Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Check Engiine cały czas sie pali


Gość pawel85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem, mam almere N16 z gazem 1,5, cos szarpala na gazie, zajechałem go gazownika powiedzial zeby swiece wymienic, wymieniłem. było jeszcze gorzej, zimny sie dusil wogole na obroty nie wchodzil, az w koncu zapalila mi sie kontrolka Check Engiine i sie caly czas pali, czym to moze byc spowodowane. Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest tak ze na benzynie dobrze sie jedzie, na gazie caly czas szarpie, ma takie chwilowe spadki obrotow, ba oboty jak 3000 a w chwili sie robi 2500 i spowrotem wraca na miejsce 3000, co to moze byc, takie rzeczy dzieja sie tylko na gaze, benzyna wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego powiem tak:

1. Jedź na kompa - zczytaj błędy sterownika benzynowego

2. Upewnij się że błędy nie są stałe i są efektem np źle ustawionej instalacji gazowej. W przeciwnym razie - usuń przyczynę błędów na benzynie. Jeśli nawet aktualnie check się nie zapala to nie znaczy że w sterowniku nie ma błędów zapamiętanych.

3. Jeśli doprowadzisz benzynę do ładu to jedź do gazownika i jego ścigaj, aby ustawił poprawnie instalację gazową (o ile jest poprawnie zamontowana).

Myślę że po zrobieniu diagnostyki komputerowej i opisaniu problemów możemy gdybać co dalej.

Na tym etapie nikt ci nic nie poradzi bo odpowiedź na pytania co może być przyczyną szarpania i dlaczego pali się check to wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Za silniek z robocizną zapłaciłem 3,5 tysiąc. Mały przebieg 30tys km. Jedyny problem to ze obrotomierz nie działa. nieda sie go zrobić, przez podłączenie do cewke tez nie działa. Jedyna możliwość to rozebranie nowego silnika i wymiana koła z magnsem na wale. ale to to nie mam zamiaru robić jeżdzę tak jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...