Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Wyprysk rdzy


Gość Nedd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił mi się na tylnym nadkolu wyprysk rdzy wielkości ziarenka kawy. Co mam z tym zrobić? Czy mam to jakoś zabezpieczyć, czy przejechać się do lakiernika i polakierować tą część?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił mi się na tylnym nadkolu wyprysk rdzy wielkości ziarenka kawy. Co mam z tym zrobić? Czy mam to jakoś zabezpieczyć, czy przejechać się do lakiernika i polakierować tą część?

 

miałem w tym samym miejscu, zrobiłem zaprawkę, zdarłem rdzę jak najdokładniej, potem podkład antykorozyjny (czerwony) potem przyszlifowałem jak wysechł i małym pędzelkiem zrobiłem zaprawkę lakierem, już ponad rok, nic się z tym nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim lakierem robiłeś tą zaprawkę? Podkład czerwony-dowolnej firmy czy jakiejś konkretnej?

 

podkład jakiś tam miałem, ale to standard, antykorozyjny, a lakier zaprawkowy miałem gdyż maiłem zestaw zaprawkowy po poprzednim aucie - marei :D gdzie lakier był prawie identyczny :) myślę ze nissan też robi takie zestawy z pędzelkami, a jak nie to pozostaje np norauto, tam jest bardzo duży wybór lakierów zaprawkowych

 

aha, tez bym to zrobił na wiosnę :one: chyba ze masz ogrzewany garaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś na szybko to proponuję kupić Hammerite - do czarnej Almy to chyba najlepiej czarny z połyskiem :) Oczyść, wysusz i możesz bez żadnych podkładów malować. Nie będzie widoczne, a napewno skuteczne - ja podmalowałem w miejscach gdzie zaczynalo coś lekko "rudzieć" na wewnętrzych rantach tylnych błotników i mam spokój. Poprawki robiłem na wiosnę, ostatnio po dłuższej jeździe "po soli" myłem samochód, zajrzałem i nie widać żeby coś tam się działo. Tylko tak jak mówi chemmist i '08patriot12 - ja nie masz jakiegoś ciepłego garażu chociaż żeby autko postało ze 48 h to może lepiejpoczekać z tym do wiosny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam garażu- samochód stoi pod domem non stop - dlatego ta rdza. Ale będę kombinował, czy dziadkowie żony mi nie dadzą wysuszyć samochodu u nich. Wtedy zrobiłbym to natychmiast. Jeśli się nie zgodzą - będę musiał poczekać z tym do wiosny.

 

Dużo Wam wyskakuje rdzy na samochodzie? U mnie to dopiero pierwszy wyprysk. Chciałbym wiedzieć czy to się stanie już normą czy raczej sporadczynie będę miał z tym do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja jezdze almera juz prawie dwa lata i troche rdzy sie pokazalo (rocznik auta 96). Dodam tylko ze mieszkam w Anglii... ciagle wilgoc! Praktycznie kazdego ranka mam krople wody na szybach wewnatrz auta. Mam troche rdzy na progach, dokladnie po srodku i przy tylnym kole. No i silnik.... chociaz chodzi bez zarzutow, jest caly zasniedzialy i troche rdzy jest na nim... macie jakas recepte? czym umyc silnik...? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem w swoim zrobić oba progi - na środku i przy tylnym kole zrobiły się małe dziurki, więc nie było na co czekać, ale teraz zabezpieczyłem barankiem pod lakierem i mam nadzieję, że to wystarczy. Jakieś malutkie 2 purchelki były też przy zamku w klapie, ale z tym też już się uporałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety rdza w almerce to chyba norma. Ja mam rocznik 98 i tez pojawiają sie ogniska korozji. Co do silnika mam ten sam problem, jak tylko zrobi się troszkę cieplej będę próbował go podczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...