Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Pęknięta tylko wewnętzna warstwa szyby


Gość Skała

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła mi się rysa-pęknięcie o długości ok 5 cm od górnego brzegu przedniej szyby w dół.Fachman mówi że to nie do naprawy a za szybę z wymianą chce 525 zł.Czy ktoś wie gdzie można coś taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogo chce:/ do p10 kosztuje szyba z wymiana jakies 350zl szyba pilkington. looknij tutaj http://www.szybex.pl/filie.html nie chce Cie straszyc ale jeszcze mozesz miec do roboty podszybie bo zapewne jest zgnite i zezarte rdza:/ U mnie szyba juz sie rozwarstwia i do tego mam odprsyk po kamieniu i mysle ze niedlugo tez bedzie mnie czekac wymiana:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wrocławiu do P10 za wymianę przedniej szyby zapłaciłem 300 złotych.

Faktycznie drogo chce. Poszukaj na autogiełdzie, ludzie oferują szyby z zapsutych primer nawet całkiem tanio. Chociaż nie wiem jak w twoich okolicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam już trzecią szybe , za pilkingtona z wymianą średnio 320-350zł. ale zawsze przednią kupuje nową . inne tylko używane. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję taniej, tzn. jednostkowo drożej, ale za to solidnie i w efekcie taniej.

Miałem podobny przypadek, kiedy pękła mi przednia szyba obok słupka bocznego. No cóż, można by podejść do sprawy banalnie. Jechać i wymienić. Mnie jednak ciekawiło, dlaczego ta szyba pękła. Okazało się, po zdjęciu szyby, że na słupkach znajduje się trochę rdzy.

Kazałem to oczyścić, polakierować, zabezpieczyć i dopiero położyć nową szybę. Wszystko kosztowało 550 zł - www.szybysamochodowe.waw.pl. Solidnie i dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej Primie są trzy małe odpryski szkła (po ok. 2-3 mm średnicy) wyłącznie od wewnętrznej strony. Jest to spowodowane starzeniem się szkła. w przypadku rysy może to być również spowodowane starzeniem się szkła plus działaniem naprężeń (szyba jest klejona do nadwozia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość B_E_R_E_K

jesli chodzi o naprezenia to szyby w samochodzie sa glownym usztywnieniem nadwozia tzn czesci tej gdzie dach i szyby sa. Nie pamietam juz ile procent dokladnie ale z tego co czytalem to baaardzo duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...