Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] 2.2 di czy 1.9tdi??


Gość andy_czarny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie tdi są dużo lepsze, ale nissany są mniej awaryjne

Z tą mniejszą awaryjnością nissana n16 to bym sie sprzeczał :)

Sądzę że koszty utrzymania a4 i golfa są podobne- sporo moich znajomych pokupowało audice i jesli samochód jest zadbany to na eksploatację nie wydasz zbyt duzo. Jeśli chodzi o części eksploatacyjne to na rynku jest mnóstwo tanich zamienników często o bardzo dobrej jakości. Poza tym audi ma (przynajmniej wg. mnie) wygodniejsze zawieszenie i lepsze wykończenie. Jednak jest też relatywnie droższe od niemieckiego kompakta. Leon jest bardzo ciekawym samochodem ale dla mnie ma jeden poważny minus- zawieszenie. W naszym kraju sportowy zawias jest utrapieniem a do tego szybciej się zużywa. Po przesiadce z mojej n15`tki do toledo kolegi poczułem się jak na furmance... Dla mnie jeśli ma byc diesel to tylko niemiecki klekot- solidny, ekonomiczny, tani w eksploatacji oraz bardzo dobry dostęp do części zamiennych. Niestety jest głośny (w szczególności zimny) ale w środku raczej tego nie usłyszysz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Włączę się w dyskusję.

Otóż w listopadzie 2007r. ruszyłem na zachód (Niemcy) z nadzieją zakupu

VW z silnikiem TDI, musiał byc to rocznik co najmniej 2001.

Nie wiem czy trafiłem na taki okres, czy po prostu stan techniczny tych samochodów

które oglądałem w Niemczech i ich ceny mnie poraziły. Trzy dni poszukiwań (z ludżmi

obeznanymi w terenie i temacie) poszły na marne. I pewnie wróciłbym z niczym do Polski,

gdybym nie trafił na "teraz" moją almerę. Rocznik 2003, silnik 1,5 dCi i cena po wynegocjowaniu dośc dobra (ze względu na uszkodzona pompe wspomagania)

I tak to dzisiaj jeżdże Almerą zamiast Golfa IV. Czy dokonałem dobrego wyboru - czas pokaże.

A co mogę powiedzieć o moim silniku 1,5 dCi - dla mnie wystarcza, jak jeździsz delikatnie (bardzo delikatnie) to na trasie spali 4 litry!!! po mieście 5.5 l. Gdy ja ciśniesz spala duzo więcej, ale dla mnie jej dynamika jest OK. No chyba że lubisz ostry start na światłach i za kilkanaście metrów hamowanie na czerwonym. ( Bo dla mnie większość trasy to - miasto)

Słyszałem pochlebne opinie o silniku 2,2 - wystarczająco mocy i do niezajechania.

O moim 1,5 dci krążą opinie że jest to jednostka żywem wstawiona z renault, ale tym

w nissanach nic się nie dzieje .... Hmmm, pojeździmy, zobaczymy.

 

Pozdrawiam wszystkich

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie tdi są dużo lepsze, ale nissany są mniej awaryjne

Dla mnie jeśli ma byc diesel to tylko niemiecki klekot- solidny, ekonomiczny, tani w eksploatacji oraz bardzo dobry dostęp do części zamiennych. Niestety jest głośny (w szczególności zimny) ale w środku raczej tego nie usłyszysz.

 

Jak w morde strzelił, opis diesla VW ale SDI, a nie TDI..... Co do głośności, nie przesadzałbym ani w jednym ani drugim rodzaju tego diesla, ale w środku - faktycznie, nie usłyszysz, cokolwiek by to było.

Wszystko jest kwestią dyskusyjną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

netman6 napisał/a:

jest to jednostka żywem wstawiona z renault

 

 

no bo jest i to wcale nie musi być wada

 

wszyscy chwalą diesle koncernu renault- podobną są całkiem ekonomiczne i na pewno mają przyjemniejszą pracę niż tdi.

Jak w morde strzelił, opis diesla

 

VW ale SDI, a nie TDI.....

Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie tdi jest naprawdę głośny i "klekoczący", a co do jego przymiotników to raczej się nie pomyliłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...