Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przekładka silnika 2.0 zamiast 1.6


Gość QXs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek witam wszystkich miłośników Seren to mój pierwszy post.

 

Tak więc w sprawie tematu od 2 lat śmigam sereną 2.0 D jestem z niej berdzo zadowolony Niestety autko jest mojego taty a ja chce się dorobić własnego.

 

Posiadam rozbitą Serene 2.0 SGX i zakupiłem Całą Z uszkodzonym silnikiem 1,6. Moje pytanie to co może być nie tak po takim zabiegu. W moim rozbitku tylne zawieszenie jest niezależne natomiast w 1,6 jest na piórach czy to może w czymś przeszkadzać ?? Jakie jeszcze moge mieć problemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze dylson, trzeba sie trochę napocić. Prawie wszystko do wymiany skrzynia, wał,itp. Zbyt dużo roboty i kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wszystko grał to tak jak piszą koledzy do przekładki wszystko silnik skrzynia elektryka. Zawieszenie tył też by trzeba bo nie wiadomo jak przełożenia,gdybyś zostawił przerobić wał to nie problem a może oryginał podejdzie

Generalnie zacząć byś musiał od dokładnych oględzin punktów mocowań zawieszeń silnika itp itd ,nie wiadomo czy nadwozia są tak samo klepane,biorąc pod uwage chociażby charakterystykę zawieszenia tylnego

A nie idzie wyremontować blachy SGX wykorzystując kaste 1,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Sereny u mechanika w trakcie przekładki jak narazie różnice w silniku to alternator z odwrotnej strony jak w 1,6 wał pasował. Silnik już osadzony zostało jeszcze go odpalić. Liczę na to że w przyszłym tygodniu już ją odbiorem i pochwale się czy to działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

a ja nie chce byc zlym prorokiem ale uwazam ze to nie wypali :D i pewnie cos sie zje... ;d albo nie bedzie chodzic ;d;d;d;d tzn oby ci to wszystko dzialalo ;d ale... ;d

 

btw skrzynie tez wymieniasz? czy zostawiasz z 1.6 bo jak z 1.6 zostawisz to bedziesz sie szybciej sbierac bo sa ciut krotsze przelozenia... :> i mam nadzieje ze sprzedlo wytrzyma ;p bo jest na 75 kW ;p a nie na 90 czy ile tam maja 2.0 :> ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem ciekaw, co z tego wyjdzie a przede wszystkim jak się będzie sprawował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadzony silnik 2.0 raze ze skrzynią od 2jki ciągle czekam na samochód jutro zajade się spytam na kiedy będzie liczę na to że w tym tygodniu go odbiorę. Jedyne o co sie obawiam to tylny most czy wytrzyma jedna 2litrowy silnik jest troszkę mocniejszy. No i te wspaniałe tylne zawieszenie w serenach będzie trzeba jak co roku na zimę załatwić worki z piaskiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć na google w zakładce wideo hasło Nissan Serena to sobie popatrzysz jak Sereną można kręcić bąki. Ale tak w życiu Serena trzyma się drogi i trudno ją zerwać a jak masz dobre zimówki to jest jak przyklejona. Sprawdzam na placu w pracy który jak rano przyjeżdzam jest zalodzony i na zimówkach moje auto było i jest jak przyklejone. Raz przed zmianą na oponach Brigestone SF-226 zarzuciło mi tył ale bardzo słabo , więc żeby bąki tym autem kręcić trzeba to robić celowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mechanik powiedział że odpali silnik więc do końca tygodnia pewnie odbiore bo mówił że ma jeszcze do podłączenia gaz separator po przeciwnej stronie jak w 1,6 i pompę od wspomagania też po przeciwnej stronie jak w 1,6. Co do licznika siedzi na razie od 1,6 ale jak odbiorę autko to wsadzam od 2.0 tak samo jak na pierwszy ogień wymieniam przednie siedzenia na te z 2.0 w końcu podłokietnik dobra sprawa. Jak ktoś by się pisał na części z 1,6 to mam silnik na rozbiórke ( oczywiścien ie sprawny godzie chyba pękniete) no i troszke gratów z karoserii z 2.0

 

Co do opon w serenie ojczulka założone zimówki 175 na 90 R14 i powiem że autko w terenie śmiga prawie jak terenówka a w mieście krawężniki nie istnieją :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Autko suuper Spalanie wychodzi mi w granicach 11 do 13 litrów gazu. Przyspieszenie jest moc jest. Problem tylko z rurką idącą z kolektora wydechowego do kolektora ssącego poprostu pękła była zespawana ale pękła obok spawu na razie niezawodna metoda zrobiona czyli puszka i dwie obejmy. W najbliższym czasie do wymiany Tarcze i Klocki tak się zastanawiam czy jest różnica między 2.0 a 1,6. A ha z silnika 1.6 został układ wydechowy ten od 2.0 różnił się nieco zaczepami ale myślę, że jak ten się wypali to zabawa ze spawarką i będzie pasować. No i przede wszystkim przesiadka z Sereny Ojczulka 2.0D to benzyniaka to coś pięknego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tylko z rurką idącą z kolektora wydechowego do kolektora ssącego poprostu pękła była zespawana ale pękła obok spawu na razie niezawodna metoda zrobiona czyli puszka i dwie obejmy.

jeśli chodzi Ci o EGR to przeczytaj sobie w dziale Nissan Power Team jak się tego pozbyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i serena cicha wystarczyło zatkać rurkę dwoma jednogroszuwkami :D Wcześniej zapomniałem dodać że silniczek 2.0 śmiga na elektronice od 1,6 i o dziwo wszystko chodzi jak laleczka. BTW właśnie wróciłem z wymiany oleju zalany Castrolem beczkowym 15w40 weszło do silnika 3 litry aż się zdziwiłem że tak mało.

 

A teraz Extra pytanie. Czym się różni wydech między 1.6 a 2.0 Bo został przyspawany od 1.6 i tak się zastanawiam czy przypadkiem nie przyblokowuje mi serenki. Poza tym powyżej 110 tylny tłumik buczy jak cholera. Bo tak się zastanawiam czy jest sens bawienia się w kowalstwo artystyczne z przerabianiem zaczepów i kształtów rury i nie wsadzić oryginalnego wydechu od 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam

czytałem temat i widzę że silnik 2.0 działa z mostem i wałem od 1.6

Dokładnie ciekawy jestem jak to wyszło na dłuższa metę... Mam serenke 2.0 i chciałbym zmienic tylne zawieszenie na most sztywny z sereny 1.6

Mam cały komplet po starej serence 1.6 i wolałbym go włozyć zeby czasem coś cięższego przewieśc. Stary resor z włokna juz siada a nie chcialbym wkladać używki która może wytrzymac chwile

prosze o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Pozwólcie, że odgrzebie temat.

Kupiłem serene z silnikiem 1.6 16vi przed samym domem coś strzeliło i wywaliło dziurę w bloku:/

Zastanawiam się nad wsadzeniem 2.0 ale strasznie chaotycznie wszystko tu podane(bez urazy).

Co muszę kupić do takiej przeróbki bo rozumiem że silnik, skrzynię, komputer silnika...co jeszcze?

Czy może reszta będzie pasowała z 1.6?

Chyba, że ktoś ma do sprzedania silnik 1.6 16v 71kw ze skrzynią biegów w rozsądnej cenie:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Pozwólcie, że odgrzebie temat.

Kupiłem serene z silnikiem 1.6 16vi przed samym domem coś strzeliło i wywaliło dziurę w bloku:/

Zastanawiam się nad wsadzeniem 2.0 ale strasznie chaotycznie wszystko tu podane(bez urazy).

Co muszę kupić do takiej przeróbki bo rozumiem że silnik, skrzynię, komputer silnika...co jeszcze?

Czy może reszta będzie pasowała z 1.6?

Chyba, że ktoś ma do sprzedania silnik 1.6 16v 71kw ze skrzynią biegów w rozsądnej cenie:)

Pozdrawiam

Ja mogę sprzedać silnik ze skrzynią biegów, w silniku jest uszkodzone jedno gniazdo zaworowe, więc trzeba ściągnąć głowice i naprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Dzięki Loxeal ale już po sprawie:) Dorwałem silnik skrzynie i most bo okazało się, że cały układ napędowy leżał(1200 złotych ta zabawa mnie kosztowała dobrze że za serene tysiaka dałem tylko):/ Jak się polak uprze to czy się opłaca czy nie będzie robił:D Teraz walczę z egrem(brudny) szybą przednią(pęknięta), progami(tragedii nie ma ale trzeba wymienić) i gazem(po przerobieniu tłumika chce wywalić butlę pod auto za mostem). Po tym wszystkim czeka mnie jeszcze konserwacja podwozia i mam nadzieję że długo długo spokój:P:)

Pozdrawiam


Dowiemy się w końcu jak długo most od 1.6 pożył z silnikiem od 2.0? Czy żyje dalej? Jak to się sprawowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...