Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N15 1,4 16V 75KM


Skapol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako nowy chcący zakupić właśnie Alme 1,4 16V 75KM chciałbym się zapytać co Wy jako użytkownicy sądzicie o tej wersji?? Autko ma klime, przelatane 100 tyś km.

 

Jak z jego awaryjnością i ogólnie wady lub zalety ???

 

I przy okazji czy da się zamontować tylne światła z N15 po lifcie do tej przed liftem z 98 r.

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez awaryjne i totalnie straszny mół... trzeba odrazu wsadzić 1,6 z primery żeby to miało ręce i nogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez awaryjne i totalnie straszny mół... trzeba odrazu wsadzić 1,6 z primery żeby to miało ręce i nogi...

 

Masz racje że to raczej autko do spokojnego kulania się po mieście i do pracy.

Ja jednak potrzebuje autka pewnego w miare bez awaryjnego do dojazdu do pracy 30 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez awaryjne i totalnie straszny mół... trzeba odrazu wsadzić 1,6 z primery żeby to miało ręce i nogi...

 

Nie do końca się zgadzam,

moja np. jest bardzo dobrze rozeżdżona i wkreca się na obroty naprawdę szybko - jesli kupisz muła to niestety nic już z nim nie zrobisz :D

 

Almera którą chcesz kupić prawdopodobnie przyjechała z zagramanicy (w Polsce bardzo rzadko sprzedawano modele z wyposażeniem wykraczającym ponad el. lusterka i wspomaganie kierownicy), wjedź nią koniecznie na jakieś rolki i obejrzyj podwozie. Obcokrajowcy nie są już tak głupi jak myśli każdy kupujący i rzadko kiedy tanio sprzedają samochody w super stanie no i oczywiście bezwypadkowe :P

 

Silniczek pracuje bardzo dobrze, wystarczy tylko regularnie dbać o poziom i wymianę płynów i można na nim zrobić bardzo dużo kilometrów.

Poza tym co do plusów to zgodzę sie z niską awaryjnością, ale niestety jesli już coś poleci to autko (jak wszystkie japońce) jest stosunkowo drogie w eksploatacji.

kolejnym minusem jak sadze jest spalanie - cięzko przy "normalnej" jeździe zejść poniżej 8l/100km.

Hamulce - jeśli masz wersję z ABS-em - też nie są jakoś super precyzyjne.

 

Generalnie, jesli szukasz samochodu którym planujesz długo pojeździć i nie pakowac w niego co chwila kaski to polecam.

Ale z drugiej strony jak będziesz chciał coś wygodniejszego, większego w "podobnej" cenie to obejrzyj sobie primerki z tego samego rocznika - niewiele droższe a warto sobie porównać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja króciutko na ten temat

odkąd posiadam Almerkę nie wiem co to samochód tylko spr. od czasu do czasu olej i leje paliwa

Coobcio, to prawda przydało by sie 1,6, może w przyszłości cos pomyśle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj racja autko przyjechało z zagranicy ale mój kuzyn je tutaj ściągnoł gdy było praktycznie nówką miało rok czy dwa. Do auta wtedy oczywiście była książka serwisowa wszystkie papiery. Teraz autko ma przelatane 100 tyś km. Co do silniczka to wiadomo że to nie jest autko do ścigania. Autem tym głównie jeżdziła moja kuzynka i kuzyn do pracy. Kuzyn dba o samochody czyli co tydzień mycie, płyny wymieniane regularnie itd. palikwo 98. W aucie niedawno zostały przyciemnione szybki 3 tylne oczywiście w normalnym profi warszatacie nie w garażu ikosztowało to 500 zł.

 

Gdybym rzeczywiście go wzioł a chyba tak zrobie bo chce za tą alme 10 tyś zł to widziałbym go na alumkach 16, do tego w miare dobre ale bez prezesady Audio i tyle. I autko ma mi służyć długo jak najdłużej bez awarii bo wiadomo jak każdy młody w najbliższym czasie chce założyć rodzine itd. więc będzie szkoda kasy wywalać na naprawy.

 

Może macie jakieś fotki krótkich almerek 3d N15 na 16 alumkach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno pytanie:) co wy chcecie od hamulcow:) w almerze nie wiem jak wasze ale moje sa po prostu za***iste... zdzieraja twarz przy hamowaniu :) oczywiscie mam te tarcze wieksze :) bo byly dwa rozmiary 87 km po lifcie z klima w wersji GX zderzaki w kolorze nadwozia bez szybek el...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...