Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Głośniki do primery P11


Gość hubi_beerb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hubi_beerb

Witam szanownych forumowiczów.

Jako że jestem laikiem w temacie CA, a noszę się z zamiarem zakupu zestawu nagłaśniającego do Primery P11 postanowiłem zapytać o zdanie ekspertów.

 

Mój pomysł na nagłośnienie tego auta jest następujący:

 

Jednostka sterująca Alpine CDE-9870R - ktoś na tym forum napisał, że lepszy najtańszy model alpine niż radio ze średniej-niższej półki innych firm i szczerze mówiąc do mnie to przemówiło.

 

Przód zestaw dwu lub trzydrożny - nieodseparowany (nie chciałbym aby głośniki wysokotonowe były na widoku, nie jestem złotą rączką a wiem że zabudowa tweeterów to spory wydatek)

 

Tył zestaw dwudrożny.

 

Wszystkie głośniki podłączone bezpośrednio do radia i koniecznie na zwrotnicach.

 

Niestety rezygnuję z głośnika niskotonowego, gdyż wożę w bagażniku dużo rzeczy i każdy skrawek przestrzeni się liczy.

 

Zdaję sobie sprawę, że to wbrew podstawowym założeniem sztuki montowania CA, ale proszę nie tyle o ocenę, co o pomoc w wyborze konkretnych zestawów głośników , tak aby ich zakup zamknął się w kwocie 500 zł (razem z radiem będzie ok 950 zł)

 

Co do rodzaju muzyki to preferuję muzykę poważną i jazz.

 

Jak na razie zastanawiam się nad kupnem następujących głośników:

na przód: JBL GTO 6537 - czy zagrają z samego radia? czy lepiej wybrać coś innego?

na tył Helix dark blue 6.1

 

Może macie lepsze propozycje w tym przedziale cenowym?

I kolejne pytanie - jaką przewagę ma zestaw trójdrożny nad dwudrożnym?

 

Dziękuję za rady i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przod tez kup helixy.

 

Dobrze ze wybrales Alpine ale nie najtanszy model, co innego jakbys to podlaczal pod wzmacniacz a tak to radyjko bedzie za slabe, poszukaj Alpine 4x60W to 4x45 bedzie za malo, u mnie Alpine 4x40 nie daje rade pociagnac Hertz-ow DCX.

 

Zestaw trojdrozny daje bardzo dobra slyszalnosc srednich tonow ale tu mowa o zestawie 6glosnikowym a nie o wspolosiowych glosnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz koniecznie robić zabudowy w słupkach. Może na drzwiach znajdzie sie jakieś snesowne miejsce na montaż "powierzchniowy" ? To moze mniej estetyczne ale da zdecydowanie lepszy odsłuch niz głosniki nawet 4 drożne gdzieś tam nisko w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w drzwiach sa niby jakies plastikowe dystanse tak czy siak. gorzej z otworamy mocujacymi glosniki.

 

[ Dodano: Pon 28 Sty, 2008 15:47 ]

a pozatym plytke glosniki sa drogie takze taniej wychodzi kupic zwykle glosniki + dystanse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hubi_beerb
Na przod tez kup helixy.

 

Pewnie miałeś na myśli model 62.1. Może rzeczywiście pokombinuję z zestawem dwudrożnym z przodu, muszę się tylko dowiedzieć ile kosztowałby mnie zabudowa tweeterów.

A co do radyjka to cenne uwaga, dzięki ale obawiam się, że na alpinkę 4x60W raczej nie będzie mnie stać. Za te pieniądze to tylko używaną, a raczej nie jestem zwolennikiem sprzętu z drugiej ręki.

A może ktoś może polecić jakiś warsztat CA w Warszawie, który dokonałby montażu sprzętu wraz z zabudową tweeterów i wygłuszeniem drzwi za rozsądne pieniądze. Albo któryś ze zdolnych forumowiczów - amatorów chciałby zarobić parę złotych i podjąłby się wykonania takiej instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przod tez kup helixy.

Pewnie miałeś na myśli model 62.1. Może rzeczywiście pokombinuję z zestawem dwudrożnym z przodu, muszę się tylko dowiedzieć ile kosztowałby mnie zabudowa tweeterów.

 

Nie, mialem na mysli Takie

Musisz zdecydowac co jest dla Ciebie wazniejsze, czy to zeby nie bylo widac ze jest jakis sprzet w samochodzie czy lepsza jakosc dzwieku. Ja w sentrze musialem wybrac pierwsza opcje i nie zaluje, jestem spokojny a muza bardzo ladnie gra. Poprzednie auto mialem garazowane i na widoku bylo 8 glosnikow z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w drzwiach sa niby jakies plastikowe dystanse tak czy siak. gorzej z otworamy mocujacymi glosniki.

 

[ Dodano: Pon 28 Sty, 2008 15:47 ]

a pozatym plytke glosniki sa drogie takze taniej wychodzi kupic zwykle glosniki + dystanse

 

a czy po zamontowaniu takich dystansów boczek drzwi podchodzi normalnie jak był czy tez trzeba go przerabiać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hubi_beerb
Nie, mialem na mysli Takie

Musisz zdecydowac co jest dla Ciebie wazniejsze, czy to zeby nie bylo widac ze jest jakis sprzet w samochodzie czy lepsza jakosc dzwieku. Ja w sentrze musialem wybrac pierwsza opcje i nie zaluje, jestem spokojny a muza bardzo ladnie gra. Poprzednie auto mialem garazowane i na widoku bylo 8 glosnikow z przodu.

 

Zdecydowanie również wolałbym nie afiszować się ze sprzętem, jako że jestem dosyć przywiązany do szyb w swojej primerce. Mam tylko wątpliwości czy moc 35 watów będzie wystarczająca i czy w ogóle odczuję różnicę po wymianie seryjnych głośniczków na te helixy.

Zastanawiałem się również nad Twoją poprzednią radą, co do większej mocy wyjściowej radia i doszedłem do wniosku, że może lepiej będzie kupić pioneera deh-2000 zamiast tej alpinki.

Co o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc 35w jest wlasnie idealna, nie ma porownania z seryjnymi glosnikami i radio da rade pociagnac, gdyby wlasnie byly mocniejsze to bylby problem bo radio nie dawalobyrady i dalbys glosniej i uslyszal same znieksztalcenia.

Co do radia to mysle ze nie jest to zly pomysl. Niestety mocne Alpine sa drogie i tu jest problem, tez myslalem zeby zmienic na Pioneera bo ma on lepszego "kopa" ale gra mniej czysto, wiec tez trzeba rozwazyc czy lepszy dobry bas czy czystosc grania (mowie tu o starszych modelach oczywiscie bo tych nowych nie znam). Ale ja mam zmieniarke Alpine takze szukam radia Alpine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hubi_beerb

Wielkie dzięki za pomoc Wald, rozjaśniłeś mi w głowie i już wiem dokładnie czego potrzebuję :one:

Jak już zamontuję ten zestaw to podzielę się wrażeniami czy wybór był rzeczywiście słuszny.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...