Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] RATUNKU... POTRZEBUJE PORADY dotyczącej almery 1,4 16V


Gość poca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Potrzebuję pomocy gdyż wyczerpały mi się już opcje naprawy mojego auta. Mam almere 1,4 16V..jeżdziła do czasu gdy nie założyłam w niej instalację gazową. Wtedy zaczęło się szarpanie na niskich biegach..tak do 2 tys obrotów jeszcze spoko, ale jak by się depnęło więcej na 1, 2 biegu szarpie go strasznie. Instalacja gazowa ponoć jest OK. Spróbowałam też wymienić przepływomierz powietrza - ale okazuje się,że z nowym nic nie jest lepiej. Świece i kable też są nowe. Objawy nadal ma takie same. KTOŚ MOZE WIE W CZYM MOŻE BYĆ PROBLEM???? Pomóżcie prosze... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę że zbyt ubogą mieszankę dobrał Ci gazownik - kwestia właściwej regulacji.

Jeśli wymieniałaś przepływomierz u tego samego gazownika u którego instalowałaś gaz i nie próbował nawet wziąć sie za regulacje to lepiej podjedź gdzie indziej, nie ma sensu naprawiać auta w takim serwisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to gwarancja to wracaj do gazownika na regulacje i niech to zrobi jak należy.(chyba,że nie wie jak!!)Jak nie to zmień gazownika.Objawy wskazują tak jak piszą koledzy na zbyt ubogą mieszankę na wysokich obrotach,na wolnych może być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Potrzebuję pomocy gdyż wyczerpały mi się już opcje naprawy mojego auta. Mam almere 1,4 16V..jeżdziła do czasu gdy nie założyłam w niej instalację gazową. Wtedy zaczęło się szarpanie na niskich biegach..tak do 2 tys obrotów jeszcze spoko, ale jak by się depnęło więcej na 1, 2 biegu szarpie go strasznie. Instalacja gazowa ponoć jest OK. Spróbowałam też wymienić przepływomierz powietrza - ale okazuje się,że z nowym nic nie jest lepiej. Świece i kable też są nowe. Objawy nadal ma takie same. KTOŚ MOZE WIE W CZYM MOŻE BYĆ PROBLEM???? Pomóżcie prosze... :)

 

poca wypadałoby napisać czy problem występuje przy jeździe na LPG, czy PB czy obu paliwach. Po drugie jaka instalacja ?? Zgaduję że II gen z mikserem. Jeśli tak to na 99% winny jest nieodpowiedni mikser (ogólnie to nie polecam mikserów do silnika GA14 /GA16 - może za wyjątkiem dedykowanego Landi Renzo, miałem kiedyś taki, ale w końcu i tak instalkę zamieniłem na IV gen). Na początek tyle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Almerą szarpie i na gazie i na benzynie. Gazownik regulował go już na wszystkie sposoby i jest w czołówce najlepszych więc problem tkwi nie w instalacji. Przepływomierz nowy też :/ nie pomógł , kable, świece, filtry są nowe. A almerą szarpie dalej :/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już nie chodzi o instalacje. Auto szarpie na gazie i na benzynie :!: . Podsumowując jest już wynienione: filtry, przewody,świece, sonda, przepływomierz, auto było na regulacji. A szarpie nim dalej. Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł ??? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już nie chodzi o instalacje. Auto szarpie na gazie i na benzynie :!: . Podsumowując jest już wynienione: filtry, przewody,świece, sonda, przepływomierz, auto było na regulacji. A szarpie nim dalej. Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł ??? :?:

 

Jedyne co zdrowy rozsądek podpowiada to wymontować tą przeklętą instalację gazową, zresetować kompa i śmigać na PB aż miło!!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poca do jasnej c.... napisz jaka to instalacja II czy IVgen. Jeśli IV to fachowiec mógł coś zamieszać z wtryskami np pomieszać kolejność podłączenia cylindrów i już jest big problem. Chociaż w tym przypadku zapewne auto źle by chodziło rownież na b. jałowym.

 

Jeżeli masz II gen. to zacznij od usunięcia miksera - oczywiście jazda na lpg nie będzie możliwa, ale możliwe że na PB zacznie chodzić ok. U mnie pierwszy mikser który miałem (przed Landi Renzo o którym pisałem wyżej) powodował wielką dziurę w mocy, szarpnięcie w zakresie właśnie od 2krpm - przy jeździe na PB. Natomiast na lpg auto chodziło całkiem równo, ale było b. ospałe. Jeśli już wymieniłaś ćwiartkę osprzętu silnika to SPRÓBUJ ZDJĄĆ MIKSER - oczywiscie jeśli go masz ....

 

Wylewasz dużo łez, ale podajesz mało podstawowych informacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie miałam dostępu do dokumentacja z instalacji gazu. Proszę więc o wyrozumiałość Panie Darku i dalszą pomoc. Posiadam instalację STAG 300. Zastanawiam się czy jeżeli autem szarpie na benzynie problem nie tkwi w komputerze, lub aparacie zapłonowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poca, autem nie szarpało wcześniej... wiec skoro szarpie po zalozeniu gazu to gazownik musi to naprawic... wymienilas juz mnostwo czesci ktrych nie musialas wymieniac, ja bym chyba juz od tego gazownika od 7 bolesci zwrotu kasy zarzadal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STAG 300 .. , no to temat miksera oczywiscie sobie odpuszczamy. W takim razie jeśli przed montażem lpg (btw kiedy to było? tydzień, miesiać temu ??) auto chodziło dobrze to zaleciłbym jeszcze raz zweryfikować kolejność podłączenia cylindrów.

Sam nie mam STAGa 300, tylko Diego więc trochę mniej moge doradzić, ale na kilku forach o LPG np na OBDII lub AC Autogaz (producent STAGa) były podnoszone wątki o pozamienianiu kabelków wtryskiwaczy - bo w STAGu podobno łatwo się pomylić (oczywiście fachowcowi nie powinno się to wydarzyć).

Jeśli to nie to hmmnn to ciężko bez oględzin cokolwiek doradzić ... no i wogóle mam nadzieję że fachowiec gazownik nie uszkodził czegoś , lub nie podmienił jakiejś części (przepraszam za insynuacje, ale takie rzeczy czasami się też zdarzają). BTW przydałyby się jakies screen'y z programu diagnostycznego STAG'a. Ale na początek weryfikacja kabelków ...

 

[ Dodano: Czw 31 Sty, 2008 11:52 ]

poca czy robiłaś autodiagnostykę wg porady z działu "Zrób to sam"? Co prawda z mojego doświadczenia wynika że błąd musi być "gruby" żeby autodiagnostyka coś wykryła, ale nie zaszkodzi zrobić, tym bardziej że to tylko 5 minut zajęcia.

 

[ Dodano: Czw 31 Sty, 2008 15:30 ]

poca a tak wogóle to skąd jesteś - jeśli z okolic Wawy, to mogę Ci podesłać namiar na gaziarza z Ożarowa, który w zasadzie zajmuje się tylko STAGiem i cieszy się opinią dobrego fachowca, może by pomógł od ręki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Darek,

Almera naprawiona. Dziki za cierpliwość i rady. Problem tkwił w gazie. Gazownik założył mi tak instalację, że jeszcze troche a wyleciała bym w powietrze z almerą. I to niby znany i polecany gazownik...a tak namieszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać dokładniej co było nie tak? Wzbogaci to zgromadzoną tu na forum wiedzę o rozmaitych usterkach.

 

;) ... z tym wylatywaniem w powietrze to chyba jakaś plaga się robi ;) ... . Nie dalej jak tydzień temu siostra mojej żony w swojej Corolli E11 też miała problem z instalacją (choć było to KME), tam okazało się że padł wtryskiwacz i z zapłonem też było troche nie tak. W każdym razie gazownicy postarszyli dziewczynę że jeszcze dzień-dwa takiej jazdy i wyleciała by w powietrze ;) ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oni tylko straszą bo nie bardzo maja pojecie o tym co robią, miałem auta na gaz i tylko w 125p i żuku sie świetnie spisywał a w samochodach z wtryskiem to tylko problemy stwarza i oszczędność na paliwie to może jest ale serwisowanie znacznie droższe :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tombolot
miałem auta na gaz i tylko w 125p i żuku sie świetnie spisywał

 

to chyba dlatego że instalacja była droższa niż sam samochód :D

ja u siebie nie narzekam na gaz. Ani teraz w almerze, ani we wcześniejszych samochodach nie miałem z nim problemu (być może gazownik u którego zawsze zakładałem instalacje jest mistrzem gazownictwa samochodowego :diabel: ), ale jak wiadomo w przypadku gazu - ile osób, tyle opinii :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie gazownik z Siewierza najzwyczajniej w świecie źle założył mi gaz. Mam też lanosa z gazem zakładnym gdzie indziej i od kilku lat działa świetnie. W almerze cała instalacja była zamieszana. Po wymianie połowy auta...kabli, świec, przepływomierza, aparatu zapłonowego itd. wreszcie trafiłam do konkretnego i sobrego gazownika. Jak wjechał na kanał to kable od instalacji gazowej zwisały jak z choinki. Nie znam się na instalacjach ale problem tkwił w tym,że było źle zainstalowane.

 

[ Dodano: Pią 21 Mar, 2008 20:09 ]

OSTRZEGAM WSZYSTKICH ZE ŚLĄSKA PRZED TYM GAZOWNIKIEM Z SIEWIERZA. Założył źle instalacje, kilka razy tam byłam po założeniu bo szarpało i nic z tym nie potrafił zrobić. Mało tego założył mi wiele elementów starej instalacji...nie zgodnej z tą co miała być- za którą zapłaciłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ---ADAM---

Witam

Założyłem instalację gazową do mojej Almerki N15 w czerwcu ubiegłego roku.

Po przejechaniu 18 000 km samochód gaśnie po uruchomieniu (zarówno na LPG jak i Pb), a na wolnych obrotach (np stojąc na skrzyżowaniu lub w korku) dławi się jakby miał zaraz zgasnąć ; towarzyszy temu znaczne drżenie, wibracje (widać to np. po drżącym drążku zmiany biegów).

Po świętach wybieram się na przegląd po 20 000 km przejechanych na gazie, na pewno wymienię filtr powietrza i poproszę o regulację instalacji autogazownika.

Mam pytanie co jeszcze mogę zrobić / powinienem zrobić ?

Słyszałem, że wymienia się też filtr gazu - ile on szacunkowo kosztuje i czy muszę kupić go sam czy tez raczej powinien go mieć w/w autogazownik (wiem, musze jego o to zapytać)

Może jeszcze jakieś inne rady i sugestie.

Z góry dziękuję :

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariuszz
Słyszałem, że wymienia się też filtr gazu - ile on szacunkowo kosztuje i czy muszę kupić go sam czy tez raczej powinien go mieć w/w autogazownik (wiem, musze jego o to zapytać

Więc kolego apropo wymiany filtra gazu, uczynić to możesz bardzo łatwo sam, a dla ułatwienia link gdzie o tym piszą

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...ight=filtr+gazu

 

koszt filtra to ok 15 Pln a robocizna to czysta przyjemność, musisz go wyjąć i na wzór kupić taki sam..

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...