Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Qx 2.0 v6 automat duże spalanie ok.18 -20 l/100km


Gość potok82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanko jakie mogą być przyczyny tak dużego spalania (18-20 l.)przy 2-litrowym silniku

i przy normalnej jeżdzie po mieście. Myślę że to zdecydowanie za dużo. Podpinałem pod komputer i nie ma żadnych błedów (55 - all ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz przebieg na autku? pierwsze co to bym zmienil filtry paliwa i powietrza. czujnik spalania stukowego moze byc walniety (komp nie pokaze bledu na to), moga rowniez byc bledne odczyty z sond lambda, tzn bede sie miescic w normie komp bledu nie pokaze ale bedzie podawal bogatzsza mieszanke. Mozesz tez miec zabrudzona przeplywke no i takze nie zapomnij o systemie PCV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg to ok.100000 mil filtry świece wymieniałem na długiej trasie pali normalnie ok 10-11l.

 

[ Dodano: Nie 27 Sty, 2008 19:36 ]

w jaki sposób mógłbym sprawdziść czujnik spalania stukowego i sondy lambda, czy miernik elektryczny wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wystarczy. czujnik spalania stukowego mozesz sprawdzic mierzac jego rezystancje, nie pamietam dokladnie ile ma byc omow ale ci powiem jak tylko wroce do domu. na sondzie musisz mierzyc napiecie jakie wysyla do ECU i najlepeij mierzyc to miernikiem analogowym abys widzial wychylenia wskazowki. powinno sie wahac pomiedzy 0.1 a 0.9V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc jak byś mógł to podaj mi rezystancję tego czujnika, sprawdze wszystko i zobaczymy sondy lambda juz kiedys sprawdzalem i z tego co pamietam po podpieciu miernika

napiecie stalo prawie w miejscu dopiero po dodaniu gazu zaczelo skakac pomiedzy 0.08-0.9v ale sprawdze jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc jak byś mógł to podaj mi rezystancję tego czujnika, sprawdze wszystko i zobaczymy sondy lambda juz kiedys sprawdzalem i z tego co pamietam po podpieciu miernika

napiecie stalo prawie w miejscu dopiero po dodaniu gazu zaczelo skakac pomiedzy 0.08-0.9v ale sprawdze jeszcze raz

 

wiec tak. rezystancje powinienes miec pomiedzy 500k a 620k omow. jesli chodzi o wartosci sond lambda to one powinny "skakac" 0.1 - 0.9V bez znaczenia czy jestes na wolnych obrotach czy na wysokich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j(...) czujnik spalania stukowego moze byc walniety (komp nie pokaze bledu na to)(...)

 

Dziwne - mi pokazal;) Chyba ze to zalezy od tego jaki komp jest podpiety.

 

wlasnie sa takie numery z tym czujnikiem ze raz go pokaze a raz nie. nie wiem od czego to zalezy ale tak nissan zrobil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem czujnik i sondy lambda. Rezystancja czujnika spalania stukowego wynosi 575k,

a obie sondy lambda zachowują sie podobnie czyli po czesciowym otwarciu przepustnicy napiecie zaczyna skakac od ok. 0,05 - 0,8v po ok. 30 sekundach pracy na wolnych obrotach napiecie spada ponizej 0,1v (0,02-0,06v) i prawie wogóle sie nie zmienia dopiero jak dodam gazu

 

[ Dodano: Pon 28 Sty, 2008 20:10 ]

Odłączyłem całkowicie sondy i przejechałem się, nie zauważyłem żadnej różnicy w pracy silnika a po podłaczeniu laptopa nie wykazało żadnych błędów (programy: DLL Reader,OBD SCAN TECH NISSAN)dla sprawdzenia odpiąlem przeplywomierz powietrza pokazalo blad (12)odrazu. Dlaczego komputer nie pokazuje bledów bez podpietych sond a silnik pracuje normalnie??? Czy to znaczy ze sondy sa do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie - mialem to samo... Tzn u mnie "fahowcy" od instalacji gazowej zrobili taki patent, ze po zalaczeniu gazu odlaczaly sie sondy... z czasem sie przekaznik zepsul i sondy zawsze byly odlaczone. Po podlaczeniu do komputera pokazywalo tylko odlaczone sondy... Jak je podlaczylem - zaczal normalnie generowac bledy (stad sie dowiedzialem, ze czujnik spalania stukowego mam do wymiany). Zarowno z sadami jak i bez silnik dzialal tak samo (czyli w moim przypadku na benzynie nienajciekawej - ale to prawdopodobnie cos z cisnieniem paliwa). Same sondy sa sprawne...

 

Mam nadzieje, ze w miare sensownie napisalem, bo jeszcze spie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna świeca świadczy o zbyt bogatej mieszance, niedogrzaniu silnika lub jeździe na krótkich odcinkach. Napisz czy to spalanie wzrosło nagle (ile paliła wczesniej), czy robiłeś coś przy furce, czy może ją kupiłeś i tak już ma.

Sonda lambda powinna pracować również na wolnych obrotach, chociaż gdyby szwankowała tylko na wolnych to zbyt dużego wpływu na spalanie by nie miała. No chyba, że jedziesz 15 min. a 45 min. stoisz w korkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc auto kupiłem w czerwcu zeszłego roku i od początku palił w miescie ok.18l./100km

Jezdze nim codziennie do pracy po londynie ok. 40km dziennie.Samochód stał u poprzedniego wlasciciela rok nieuzywany, ogólnie jest w stanie dobrym.Wymienialem swiece,filtr powietrza i olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie w mieście jest bardzo względne. Wszystko zależy od tego ile stoisz a ile jedziesz. Do tego dochodzi automat i dwulitrowy motor, który jest trochę za mały do tego samochodu, niepracująca sonda, która może dawać bogatą mieszankę przy staniu w londyńskim koru i może się zrobić 18 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje ale tą trasą która jezdze akurat ruch jest w miare plynny i te 20 km w jedna strone robie w jakies 30-40 minut i to spalanie wydaje mi sie troche za duze, tak 12l./100 bylo by do zniesienia, a ile pali 3.0-litrówka :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem czujnik i sondy lambda. Rezystancja czujnika spalania stukowego wynosi 575k,

a obie sondy lambda zachowują sie podobnie czyli po czesciowym otwarciu przepustnicy napiecie zaczyna skakac od ok. 0,05 - 0,8v po ok. 30 sekundach pracy na wolnych obrotach napiecie spada ponizej 0,1v (0,02-0,06v) i prawie wogóle sie nie zmienia dopiero jak dodam gazu

 

[ Dodano: Pon 28 Sty, 2008 20:10 ]

Odłączyłem całkowicie sondy i przejechałem się, nie zauważyłem żadnej różnicy w pracy silnika a po podłaczeniu laptopa nie wykazało żadnych błędów (programy: DLL Reader,OBD SCAN TECH NISSAN)dla sprawdzenia odpiąlem przeplywomierz powietrza pokazalo blad (12)odrazu. Dlaczego komputer nie pokazuje bledów bez podpietych sond a silnik pracuje normalnie??? Czy to znaczy ze sondy sa do wymiany

 

Wiesz co to jest petla otwarta lub zamknieta?

 

[ Dodano: Wto 29 Sty, 2008 21:03 ]

Ale grzalkę powinien zarejestrować,Ale przecież to jest tylko nissan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po mieście nie jeżdżę. Taka jazda 60/40 (miasto) to jakieś 12-13 litrów gazu. Komp pokazuje 10.5-11.0 litrów beny (skrzynia manual).

Na pewno trzeba ustalić przyczynę czarnych świec. Może jak fura stała rok to termostat się zawiesił i cały czas jest otwarty. Długo się nagrzewa? Może warto też sprawdzić jak sondy sie zachowuja podczas jazdy, pod obciążeniem, czy pracują w pełnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 km w jedna strone robie w jakies 30-40 minut

moim zdaniem to nie za dobry wynik. Ja 15 km robie w 15, max 20 minut pół trasa pół miasto więc dlatego Ci więcej pali. Popatrz sobie ile palą maximy ludzi którzy jeżdża po dużych miastach. Jeśli chodzi o to że nie wywaliło Ci błędu sondy to może dlatego że np u mnie też nie wywala takiego błedu za pierwszym odpaleniem samochodu. Dopiero jak wyłacze i odpałe drugi raz pokazuje się błąd.

Ale przecież to jest tylko nissan

A Ty co tu jeszcze robisz :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie ile palą maximy ludzi którzy jeżdża po dużych miastach.

Moja Maxima, 99 r., 3,0 QX, automat, w korkach bydgoskich, przy ciężkiej nodze, spalała powyżej 15 l Pb / 100 km. Przebieg: 80,000 km. Stan idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze primo:

Spalanie w mieście jest względne. Zalezy od sposobu jazdy, zakorkowania i innych zmiennych (np. pogoda).

 

po drugie primo:

IMHO wcale nie ma takiej zalezności że im większe miasto tym większe spalanie. W mniejszych miastach robi sie wiecej kilosów na krotkich odcinkach na niedogrzanym silniku bo sa mniejsze odleglosci - co msci się wiekszym spalaniem. W moim, dość duzym miescie, czasem mam takie przejazdy które pod wzgledem spalania sa zblizone do trasy pozamiejskiej (np. z Ursynowa na Białołeke wisłostrada i trasa torunska jakies 35 km) - poza rush hours, ofkors :)

 

po trzecie primo:

motorek dwulitrowy jest za mały do maximy, zeby nie być zawalidroga musisz troche deptac - wiec wcale nie dziwi mnie spalanie w miescie 18l/100km.

 

Napisz ile ci pali na poza miastem i ile przy szybkiej jezdzie autostrada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy
po trzecie primo:

motorek dwulitrowy jest za mały do maximy, zeby nie być zawalidroga musisz troche deptac - wiec wcale nie dziwi mnie spalanie w miescie 18l/100km.

zdecydowanie ta 2-litrówka musi być goniona by było trochę efektu, zwłaszcza że to 2.0 v6, 6 cylindy pije a efektu brak.

 

za to trochę tańszy na luzie, z górki też nie tańszy bo hamowanie silnikiem i silnik nie pije

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety w londynie nie pogonisz bo co kilkaset metrów masz fotoradary :/ po miescie jezdze naprawde spokojnie, ale na dlugiej trasie przy 160km/h wyszlo ok.11l.

 

[ Dodano: Pią 01 Lut, 2008 11:38 ]

ten silnik nie wyciaga wiecej niz 190km/h :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...