przednich lamp na kompa i w skali 1:1 przyrównywała wielkość ringa do foty na kompie i dzięki temu nic nie musiałem kombinować włożyłem przykleiłem i jest super efekt. Więc polecam tą osobe bo profesionalnie podchodzi do tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chodzi o homologację, to jedno z rozporządzeń ministra transportu (nie pamiętam sygnatury) umożliwia montowanie nie oryginalnych części pod warunkiem że są homologowane, a zarówno światełka dzienne jak i soczewki (Passat B6) takową posiadają. Jeśli chodzi o P11 to wydaje mi się że jest to wykonalne, rzecz w tym aby udało się ,,nową" optykę włożyć do oryginalnej obudowy lampy, a najlepiej do odbłyśnika, czyli sprawa rozbija się o to by dopasować odpowiednie soczewki, najlepiej bi-xenonowe ponieważ eliminuje to problem ze światłem drogowym. Problem kolejny do rozwiązania to szlif szkła lampy (do soczewek muszą być przezroczyste) lub tylko oczka, co niestety jest dość kosztowne, albo wykonie klosza na bazie plastików poliwęglanowych które obecnie powszechnie stosowane są w lampach przednich. Z powodzeniem można zastosować tu szybki z BMW5 albo Almery N16. Do wykonania dodatkowych elementów typu ramki i maskownice itd. użyłem żywicy poliestrowej odpowiednio pomalowanej lakierem strukturalnym (efekt plastiku). Oprócz tego trzeba zrobić małą przeróbkę instalacji świateł. W sumie sporo pracy, efekt bardzo fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chodzi o homologację, to jedno z rozporządzeń ministra transportu (nie pamiętam sygnatury) umożliwia montowanie nie oryginalnych części pod warunkiem że są homologowane, a zarówno światełka dzienne jak i soczewki (Passat B6) takową posiadają.

 

Homologacja dotyczy całego zespołu a nie tylko samej soczewki. Jak byś założył całe lampy to ok, tak ta przeróbka jest tak samo nie legalna jak założenie KIT z allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

bardzo ciekawa sprawa z tymi reflektorami, niestety do nissanów nie ma tuningowych zamienników i tu jest spory problem: więc albo kombinujemy sami tworząc takie hybrydy albo kupujemy od infinity G23 lub zostajemy z seryjnym światłem i szlag nas trafia

Edytowane przez Pablo's
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...