Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Przepustnica i przepływomierz


Gość rudy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wysokim spalaniem, który opisałem bliżej na forum "Eksploatacja" (link).

 

Nie wiem, czy wszyscy, którzy mogliby pomóc, tam zaglądają, więc pozwalam sobie powtórzyć ostatnie pytania w tym wątku:

 

Zdecydowałem się na wymianę sondy i czyszczenie+adaptację przepustnicy w ASO JG. Sonda została wymieniona, niestety gorzej z przepustnicą - po czyszczeniu okazało się, że nie da się jej wyregulować, tzn. ustawić jałowych obrotów. Panowie się bawili chyba z pół godziny, a na koniec stwierdzili, że przepustnica do wymiany.

 

Pytanie: czy może być tak, że przed czyszczeniem obroty były normalne (ok. 800 RPM przy ciepłym silniku), a po czyszczeniu nie można ich wyregulować (faktycznie, teraz jest ok. 1200 RPM przy ciepłym silniku)?

 

Kolejna ciekawa sprawa to przepływka. Jak pisałem wcześniej, w ASO T&T panowie stwierdzili, że ma słabe parametry, natomiast w JG dowiedziałem się, że przepływka pracuje wzorcowo.

 

Pytanie: czy może być tak, że zabrudzona przepustnica lub zepsuta sonda miała wpływ na pomiar parametrów przepływomierza (i stąd różnica w diagnozach), czy po prostu w którymś ASO postawiono błędną diagnozę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - po każdym czyszczeniu, ba nawet rozpięciu wtyczki przepustnicy - konieczna jest adapracja czujników - przepływomierza. Użyj szukajki - masz dokładnie opisane procedury adaptacji przepustnicy, pedału gazu, przepływki. Nigdzie nie jedź- wykonaj sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - po każdym czyszczeniu, ba nawet rozpięciu wtyczki przepustnicy - konieczna jest adapracja czujników - przepływomierza. Użyj szukajki - masz dokładnie opisane procedury adaptacji przepustnicy, pedału gazu, przepływki. Nigdzie nie jedź- wykonaj sam.

 

Tak właśnie planuję zrobić, opis procedury Twojego autorstwa już znalazłem :)

 

Wydawało mi się po prostu, że ludzie w ASO powinni wiedzieć o konieczności adaptacji czujników i próbowali ją przeprowadzić, tyle że bezskutecznie. Ale oczywiście zanim kolejny raz odwiedzę warsztat, spróbuję przeprowadzić adaptację samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem walnięty przeplywomierz to mi gasł na wolnych obrotach ale udało się jeszcze w serwisie przeprowadzić adaptacje tyko że mi palił 12-13 litrów gazu a po wymianie 9-10 litrów. A jak podłączyli pod komputer to powinni mieć dokładne wskazania przeplywomierza i czy są dobre czy złe ja miałem 1,22 a norma wynosila jak mi powiedziaano 1,01 - 1,07 ale wiem ze inne komputery pokazuja podobno w procentach. Zależy jakie oprogramowanie ma serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dziś przeprowadzić adaptację przepustnicy według tej instrukcji, niestety bezskutecznie. Nie udało mi się doprowadzić kontroli Check Engine do migania, po włączeniu zapłonu i naciskaniu pedału gazu zgodnie z opisem cały czas świeciła się ciągłym światłem.

 

Jakieś sugestie? Moja Almera to model z 2002 po FL, więc teoretycznie powyższa instrukcja powinna się w nim sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwiedź jakiś porządny serwis i niech dokładnie ci sprawdza przepływkę bo jeżeli jest naprawdę słaba to nie ustawisz wolnych obrotów bo ci będzie gasła.

w ASO T&T panowie stwierdzili, że ma słabe parametry, natomiast w JG dowiedziałem się, że przepływka pracuje wzorcowo.

albo jeden albo drugi serwis nie jest wstanie dokładnie zdiagnozować przepływki musisz to gdzieś zweryfikować. Mi z takim problemem pomogli w serwisie na modlińskiej 332a pokazali mi wszystkie wskazania komputera i odrazy powiedzieli że spróbują adoptować przepływkę ale jak się nie uda to będę musiał ją wymienić ale się udało. Tylko ze skutkiem ubocznym było większe spalanie na gazie na benzynie nie wiem bo nie sprawdzałem tel. na modlińską jeżeli ci się przyda to: 676-55-73 przedwoń tam to może ci coś podpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dziś kilka razy przeprowadzić adaptację ze stoperem w ręku i nadal nie udało mi się doprowadzić kontrolki check engine do migania.

 

W międzyczasie zrobiłem reset komputera (odpiąłem akumulator na 24h), ale obroty na jałowym się nie zmieniły.

 

Zastanawiam się, czy skoro panom w ASO nie udało się wyregulować obrotów za pomocą komputera (zakładam, że przeprowadzili wszystkie niezbędne procedury adaptacyjne), to czy jest sens jeszcze kombinować z dodatkową diagnostyką w innym miejscu, czy po prostu wymienić przepustnicę...

 

Jedyne, czego się obawiam to to, że po wymianie przepustnicy okaże się, że za wysokie obroty to kwestia czegoś innego.

 

Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam podobny problem. A mianowicie:

Posiadam almerę 1.5 benzyna z 2000r. Nie dawno zaobserwowałem że na biegu 1,2,3 jadąc do 2,5 tysiąca obrotów przyśpiesza powoli a po przekroczeniu 2,5 tys. czuć energiczne przyśpieszenie. Czy to może być. (Przepustnica i przepływomierz)? Powoli dają znak o sobie?

Obroty silnika w normie (ciepły około 800 obr), spalania nie zaobserwowałem większego. Poradzcie proszę, co robić czy narazie tak jeżdzić. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja mam Almere 1.8 z 2001 - podczas przyspieszania mialem dziure miedzy 1500 a 2500 obrotow, dodatkowo przy dluzszym postoju (np. na parkingu) obroty plywaly, spalanie - niezmienne, ile wlalem tyle spalila :D

 

Sprawe zalatwilo czyszczenie przepustnicy oraz jej adaptacja - samochod chodzi jak nowy. Problemow nie mam zadnych (odpukac), takze polecam ten sam zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem. A mianowicie:

Posiadam almerę 1.5 benzyna z 2000r. Nie dawno zaobserwowałem że na biegu 1,2,3 jadąc do 2,5 tysiąca obrotów przyśpiesza powoli a po przekroczeniu 2,5 tys. czuć energiczne przyśpieszenie. Czy to może być. (Przepustnica i przepływomierz)? Powoli dają znak o sobie?

Obroty silnika w normie (ciepły około 800 obr), spalania nie zaobserwowałem większego. Poradzcie proszę, co robić czy narazie tak jeżdzić. :/

 

Sprawdź czy masz już silnik ze zmiennymi fazami rozrządu.Jak tak to normalne zachowanie.Ja mam 1.8 i do 3000 przyspiesza normalnie a powyżej ciągnie jak z małym turbo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...