Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

skórzane siedzenia w nissanie D40


Gość fiszko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum.

Nawiązując do tematu posiadam nissana d40 od czerwca 2007. Przejechalem nim ponad 20 000 km bez większych przygód. Jednak zaniepokoił mnie stan siedzeń.

środkowa część siedziska (ta z perforacjami) wygląda jak w samochodzie 10 letnim. Jest pomarszczona i niesympatycznie wygląda zarówno u kierowcy jak i pasażera.

Czy ktoś spotkał sie z taką wadą?

I mam jeszcze pytanie - w jaki sposób należy zgłaszać wady w salonach.

pozdrawiam serdecznie

fiszko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość GRZEGORZ36

GENERALNIE :!: :!:

WSZYSCY POSIADACZE NAWAREK ZE SKÓRĄ SPRAWDŹCIE SWOJE SIEDZENIA W SAMOCHODZIE. MOJE NIE JEST W CAŁOŚCI ZE SKÓRY ( ŁATWO SPRAWDZIĆ PRZY SIEDZISKU) JAKIŚ GÓWNIANY SKAJ!!!!!

W TYM TYGODNIU DAM POPALIC W T&T WARSZAWA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przejechałem 5 tysi i siedzenia wyglądają coraz gorzej :<

na razie jeszcze fajnie - jak taka "wyrobiona" skórka...ale co bedzie na następne 5 tysi...dziury.

To że w całości nie są ze skóry łatwo się było domysleć....

Grzegorz36 - pewnie jak zgłosisz reklamację to ci powiedzą że siedzenia są ze skóry, tyle że ekologicznej - czyli czegoś co dawniej było skajem a teraz pełni rolę pełnowartościowej skóry i (o dziwo) pachnie jak skóra....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby skórzana tapicerka w navarze była w jakimś jasnym kolorze, to wtedy na pewno kupiłbym taką wersję. Jednak nie żałuję, że nie mam skóry, gdy czytam takie opinie. Zrobiłem 8 tysięcy km, a materiał na fotelach jest nienaruszony. Ciekaw jestem, jakiej jakości skóra jest w pathfinderze, murano i x-trailu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość GRZEGORZ36

reklamacja wysłana do centrali podobno w T&T jako pierwszy zgłosiłem problem skaju

czekam na odpowiedź, a pozatym zabudowe montowali 4 dni i jest do du..

Pan dyrektor przeprasza i obiecuje poprawę we wtorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie .....

W Patrolu mam skóry [ czarne ]

Jak wiecie Patrol śmiga głównie w błocie

Ma ponad rok i 60 tyś km

Siedzenia są czasami upaprane błotem po zagłówki

Zalewane wodą

Wycierane .... itd

 

Są w stanie idealnym ....

Powiem więcej .....

Są pancerne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalewasz patrola woda co na to dywaniki nie gnija

igor z rajdy4x4

Zalewam ....

Są dobrze przyklejone błotem

Nic ich nie ruszy :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lisekEXTREM

może i nie :) ...ale w zamian mam dwoje małych dzieciaczków...lizaki..ciastka...lody..czekolada...to mój chleb codzienny...a siedzenia ( jak na razie )..ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

pytałem w ASO - wręcz im zarzuciłem że obicia siedzeń nie są cale ze skóry.

Odpowiedź brzmiała - że muszą sprawdzić w specyfikacji producenta...

Pewnie tam jest napisane że jest to skóra ekologiczna - w pojęciu którym zawiera się prawie wszystko łącznie ze skajem....bo od słowa "sztuczna" do "ekologiczna" da się zgrabnie przejść mimochodem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość Janusz-Monaco

Mam kontakt ze sprzedawcą z Odyssey przy Górczewskiej w Wawie. Zadałem mu kilka pytań, o tapicerkę również- po przeczytaniu tego tematu. Oto odpowiedzi (wytnę to, co nie dotyczy tapicerki).

To mój mail i odpowiedzi sprzedawcy:

 

 

Witam.

Mieliśmy okazję rozmawiać osobiście w ostatnich dniach w salonie przy Górczewskiej.

Mam zamiar na przełomie roku zakupić auto typu pick-up z homologacją ciężarową i navara jest wkręgu moich zainteresowań.

 

Chciałbym zapytać czy:

1. jest mozliwe, aby zapłacić za pakiet premium, ale nie dostać tapicerki skórzanej tylko okno dachowe i elektrykę foteli?

 

Nie można rozdzielić Pakietu Premium, szyberdach występuje łącznie ze skórzaną tapicerką i el. ustawianymi fotelami.

 

2. skóra ma bardzo złą renomę wśród użytkowników- jest po prostu nietrwała. proszę- jesli to możliwe odpowiedzieć czy to jest oryginalny, naturalny materiał, czy "ekologiczny plastik" i jakie fragmenty siedzeń są uszyte z materiału w wersji premium.

 

Całe fotele pokryte są skórą ekologiczną.

 

3. widziałem w necie jasne wykończenie deski rozdz. czy jest dostępne?

 

Tak można zamówić taką wersję ale posiada ona również fotele w jasno beżowej skórze (Pakiet Premium z beżową skórą)

 

(...pytania nie dotyczące tapicerki...)

 

 

8. widziałem u znajomego 18 miesięczną navare po 50 000 km z wytartą bardzo dźwignią biegów i kierownicą. Samochód nie jest używany przez pracowników i ma raczej lekkie, miejskie życie jak na taką maszynę. Czy te elementy podlegają gwarancji?

 

Tak, jeżeli gwarant uzna że przyczyną zużycia jest wada zastosowanego materiału a nie użytkowanie.

 

I tyle. Wiem już teraz, że żadnego premium z EKOskórą nie wezmę nawet za darmo. Wolę niezniszczalną tapicerkę z materiału.

 

Szkoda, ze takie nędzne materiały są użyte. Ale cena niska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezniszczalna ... z materialu ... heheh dobre .. zapraszam do mnie zobaczysz jak wyglada "niezniszczalna" po 80 tys. i tez tylko jeden uzytkownik... , dlatego zakupilem na rynku wtornym komplet skór,założylem, i zobaczymy .... :)

aha ... i powiem tak .. najwiekszy blad przy zakupie to to ze nie wziolem skór przy zakupie .. wiec sie zastanow ... no chyba ze auto bedzie do lansu przez miasto .. to moze ... ale jak do pracy to skóra ... nawet ta ekologiczna bedzie lepiej wygladac niz te "niezniszczalne" materialy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdzę do pracy w ciuchach roboczych i wracam też! (Prace wykończeniowe ) przebieg-46000. Z tyłu foteliki dla dzieci -tj.lizaki ,napoje itp.U mego wspólnika jest tak samo-dzieci + jazda w roboczych ubraniach. I ---żadnych problemów ze "skórą" NIE MA.---i dodam tylko,że zdaża się zostawić wkręty lub gwożdzie w tylnych kieszeniach--i też nie ma problemu--rysy po czasie znikają---I cieszę się , że wziąłem IT PACK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz-Monaco
u mnie 37000 i "skóra" wyglada super
To żaden przebieg. Dodaj zero na końcu (mam renówkę 25, 1987r. z prawdziwą skórą w z przebiegiem 340 000 km, nadal ładną http://www.renault25.plm11.pl/album_comment.php?pic_id=85 ), to się zastanowię .
niezniszczalna ... z materialu ... heheh dobre .. zapraszam do mnie zobaczysz jak wyglada "niezniszczalna" po 80 tys
Mam inną renówkę, lagunę, 1995, 270 000 km i welur po upraniu wygląda doskonale.

Oba samochody dostawały niezły wycisk u mnie w firmie i przy przeprowadzkach.

 

A co do navary- nie posiadam jeszcze, tylko czytam forum po to aby potem nie żałować. I są użytkownicy, którzy nie są zadowoleni z plastikowej skóry. Na własne oczy u znajomego widzę powycierane i rozciągniete siedzenia z ekoskóry, skatowaną kierownicę i dźwignię biegów po 50 tys. Dlatego drążę ten temat. Nie zamierzam się "lansować" (nienawidzę tego słowa i zjawiska), tylko używać samochodu tak, jak mi się podoba, po 200 000 km widzieć go w całości i sprzedać za godne pieniądze.

Na skórze mi nie zależy (choć lubię)- ani naturalnej, ani sztucznej. Interesuje mnie aby to co kupię nie rozpadło się przedwcześnie.

Czyli przed 200 001 km.

Ja jeżdzę do pracy w ciuchach roboczych i wracam też! (Prace wykończeniowe ) przebieg-46000. Z tyłu foteliki dla dzieci -tj.lizaki ,napoje itp.U mego wspólnika jest tak samo-dzieci + jazda w roboczych ubraniach. I ---żadnych problemów ze "skórą" NIE MA.---i dodam tylko,że zdaża się zostawić wkręty lub gwożdzie w tylnych kieszeniach--i też nie ma problemu--rysy po czasie znikają-
To już jest jakaś zachęta. Z którego roku macie navary i gdzie kupione? Moze to ważne?

 

Jednak na razie przeważa opinia "na nie".

Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz-Monaco

W Belgii mogła być inna specyfikacja niż "2008 Polska".

Niestety w Polsce proszek do prania marki X nie równa się produktowi z Niemiec w identycznym opakowaniu. Oryginał można kupić na targu i gospodynie przepłacają u prywatnego importera, bo wiedzą, że warto.

Trzebaby pomacać osobiście Twoja tapicerkę, bo może w Belgii macie prawdziwą skórę z pathfindera. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie warto kupować navary w opcji ze skórą, jeśli to nie jest prawdziwa skóra.

 

Są firmy, które zajmują się tapicerką skórzaną. Oglądałem w salonie nowe subaru legacy. Ładna kremowa skóra na fotelach, a także na drzwiach, marszczenia w miejscach naprężeń, "sportowe" szwy oraz perforacja. Zapytałem, ile kosztuje taka tapicerka. Okazało się, że 4 tysiące zł, ponieważ robią to na zamówienie w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do navary- nie posiadam jeszcze, tylko czytam forum po to aby potem nie żałować. I są użytkownicy, którzy nie są zadowoleni z plastikowej skóry. Na własne oczy u znajomego widzę powycierane i rozciągniete siedzenia z ekoskóry, skatowaną kierownicę i dźwignię biegów po 50 tys. Dlatego drążę ten temat. Nie zamierzam się "lansować" (nienawidzę tego słowa i zjawiska), tylko używać samochodu tak, jak mi się podoba, po 200 000 km widzieć go w całości i sprzedać za godne pieniądze.

Na skórze mi nie zależy (choć lubię)- ani naturalnej, ani sztucznej. Interesuje mnie aby to co kupię nie rozpadło się przedwcześnie.

Czyli przed 200 001 km

 

to sie dobrze zastanow .. .bo raczej tym autem nie dojedziesz do 200 kkm, to dziadowstwo .. i tyle ... nie mowiac o serwisach, nissan polska, nissan europa itp. ja drugi raz bym nie kupil ... a nawet bym do nietego nie wsiadl ... ale nic trza sie jeszcze pomeczyc do grudnia ... i potem na wymiane, za cokolwiek innego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...