Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

OC Porównanie ofert ubezpieczycieli


Gość Misiek_nx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie zmienilem OC z hestii na Link4... myslicie ze zwariowalem? Nie, w Link 4 dostalem taniej OC, Nw w gratisie, i za grosze ubezpieczenie szyb w samochodzie :-)

Tanio jest tez w Liberty Direct z tego co sie orientowalem.

Mial ktos doswiadczenie z link4 tzn z ich wypłacalnością? Tylko nie piszcie ze znacie kogos kto ma brata ktorego kolega ma znajomego ktory slyszal ze nie da sie odzyskac kasy z link4... :-)

 

Cena za rok bez żadnych zniżek w Warszawie 1000pln... dla porownania HEstia bez niczego- 1400, PZU 1300, Liberty Direct 1100 (tu mamy NW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z cenami ale mój szwagier siedzial cała noc w samochodzie sluzbowym ubezpieczonym w linku czekajac na pomoc drogowa bo przeciez oferuja asistance 24h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zmienilem OC z hestii na Link4
- to muszę Cię uprzedzić że jak w kogoś przywalisz to reakcje są zazwyczaj dwie (jak powiesz że masz w Link):

-spokojna - nawet przy obtarciu wzywamy policję

-dostaniesz w ... - za to że pokrzywdzony będzie miał problem z odzyskaniem pieniędzy.

Wziąłeś najgorszy syf jaki jest i jeśli się coś stanie to narobiłeś komuś problemu, ale w sumie to nie twój problem. Teraz nie zrób błędu i nie weź ac w Linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek, to nie była napewno najtańsza oferta Oc, jaką znalazłeś, ponieważ ostatnio ja takę ubezpieczałem auto tylko na siebie bez zadnych zniżek i w PTU dostałem propozycje za 960 zł z Assistance do 160 km a dodatkowo ubezpieczenie mieszkania od wszelkich zdarzeń losowych (zalania, włamania itp). Pewnie myślicie, że Assistance do d*py? Ostatnio jak jechaliśmy z naszym klubowym kolegą z Torunia - Bun-em, do Ustki to wydarzył nam sie wypadek... Jego auto ucierpiało przodem. Miał ubezpieczenie w PTU i przypomniało nam się, że mamy przecież Assistance. Telefon...kilka minut rozmowy i w ciągu godziny pojawiła się laweta i zabrała jego i jego auto spowrotem do Torunia na koszt PTU... A więc... nie zawsze jest tak źle jak wszyscy piszą. Jeśli chodzi o samo OC - nam przecież bez różnicy gdzie mamy bo i tak w razie czego to poszkodowany a nie my sie bedzie martwil, byle papier dla policji był ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wziąłem ubezpieczenie w PTU, bez żadnych zniżek z assistance i NW+ zapłaciłem 850zł :) Mimo wszystko, jestem za tym że są porządniejsze firmy ubezpieczeniowe (w sensie obsługi i samej wypłacalności szkód) ale cóż poradzić - OC mieć trzeba a jak kaski szkoda to PTU jest jak znalazł :)

 

Tanio jest tez w Liberty Direct z tego co sie orientowalem.

 

Misiek piszesz że w Liberty powiedzieli Ci 1100 zł

Wchodząc na stronkę Liberty i wpisując wszystkie dane (jeżdże co prawda almerką z 97r.) oczywiście nie posiadając żadnych zniżek - wychodzi mi 890 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko się zgadza ale ja mam kod pocztowy 02 wiec za samo to mam najwyzsze stawki :/ A uderzac w kogos nie planuje, zreszta nie mialem zadnych kolizji i staram sie uwazac.

A AC raczej nikt mi nie da na 100nx;a... za mala wartosc auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem w czym może by problem z ta rozbieżnością w cenach:

Ja wykupywałem w Motobanku - to pośrednik w ubezpieczeniach komunikacyjnych, który negocjuje z nimi upusty i prawdopodobnie można u nich kupi taniej niż bezpośrednio u danego ubezpieczyciela - tak się bynajmniej reklamuja i jak widac nie kłamią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi coś, czy jest to niezgodne z prawem, iż, OC jest wykupione przez osobę mającą pełne zniżki i długi czas posiadającą prawo jazdy, a kierowcą/użytkownikiem samochodu jest osoba mająca krótko prawo jazdy...

 

 

Próbowałem wyliczyć w LibertyDirect OC, ale wougle nie istnieje Nissan Laurel :D w 1986roku był tylko produkowany Bluebird i Sunny :P

 

Co mnie jeszcze denerwuje w tych ubezpieczeniach - niemożliwość wykupienia AC dla samochodu starszego ...

 

 

Czy ktoś ma dostęp do "spisu wartości" samochodów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fer, jeżeli powiesz ze kierowca bebdzie osoba ponizej 24roku zycia, majaca krotko prawo-jazdy to dowala Ci wieksze skladki. Z w swietle przepisow to obojetne kto kieruje, wazne zeby oc na samochod bylo. Ja w Liberty wyliczalem skladke wpisujac "sunny" :-)

 

AA podobno w Samopomocy daja AC na starsze pojazdy, bo kolega tam dostal AC na stare bmw...

 

Co do wartości samochodu na jest wycena na wp za 9zł http://wycenyaut.wp.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi coś, czy jest to niezgodne z prawem, iż, OC jest wykupione przez osobę mającą pełne zniżki i długi czas posiadającą prawo jazdy, a kierowcą/użytkownikiem samochodu jest osoba mająca krótko prawo jazdy...
Jest to zgodne z prawem no chyba że ubezpieczyciel dopisze klauzurę do umowy w której jest napisane że prowadzący autem nie może mieć mniej niż np 25 lat tak jest np. w HDI. Druga sprawa jeśli chodzi o ubezpieczenie. Jeżeli właściciel lub współwaściciel ma poniżej 25 lat i ma prawo jazdy poniżej 5 lat to takiej osobie doliczą 25% do ubezpieczenia w niektórych przypadkach to w cale nie ubezpieczą tak jest w HDI/Samopomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy

firmy się zabezpieczają, ja jak podpisywałem umowę z Wartą to miałem druk i musiałem wypełnić, z pytaniem czy autem będą kierować osoby poniżej 25roku, czy jakoś tak, podejrzewam iż w przypadku kolizji z mojej winy, gdzie by autem kierowała osoba poniżej 25 roku życia, to bym musiał wyrównać składkę.

 

Na Primerę P10 najtańszą ofertę mam w CIGNA, wcześniej miałem w SAMOPOMOC też o.k, w CIGNA obecnie płace 400zł za rok (w 2 ratach po 200zł) + 20zł NW za rok, województwo podlaskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w PZU naliczyli 493 zety za OC - Primera 95r. 1,6 - i to z 75% zniżki - prawie o 100 zł więcej niż rok temu. Wszedłem na swoje konto w MULTIBANKU i za ich pośrednictwem wykupiłem polisę za - 290zł - o całe 200 zł taniej niż w PZU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Misiek_nx

odebralem moja polise w linku i dorzucili mi jeszcze lawete do 350zl gratis i naprawe na miejscu szkody do 200zl gratis, pomoc przedstawiciela w przypadku kolizji itd. niby to pic na wode bo nie za dobre opinie sa o linku ale zawsze to cos, jak nie ma kasy na lawete to i mozna 2 dni na nia poczekac hehe ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mrówka 27

Nie wiem ile w tym prawdy, ale słyszałem że jeśli ktoś posiada konto w Mbanku, to upezpieczenie OC wychodzi naprawdę korzystnie. np. Ford mondeo rocznik 2003 wychodziło ponad 30% taniej niż w LINK4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Fajna opcja jest jesli jesteś klientem BZWBK. Na swojej stronie proponują ubezpieczenia OC, NNW i AC Commercial Union. I tak Nissan Primera P11.144 1999 1.8 l Hatchback 60% zniżki 297,00 PLN OC

357,00 PLN OC + NNW na sumę 75 000 PLN

446,00 PLN OC + NNW -||- + Assistance Wariant rozszerzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na przyklad najtansze ubezpieczenie w https://www.allianzdirect.pl/

Nie wiem jak z wyplacalnoscia bo staram sie jezdzic tak, zeby w nikogo nie przywalic :)

powiem szczerze. niektóre marki i roczniki wychodzą rewelacyjnie. w z wypłacalnościa jak wszędzie. nikt nie bedzie przecież płacił, bo klient wpadł z roszczeniem - sprawdza się. ale firma to nie widmo, bo w kazdym miescie

a zwykłe OC z mini car assistance na max zniżek i wiek >25 lat w moim regionie

 

Marka pojazdu: NISSAN

Model pojazdu: Primera 2.0 MR`97

Typ nadwozia: lim

Rok produkcji: 1997

Pojemność: 1998

Suma ubezpieczenia i składka

Składka łączna: 356,00 PLN

Składka OC: 356,00 PLN

Wysokość pierwszej raty: 356,00 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...