Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rainbow CSX 265 - jaki wzmacniacz do tego ?


maniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój wybór na przedni odseparowany zestaw padł właśnie na Rainbow CSX 265.

Teraz mam pytanie jaki wzmacniacz w cenie do 300-500 zł (może być używany) byście polecili do tego zestawu. Moje auto N15 3 drzwiowa, wygłuszone drzwi. Pod ten wzmacniacz będzie tylko podpięty ten zestaw i radio Clarion 368 RMP (może kiedyś skrzynia.....)

Ilu kanałowy powinien być wzmacniacz ?

dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie dobralem u-Dimension Glow 2075 ,glosniki mam te same. Jeszcze nie sluchalem bo nie zamontowalem, promocyjna cena 499zl na essa.com.pl , proponuje poczytac post http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=37445 , jak nie szukasz koniecznie nowki to poszukaj starszych alpinek z serii v12, widzialem rowniez ostatnio jakies JL audio. A jak planujez skrzynke to pomysl nad 4 kanalowka ale sadze ze 2x 2kanalowka to lepsze rozwiazanie.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumuję ale czy zestaw CSX 265

http://www.milux.pl/produkt.php?id=1371

a CSX 265 Dream

http://allegro.pl/item295611205_rainbow_dr...ec_wroclaw.html

 

to dwa różne ? Bo różnią się parametrami.

 

Na stronie producenta też nic nie ma nt. wersji "Dream"....

http://car.rainbow-audio.de/products/detai...&art=231456

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dream to jest seria glosnikow, kupilem od tego kolesia z allegro, kolesiowi poprostu sie parametry pomylily , jak zajzalem do instrukcji widnialy te parametry co w pierwszym linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie szmerowi chodzilo chyba o Helix Dark Blue 2 lub u-Dimension Glow 2075. chyba ze zauwazyl gdzie uzywke Helixa w dobrej cenie lub u-Dimension Jr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jr (juniorek) jest w promocji w 500zl sie kolega zmiesci
jr 500 stow :o gdzie go wyszperales?

 

[ Dodano: Czw 17 Sty, 2008 11:10 ]

chyba ze starej serii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, byly, juz ich nie ma, byly 3szt. , tak stara seria.

Teraz w tej samej cenie sa μ-Dimension μ-Glow 2075v.2 tylko ze juz nowa seria

Sa tez Orion'y serii WCC na serwisach aukcyjnych mozna je wyrwac za przystepne pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa tez Orion'y serii WCC
tez slyszalem o tych orionach, one sa sciagane z USA dlatego tak tanio, ale bardzo szybko schodza, w przyszlym tyg podobno koles ma miec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom to prawda, monoblock 250W rms 750zl , ostatnio na allegro widzialem za 420 wlasnie z USA. kolega chcial kupic lecz juz polecial.

 

tera juz OT'y leca ;)

 

teraz juz na temat

Maniek to wszystko co chciales wiedziec? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wszystkie informacje, chyba zdecyduję się na ten u-Dimension 2075. Teraz faktycznie jest na niego promocja. Jakieś kabelki rzućcie do tego zestawu i będzie git :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakupilem rowniez w essa kabelek Sound Questa RCA za 35zeta, kable wykonane swietnie tylko brak kabelka rem ale to szczegol, zasilajacy mysle ze wystarczy 6 gauge (niewiem ile to mm2) glosnikowe daj 2,5mm2 a do tweeterow ja dalem 1,5mm2

 

zasluzylem na punkcik?:D

 

[ Dodano: Pią 18 Sty, 2008 15:26 ]

a wlasnie a co do masy to radze poprowadzic do ujemnego bieguna od aku, kilka zloty wiecej wyniesie, ale za to jest pewnosc ze jest git ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ze nie kupisz Genesisa za 500zl , na temat kazdego wzmaka mozna powiedziec cos zlego, ja uwazam ze w tej cenie u-Dimension to jedna z najlepszych ofert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, tak tylko mowie ze slyszalem i nie porownuje tego z Genesisem bo wiadomo ze chodzilo o uzywany. A jak wiadomo kupno uzywanego wzmacniacza z niewiadomego zrodla jest bardzo ryzykowne i pewnie tez bym wolal nowe mikro niz uzywany nie wiadomo skad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy sie z uzywkami jest roznie, ogolnie tranzystory jak i inne elementy maja bardzo dluga zywotnosc, najbardziej narazone sa koncowki mocy. Ja kupilem uzywke Helix;a BD2 i jestem bardzo zadowolony. Ale sa rozni ludzie co robia rozne rzeczy ze wzmakami. natomiast glosnika nigdy wiecej uzywanego nie kupie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sa rozni ludzie co robia rozne rzeczy ze wzmakami.

 

Wlasnie o to chodzi, a jezeli od nowosci nie byl grzebany i mozna sprawdzic czy gra to jak najbardziej ok. Mialem duzo wzmacniaczy uzywanych i na ostatnim sie nacialem i na tym zakonczylem kupowanie uzywanego sprzetu z allegro.

Ale koniec OT :)

maniek, jak juz zamontujesz to zdaj relacje jak to smiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...