Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

całkowite wyłądowanie akumulatora. dlaczego???? :/


vulture30

Rekomendowane odpowiedzi

sprawa wygląda tak:

w srode postwaiłem auto do garażu (paliło normalnie, bezproblemu).

przychodz dzis do auta i słysze ledwo co wyjący ostatnimi voltami alarm. akumulator totalnie wyłądowany, kompletnie żadne światło, żadna kontrolka nawet się nie zarzy.

 

co mogło być tego przyczyną?

czy alarm sie sam włączył? ale dalczego? i czy on sie sam po pewnym czasie niewyłącza? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pavoolon

jesli jest stary i slaby to te kilka dni mrozów mu starczylo zeby sie rozladowac, u mnie tez tak bylo ze jak akumulator umieral to wyl przy tym alarm. jak nie chcesz kupowac nowego to mozesz wyczyscic dokladnie klemy i go naladowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podąłdowałem go przez noc i normalnie odpalił. ale chodzi mi o przyczyne żeby nie było tak że bede miał jakis pilny wyjazd a moja almerka nawet nie bedisze w stanie mi godziny pokazać, i bedzie zonk :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mogło być tego przyczyną?

czy alarm sie sam włączył? ale dalczego? i czy on sie sam po pewnym czasie niewyłącza? :(

 

Przyczyną rozładowania może być pobór prądu przez jakiś odbiornik. Żeby to sprawdzić można zdejmowąć klemę podczas nieużywania samochodu.

Alarm zazwyczaj włącza się samoczynnie gdy odetnie się go od zasilania. A gdy akumulator jest w stanie "agonalnym" alarm traktuje to jako odcięcie. Jednak powinien się wyłączyć po 30-60 sekundach. Chyba że jest to jakaś stara generacja alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dżodżo

Wiekszosc alarmu ma cos takiego ze jak jest spadek napiecia to zaczyna wyc.Moze zostawiles jakas zaroweczke na noc wlaczona i sie dlatego rozladowal.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Moze zostawiles jakas zaroweczke na noc wlaczona i sie dlatego rozladowal.

dokladnie - moze drzwi zostawiles niedomkniete i ci sie swiecila lampka w srodku albo w bagazniku lub zostawilez zalaczone radio :wink: mnie sie tak zdarzylo kilka razy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niskich temperaturach mogło się nałożyć kilka przyczyn.

1. Poziom elektrolitu (nie za niski?)

2. Wiek akumulatora (nie za stary?)

3. Zanieczyszczone , niedokręcone klemy

4. Krótkie odcinki jazdy na światłach, na mrozie, z włączoną dmuchawą, ogrzewaniem tylnej szyby - akumulator nie zdąży się dobrze naładować.

Ja tak niedawno miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

dzięki za pomoc :D

 

chyba rzeczywiscie niedomknąłem drzwi, tylko niezwróciłem na to uwagi bo sie swiatło nieświeciło (bo niby jak skoro akumulator padł)

 

to sie ciesze ze wszytko w porządku i akumulator jeszcze pokręci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...