Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Mechanikiem nie jestem a sa problemy i mam kilka pytan


Gość stankry

Rekomendowane odpowiedzi

opisz dokładniej ten punkt pierwszy, mi stuka ale pedał sprzęgła, już sie przyzwyczaiłem i go nie słyszę:)

 

co do przechyłu to nie wiem co powiedzieć

 

o cenach uszczelki sie nie wypowiem bo nie wiem

 

Pozdrowionka, mam takiego i pełne zadowolenie :diabel:

:one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stankry w Almerach nie ma uszczelek pod pokrywą. Uszczelnieniem jest pasta termiczna więc koszt jest niewielki ( kilkadziesiat zł materiał) ale trzeba umiec ją nałozyc zeby było szczelnie - poszukaj manuala a dasz rade sam. Pamietaj, że pasta musi wiąza sie minimum 24 godz i nie mozna po wymianie tyle czasu ruszac auta. Co do sprzęgła...podejrzewam łożysko wyciskowe do wymiany. Jesli to łozysko to skrzynię i tak trzeba wyciągac ( robocizna 200-300 zł) ale lepiej od razu wymieniac całe sprzegło bo mała róznica w cenie kompletu a samego łozyska a gdyby po wymianie łozyska poszła np tarcza to znowu musiałbys wyciagac skrzynie i znowu 200-300zł..

łozysko wyciskowe - około 100 zł

Tarcza - 150 zł

docisk - 100 zł

Upewnij sie czy to sprzegło powoduje ten objaw bo koszt wymiany jak widzisz nie jest mały..

Przechył? - pojedz na stacje diagnostyczna i za kilkadziesiat zł powiedza czy to np amortyzatory czy spręzyny bo na serwisówce wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za pomoc.

A jak ma sie kwestia tego 'czegos' obok komory silnika. Nie iwme jak to sie nazywa a tam tez lekko sie zapocil. Czy tam rowniez nie ma uszczelki?

 

P.S. Chcialem wrzucic zdjecie elementu o ktorym mowa ale niestety juz sie nie da (przekroczony limit)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W czasie jazdy, po zmianie biegu i i spoznieniu dodania gazu (robi tak czesto moja kobieta) slychac stuk tak pod nogami. Nie wiem co to ale troche mnie niepokoi, zwlascza ze ona nie moze przywyknac do innego stylu jazdy :)

Możesz sprawdzić poduszki skrzyni i silnika, mi w primie też tak stukało jak ktoś inny kierował, jak sam jeździłem to nic nie stukało bo już miałem wyczute sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stankry w Almerach nie ma uszczelek pod pokrywą. Uszczelnieniem jest pasta termiczna więc koszt jest niewielki ( kilkadziesiat zł materiał) ale trzeba umiec ją nałozyc zeby było szczelnie - poszukaj manuala a dasz rade sam. Pamietaj, że pasta musi wiąza sie minimum 24 godz i nie mozna po wymianie tyle czasu ruszac auta.

 

A mozesz polecic jakas godna uwagi paste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz polecic jakas godna uwagi paste?

 

Polecam pastę firmy K2 - jest dobra, bo nie tak łatwo jest wypłukiwana przez olej i dobrze znosi próbę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w sklepie, pytalem o paste, powiedzialem ze chodzi mi o uszczelnienie pokrywy zaworow. Sprzedawca powiedzial ze tam jest uszczelka. Znalazl nawet w komputerze i pokazal mi zdjecie. Koszt 50-60zl

To jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...