Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Wymiana tylnego reflektora


Gość ZikO

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem nie dawno ALMERKE 1.5 benzyna (nie wiem co zonaczaja kody N15 N16, jeszcze chetnie bym sie dowiedzial =)) )

 

Mam taki problem. Zauwazylem ze leje sie woda do srodka reflektora i chcialbym cos z tym zrobic. Czy to byloby trudne dla mnie jesli chcialbym go wyciagnac, uszczelnic np silikonem i wlozyc spowrotem? Zauwazylem, ze jest dosyc ciasno wcisniety i wraz z uszczelka gumowa .... obawiam sie ze moglbym sobie z tym nie poradzic.

 

Druga sprawa. Moj nissan pali troche za duzo jak mi sie wydaje, tzn. 9-10l / 100 km. Poj. 1.5, codzinnie jezdze autostrada 120-130 km/h, co daje mi 3500 obr/min, jednostajnej jazdy. Zdaza sie jednak czesto ze laduje w korkach i spedzam w nich jakies 20 min.

 

Pozdrawiam.

 

PS. Szczegolnie interesuje mnie odpowiedz na 1 pyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze leje sie woda do srodka reflektora

 

Możesz spróbować podkleic siliconem ale nie masz gwarancji że dalej nie bedzie ciekło... także raczej wymiana

 

Kody N15 i N16 to oznaczenie modelowe almery- N15 wersje z lat 95-00 N16 00-02 N16(Face lifing, ostatnia generacja Almy oznaczana na forum N16FL) 03-06

 

Moj nissan pali troche za duzo jak mi sie wydaje, tzn. 9-10l / 100 km. Poj. 1.5, codzinnie jezdze autostrada 120-130 km/h, co daje mi 3500 obr/min, jednostajnej jazdy. Zdaza sie jednak czesto ze laduje w korkach i spedzam w nich jakies 20 min.

 

to całkiem normalne jeśli ciśniesz po 130km/h i stoisz potem w korku... no może pownien palić 8-9 l na 100km przy takiej jeździe - znaczy że może masz zbyt bogatą mieszankę lub przepływomierz nie domaga... w każdym razie podjedź do jakiegoś zaufanego warsztatu- ale najpierw postaraj jeździć się delikatniej(110km/h starczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii formalnej:

1. O reflektorze mówi się raczej myśląc o oświetleniu przednim, z tyłu to raczej po prostu lampa.

2. Almera zastąpiła model Sunny: N15 (1995-2000), N16 (2000-do połowy2002), N16FL (od połowy 2002 - 2006). 24.11.2006r. zakończono produkcję Almerki.

:):):)

 

Jeżeli w tylnej lampie zbiera Ci się woda to raczej niedobrze - spróbuj zlokalizować miejsce przecieku i tak jak radził stefino zaklej silikonem lub lepiej poxipolem (dwuskładnikowy klej epoxydowy - cena około 10zł). Natomiast jeżeli tylna lampa po prostu Ci paruje to się nie przejmuj, nie znam almery N16 której tylne lampy nie parują, ten model po prostu tak ma.

Co do spalania to niestety standard, w jeździe mieszanej w zimie almerki tyle palą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Misiek_nx

ZikO, wyjecie reflektora jest dziecinnie proste, zdejmujesz materiał w tej czesci bagaznika i odkrecasz pare srubek od niego, wypinasz kostke i juz.

 

A co do spalania to dosc normalne, jakbys mial 6 bieg to by bylo mniejsze ;) Tak jak pisze Ajac- moj ziom z klubu almery ktora kiedys mialem- postaraj sie jezdzic do 3tys rpm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...