Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ciężko pali gdy cieply silnik...DIESEL [N15]


Gość BystrY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..od pewnego czasu mam problemy z odpalaniem mojej ALmerki..gdy silnik zlapie temperature niekiedy musze pokrecic dluzej..natomiast gdy mrozne nocki sa i postoi dluzej to odpala do tykniecia..co to moze byc,prosze o pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię martwić, ale to może być pompa wtryskowa. Sam miałem taki problem- objawy były identyczne, zimny odpalał od pierwszego kręcenia a po rozgrzaniu trzeba było kręcic dość długo zanim zapalił. Po podłączeniu do komputera wykryło dwa błędy: pompa wtryskowa i czujnik położenia wału korbowego(ale w drugim przypadku były jesze inne objawy). Almera n15 2.0 diesel rocznik 97.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jeździ na zimnym i rozgrzanym silniku?? Nie jest czasem tak że na zimnym jest mocniejsza niż na ciepłym?

W sumie na zimnym i cieplym chodzi tak samo..moze na cieplym troszke mocniejsza ale raczej to samo...

 

[ Dodano: Czw 24 Sty, 2008 22:08 ]

Nie chcę Cię martwić, ale to może być pompa wtryskowa. Sam miałem taki problem- objawy były identyczne, zimny odpalał od pierwszego kręcenia a po rozgrzaniu trzeba było kręcic dość długo zanim zapalił. Po podłączeniu do komputera wykryło dwa błędy: pompa wtryskowa i czujnik położenia wału korbowego(ale w drugim przypadku były jesze inne objawy). Almera n15 2.0 diesel rocznik 97.

 

No mam nadzieje ze to nie bedzie pompa..ale jesli juz to jak Ty zalatwiles sprawe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt naprawy pompy wtryskowej to w moim przypadku 800zł. Cena moim zdaniem niska, bo jak sie pytałem to ceny regeneracji pompy dochodzą do 4000 zl, nowa w serwisie nissana 10000!!!Jak narazie(odpukać) jest wszystko dobrze - silnik zawsze pali od pierwszego zakręcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał...G

Może to być faktycznie pompa lub jej sterowanie. Weź jeszcze spróbuj podczas gdy nie chce odpalić lekko dodać gazu(niepowinno się tak robić ale spróbuj) i zobacz jak po dodaniu lekko gazu odpali. Sprawdź także filtr powietrza, i cały układ paliwowy coprawda objawy nie są takie jakby miało się cofać paliwo ale warto to sprawdzić, zobacz też wtryski w jakim stanie są najlepiej w tym wypadku sprawdź to u fachowca co sprawdzi czy nie są one czasem nieszczelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być faktycznie pompa lub jej sterowanie. Weź jeszcze spróbuj podczas gdy nie chce odpalić lekko dodać gazu(niepowinno się tak robić ale spróbuj) i zobacz jak po dodaniu lekko gazu odpali. Sprawdź także filtr powietrza, i cały układ paliwowy coprawda objawy nie są takie jakby miało się cofać paliwo ale warto to sprawdzić, zobacz też wtryski w jakim stanie są najlepiej w tym wypadku sprawdź to u fachowca co sprawdzi czy nie są one czasem nieszczelne.

Dodawalem lekko gazu i nic..nie pomagalo to...wogole jakies fatum nad Almerka bo mi ladowanie poszlo:/ i jutro zabieram sie do reperacji alternatora....ehh a filtr powietrza mam swiezo wymieniony..ok 500 km musze jeszcze wyminiec paliwowy,ale to raczej nic do rzeczy skoro na zimnym przy temperatrach ujemnych pali a nagrany nie chce:(

 

[ Dodano: Czw 24 Sty, 2008 23:35 ]

Koszt naprawy pompy wtryskowej to w moim przypadku 800zł. Cena moim zdaniem niska, bo jak sie pytałem to ceny regeneracji pompy dochodzą do 4000 zl, nowa w serwisie nissana 10000!!!Jak narazie(odpukać) jest wszystko dobrze - silnik zawsze pali od pierwszego zakręcenia.

Musze jeszcze popytac bo za moja Alme dalem 11 tys wiec bez jaj zeby za pompe dac rownowartosc..oby to byl sterosnik jakis jak kolega pisal..powoli mi rece opadaja:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...