Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Kilka drobnych pytan...


Gość khavior

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

chcialem sie zapytac czy moze ktos juz przerabial taki problem (funkcji szukaj juz uzylem...:P) - podczas stania na wlaczonym silniku i jazdy przy ok. 120km/h (jakies 3,5-4k obr.) straszliwie telepie mi sie galka zmiany biegow. Jest tak luzna ze moge ja obkrecac dookola. Z racji ze jestem idealista :D wkurza mnie to niemilosiernie i wolalbym sobie zmienic galke na nowa. Czy ktokolwiek wie jak sie ja demontuje? Krecenie nie pomaga bo galka obkreca sie swobodnie. Moze jakos sie ja na sile wyciaga? Moze ktos wie... :)

 

A przy okazji, czy ktos probowal kiedys czegos takiego: http://moto.allegro.pl/item301097626__mocn...ze_df_bcm_.html ?? Bo jak wiadomo P11.144 w silniku 1.8 benzyna jest lekko przymulowny i myslalem o zamontowaniu czegos takiego. Jeszcze musze sie tylko zapytac mechanika jaki mam przewod paliwowy... :) Moze jakies opinie?

pzdr

 

A wlasnie... czy u kogos w samochodzie jest rowniez taki przycisk miedzy fotelami kierowcy i pasazera, obok guzikow podgrzewania foteli, z obrazkiem samochodzika z oznaczeniem alarmu czy takiego sloneczka, nie wiem jak to opisac :P bo po nacisnieciu jego nic sie nie dzieje, nic nie wlacza, wylacza. nawet moj kochany mechanik nie ma pojecia do czego to moze sluzyc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marek_p11TD
straszliwie telepie mi sie galka zmiany biegow

 

mam podobny problem i z tego co się dowiadywałem to jest związane z brakiem sprężyny montowanej od strony podwozia. Niestety nie wiem jak i gdzie, ale jak coś będę wiedział to dam znać.

 

A wlasnie... czy u kogos w samochodzie jest rowniez taki przycisk miedzy fotelami kierowcy i pasazera, obok guzikow podgrzewania foteli, z obrazkiem samochodzika z oznaczeniem alarmu czy takiego sloneczka, nie wiem jak to opisac :P bo po nacisnieciu jego nic sie nie dzieje, nic nie wlacza, wylacza. nawet moj kochany mechanik nie ma pojecia do czego to moze sluzyc

 

jest to najprawdopodobniej czujnik odpowiadający za włączenie blokady alarmu/drzwi w przypadku gdy w środku zostanie np dziecko. Spróbuj pozostać w środku, wyjmij kluczyk ze stacyjki i włącz alarm/zamknij drzwi. Sprawdzisz w ten sposób czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

chcialem sie zapytac czy moze ktos juz przerabial taki problem (funkcji szukaj juz uzylem...:P) - podczas stania na wlaczonym silniku i jazdy przy ok. 120km/h (jakies 3,5-4k obr.) straszliwie telepie mi sie galka zmiany biegow. Jest tak luzna ze moge ja obkrecac dookola. Z racji ze jestem idealista :D wkurza mnie to niemilosiernie i wolalbym sobie zmienic galke na nowa. Czy ktokolwiek wie jak sie ja demontuje? Krecenie nie pomaga bo galka obkreca sie swobodnie. Moze jakos sie ja na sile wyciaga? Moze ktos wie... :)

 

uzywamy wyszukiwarki

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...317762ae#415100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no chyba sie nie zrozumielismy :)

nie telepie mi sie zadna mechaniczna czesc biegow, tylko sama galka, ta plastikowa-gumowa koncowka, co na czubku ma narysowane biegi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no chyba sie nie zrozumielismy :)

nie telepie mi sie zadna mechaniczna czesc biegow, tylko sama galka, ta plastikowa-gumowa koncowka, co na czubku ma narysowane biegi :)

A to ciekawostka, sama gałeczka lata, może trzeba ją dokręcić. Albo odkręcić nawinąć na gwint taśmę, może być taka jak do połączeń rur wodociącowych i dokręcić gałeczke. A może jest peknięta to trzeba nową kupić.

 

Kiedyś była turbinka Kowalskiego! Dokładnie przeczytaj opis tego cuda i wyciągnij wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawostka' date=' sama gałeczka lata, może trzeba ją dokręcić. Albo odkręcić nawinąć na gwint taśmę, może być taka jak do połączeń rur wodociącowych i dokręcić gałeczke. A może jest peknięta to trzeba nową kupić.

 

no wiec wlasnie juz raz bylo tak to doraznie naprawiane, ale na dlugo nie pomoglo. mysle generalnie o zmianie galki na jakas ladniejsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...