Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] zimne powietrze ze srodkowego nawiewu w p10


Gość zecikk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MAm taki problem ze podczas jazdy ze srodkowego nawiewu leci mi zimne powietrze. nawet gdy ofzrewanko chodzi to po drodku i tak zimno wieje. mialem tak w astrze i byl to blad kostrukcyjny kanałów czy tu ejst pdoodbnie?? JEst jakas mozliwos zlikwidowania tego dosc upierdliwego problemu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to samo. jedyne co pomoglo to zamkniecie kratek i puszczenie cieplego nawiewu na szybe. nadmuchu srodkowego przestalem wogole uzywac bo tak jak piszesz nawet jak ogrzewanie bylo na ful to i tak z tego miejsca lecialo chlodne powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak mam, ale tylko wtedy, gdy nawiew ustawiony jest na szybę, lub nogi. Gdy ustawi się na dmuchanie z deski to leci ciepłe.

Precyzując temat to przy ustawieniu na szybę lub na szybę i nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... to lipa troche. JA w Astrze mialem tak ze jak zdjalem panel srodkowy i wyjalem kratki to byla tam taka klapka i dwa kanały jeden od zimnego drugi id cieplego powietrza. ciekawe czy tu ejst tak samo. TAm pomoglo w 80% zatkanie kawalkiem gabki jednego z tych kanałów. wlasnie od zimnego. :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny temat poruszany był nie dawno

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=37931

 

Trzeba ustawić pokrętło (to obok otwierania) na czerwone (powietrze z komory silnika) i będzie leciało cieplejsze. Jak przełączysz na dmuchanie na siebie lub na siebie i na nogi to leci ciepłe. Zimne leci tylko w pozostałych pozycjach: szyba, szyba nogi, nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość red orange
:) na początku mnie to drażniło a teraz jestem szczęśliwy że ze środkowych leci chłodne powietrze. Już tłumacze dlaczego: z pozostałych nawiewów zawsze leci gorące i w całym aucie mamy cieplutko a na twarz chłodne oprzeźwiające powietrze, nie zasycha mi w ustach, nie chce mi sie wiecznie pić itp. Ale pierwsza zima i zrzędziłem jak mały misu. Teraz w innych samochodach mi tego brakuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy !! To nie jest wada. W P10 tak jest konstrukcyjnie. Jak przejdziecie na wyższy etap "nowoczesności" :) to w P11 już można sobie przełączyć na zimne lub ciepłe. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pewnie jest nowoczesny bo ma klimę :one: . Ja od siebie dodam tylko, że gdy chcemy, aby kierowca nie marzł, to nastawiamy nawiew na wprost. Ciepełko lecące bespośrednio z tego środkowego i bocznych kanałów jest jakos bardziej skuteczne od innych. Oczywiście przy wilgotnym otoczeniu, szyby szybciej nam zaparują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie zauważył że jest tak specjalnie aby przewietrzać wnętrze przy obiegu otwartym?? gdy zamkniecie kratki to to samo zimne powietrze miesza się z ciepłym i wylatuje przez inne... po prostu ogrzewa częściowo nagrzewnica powietrze które jest już we wnętrzu auta a świeże leci z zewnątrz prze w/w kratki.

jak ktoś nie lub niech zamknie kratki lub obieg... tak rozwiazali problem parowania szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tam pasuje, mam zapaszek na tych kratkach montowany i jak leci chlodne to dluzej trzyma ;-)

 

Ja po prostu zamykam i po problemie ;-) w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...