Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano ---- Maverick


Gość majcz

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa tygodnie temu kupiłem w Niemczech Forda Mavericka 2,7 TD rocznik 1996 :) . Samochód narazie wydaje się O.K. Dokumentacja też nie budzi zastrzeżeń, brak jest tylko instrukcji obsługi. Próbowałem się czegoś dowiedzieć na forum Forda ale tam o tym samochodzie nie ma nawet jednego wątku. Słyszałem jednak że to bliźniaczy samochód Nissana Terrano II. Dlatego postanowiłem się tu podłączyć. Myślę że rasowi Nissanowcy nie będą mieli mi tego za złe ;) . Chciałbym się dowiedzieć czy rzeczywiście Nissan Terrano II 2,7 TD to prawie to samo co Ford Mawerick 2,7 TD tylko robiony w innej fabryce :?:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terrano to Maverick - robione były w jednej fabryce tylko jednemu dawali znaczek Forda a Drugiemu Nissana :D Nikt się nie pogniewa ;)

 

 

Aha witam i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość winsurfingradom

Koledzy prawie wszystko jest takie samo oprócz blachy znam to z autopsji miałem kontakt z maverikiem i mogę coś o tym powiedzieć blacha typowa dla forda w pakiecie z rdzą, tyran jest w ocynku ( bynajmniej mój) oprócz ramy Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, raczej nie mogę się zgodzić z takim zdaniem, że Maverick ma słabe blachy.

Mój ma już 16 lat, a robiłem tylko kilka drobnych poprawek blacharskich, podkreślę to jeszcze raz kilka drobnych poprawek. Na części blach są wytłoczone napisy NISSAN. Drzwi w ogóle nie były jeszcze konserwowane ale nie znajdzie się w nich nawet drobnego nalotu rdzy - są w idealnym stanie. W trakcie remontu zauważyłem, że w każdym miejscu gdzie miałem do czynienia z odkrytą blachą znajdował się ocynk.

W końcu Mavericki były produkowane w tej samej fabryce Nissana w Hiszpanii więc dziwne by było gdyby dla Mavericka była zupełnie osobna linia produkcyjna samochodów, a także i blach.

To oczywiście są moje spostrzeżenia z przeprowadzonego remontu mojego Mavericka. Remont polegał bardziej na odświeżeniu całego samochodu wraz z wszystkimi elementami wnętrza samochodu i malowaniem ramy z całym zawieszeniem niż z przeprowadzenia blacharki.

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz moj ma 15 lat i jest z japoni jako nissan i korozji niech go h.j trafi..... ciagle cos latam.... ale nie sprzedam bo lepszego nie ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mój tyran ma 13 lat minęło 316000tys. pochodzi z zakładów w Hiszpanii i poza malutkimi pęcherzykami pod nakładką przedniego błotnika anie grama rdzy. znajomy ma forda i też jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

 

Dodam od siebie, że przy okazji naprawy elektrycznych silniczków podnośników szyb, przy wymianie wszystkich głośników oraz przy dodatkowym nitowaniu uchwytu wewnątrz drzwi tylnych na koło zapasowe, dobrze przyjrzałem się wnętrzu wszystkich drzwi i kompletnie nic tam się nie dzieje. Od zewnątrz z korozją też niema problemu. To tyle jeżeli chodzi o sprawy z rudą zarazą.

 

Pozdrawiam

 

Piotr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...