Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zwrotnice 2-3 drożne


Gość KamRut

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Czy można założyc do tweetera oraz głośnika w drzwiach oddzielne zwrotnice, chyba jednodrożne? Nie pytajcie dlaczego pytam, powiedzcie tylko czy coś takiego da radę i ma sens, czy zwrotnica z wyjsciem na 2 glosniki (TW+WF) jest lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz projekt i obliczenia dla najpopularniejszej zwrotnicy czyli drugiego stopnia. Policz sobie jakie elementy ze wzorów i zrób. Najczęściej tnie się pasmo na 3kHz- 3,5kHz.

http://felektr.katalogi.pl/Zwrotnice_-_bud...nie.-t6231.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mozliwe. Sa to typowe konstrukcje Bi-W.

Kazdy glosnik ma swoj przedzial pasma, technika jest o tyle lepsze od zwyklego podzialu 1 kanalu, ze glosnik dostaje wiecej mocy.

 

W podstawowych zestawach taka "zwrotnica", filtrem dla tweetera jest kondensator, rzędu kilku uF. Kickbas zazwyczaj nie dostaje filtru, sama jego budowa uniemożliwia mu przetworzenia tych wyższych partii pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jesz ze jedno pytanie, może kombinuje, ale cóż...

 

Czy jak mam zwrotnicę, z której wychodzą dwa kable na TW i dwa kable na WF, to czy mogę podpiąć tylko WF?? czy muszą podłączyć obydwa (WF + TW) żeby zwrotnica działała prawidło, czy ona i tak będzie działać prawidłowo??

 

P.S. Chodzi mi o to, czy zwrotnica jest tak skonstruowana że muszą być podpięte obydwa głośniki niej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...