Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Maxima '99 - blokują się wskaźniki licznika i obrotomierza.


blacha11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich i proszę o pomoc. Mam auto od dwóch tygodni i problem ze wskaźnikami licznika. Przez pierwsze 500 km było wszystko dobrze. Jadąc w dużym deszczu nagle wskazówki zablokowały się na: 90 km/h i 3000rpm, a wskaźnik temperatury pokazywał stan wrzenia, co mnie trochę zaniepokoiło. Zgasł również wyświetlacz całkowitego przebiegu auta. Po kilku minutach wszystko wróciło do normy, aby po chwili wszystkie wskazówy spadły na zero, w tym wskaźnik paliwa.

Teraz sytuacja powtarza się niezależnie od pogody po około 30-40 minutach pracy silnika. Zarówno w trasie jak i w mieście wskaźniki albo nie działają, albo pokazują bzdury. Czy ktoś z Was orientuje się może co mogłoby być przyczyną i jak ją usunąć? Wygląda jakby jakiś układ się przegrzewał, bo po krótkim postoju wszystko zaczyna działać normalnie. Mało komfortowe, bo nie wiadomo co się dzieje z podstawowymi parametrami samochodu. Podobną sytuację miałem dawno temu w Nissanie 200SX, ale tam było wyświetlanych mniej informacji więc tak to nie przeszkadzało. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Auto: Nissan Maxima QX 3.0 V6 '99 (A32) automat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowego maximaniaka!

 

Nie mam pomyslu co moze byc ale strzelam: moze cos nie laczy, jak sie w kabinie nagrzeje to przestaje laczyc? Wyjecie licznika to 15 minut roboty zeby sprawdzic.

 

 

BTW: jak kupilem swoja maxi to mialem wadliwy czujnik w skrzyni od obrotow i przeklamywal predkosc.... jezdzilem po roznych znachorach od licznikow zeby powiedzieli co jest, jeden mi powiedzial ze szalejace wskazowki to czesto wina cofania (nieumiejetnego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrzewanie ustawione jest najczęściej na 28-30 st. więc raczej zawsze równo. Zaczyna szwankować jak trochę pojeżdżę. Najpierw myślałem że to przez deszcz i duże ilości wody na drodze, ale jak jest sucho to dzieje się tak samo. Przy awarii zegary pokazują albo "0" albo "90" albo "180" i obrotomierz równolegle do prędkości "0", "3000", "5000"...

Sprawdzę te kostki, może faktycznie coś nie łączy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie dziwne. Sprawdz wtyczki z tyłu licznika. Może gdzieś masy, bo to bardzo dziwne objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej teraz nie działa prędkościomierz, zatrzymał sie na 40 bo przy takiej prędkości wjechałem w dużą kałuże, wiem napewno że padł czujnik od prędkościomierza ten co jest przy skrzyni, albo jest na 40 albo spada do 0, czasami pokazuje dobrze ale to baardzo żadko.

Ciekawe czy u poprzedniego właściciela tak sie działo, jeżeli Tobie szwankować zaczął po deszczu to może coś zamokło, czujnik jakiś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w Maximie tez mam problem z predkosciomierzem. dokladnie objawy pojawily sie przy jezdzie w ulewie. licznik zwariowal, zwiekszajac predkosc i spadajac nagle do zera. teraz mam wskazowke na 220 jak stoje w miejscu, natomiast przekraczaja ok 80km/h wskazowka wraca na lecz dalej przeklamuje predkosc.

sugerujecie ze to czujnik predkosciomierza czy moze z licznikiem cos sie stalo?

nie wiem jeszcze jak ten czujnik wyglada dokladnie, powiedzcie czy to jest to co na zdjeciu? jesli nie to co to jest? :)

http://www.informel.pl/~mazure/czujnik.JPG

 

pozdrawiam,

Erwin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli to popularna usterka, okazuje się :) Zauważyłem że licznik (dotykając szybki) po lewej stronie na wysokości prędkościomierza robi się znacznie cieplejszy niż w innych obszarach. Nie wiem czy to normalne. Byłem u elektryka, ale narazie nie potrafi mi pomóc. O dziwo, wskaźniki działają teraz na przemian. Zawieszają się na kilka minut, potem chwilę działają i znowu blokada. W tym czasie nie działa również tempomat. Nie miałem czasu żeby pogrzebać samodzielnie, póki co... Może ktoś z Was będzie szybszy i podpowie co zrobić :)

 

[ Dodano: Nie 17 Lut, 2008 09:58 ]

chyba naprawiłem :) jeśli kogoś interesuje to mogę opisać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...