Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Navarka i myjnia automatyczna


em
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy któryś z grupowiczów odważył się umyć swój samochód w myjni automatycznej. Ogólnie preferuję myjnię ręczną. Jednak często zdarza się, że chciało by się umyć samochód na trasie i niekoniecznie tracić czas na szukanie myjni ręcznej.

Zastanawia mnie czy są jakieś przeciwwskazania do myjni automatycznej.

Dodam, że moja navarka nie ma relingów i ma zabudowę "hard top" również bez relingów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jeszcze na automacie nie byłem, może to strach ??? Tyle sie naczytałem o mikrozarysowaniach lakieru. A poza tym ze względu na " błotny dojazd do domu "to jeżdżę głównie uwalony błotkiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martwię się o mikro rysy tylko o zewnętrzne elementy samochodu. W regulaminie przed myjnia zazwyczaj jest napisane, że nie można wjeżdżać samochodem ze spojlerami, odstającymi elementami itp.

Był ktoś z Was w automatycznej myjni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja myje na automatycznej co 1-2 tygodnie. Mam religii, hardtop z relingami i spojlerem i nigdy nie było problemu :)

 

Potwierdzam mam podobny zestaw i niebyło nigdy problemów.. jedyny jest taki że do tej myjki co jeżdze zwiększyli opłatę jak za BUSY :) wcześniej było jak za osobówke.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jednym myciu w automacie lakier lśni refleksami na wszystkie strony. Jak komuś nie zalezy na samochodzie to może tak robić. Osobiscie uważam, że o wiele lepiej jest pojechać na myjnię bezdotykową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myję ręcznie jak mam czas... ale że go czasami brakuje więc odwiedzam również automatyczne ;)

 

Jak jest ładna pogoda to aż chce się navarke popolerować samemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz racje jest problem :) akurat mam pod domkiem taki fajny spadek z jednej strony i podjezdzam bokiem pod ten spadek i zjednej strony mam dach na idealnej wysokosci i bezproblemów myje jedną połowę a drugą trzeba się pogimnastykować ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza opcja to zakup myjki wysokociśnieniowej z pistoletem do aktywnej piany. Trzeba mieć tylko domek z kawałkiem podwórka lub podjazdem. :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość maryoosh13

Drodzy użytkownicy. Od miesiąca jestem użytkownikiem Navarki D40 w kolorze grafit, z nadbudówką i relingami. Od miesiąca myję ją tylko w myjni automatycznej. Na ręczną nie pojadę, chyba że będą tam używać szczotek.

Gdy zobaczyłbym jak jakiś typek zbliża się z gąbką do mojego auta, chyba przegryzłbym mu grdykę!

Ja jeżdżę tylko na porządną myjnię tunelową, z obsługą która przygotowuje wstępnie auto do umycia i używa środków z "najwyższej półki". Mam 100% pewność, że moje auto nie zostanie zniszczone (popatrzcie na te wszystkie 15 letnie auta, które przyjechały z Niemiec - myte co tydzień tylko na myjni automatycznej = piękny, błyszczący lakier, bez rys i rdzy).

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już rysy z myjni nie ruszają , chociaż na automatycznej nie byłem jeszcze, po tym jak się samochód trochę przez krzaczory przeciora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maryoosh13

Do dzemika: To nie myjnie rysują lakiery. To piasek i inne śmieci wstępnie nie spłukane dostają się między szczotki i podwodują uszkodzenia lakieru.

Dobre myjnie mają halę mycia wstępnego i tam jest "zrzucany" ten niebezpieczny rodzaj brudu.

A to co ludzie określają porysowaniem lakieru, jest po prostu resztkami polietylenu. Szczotki się ścierają na lakierze, a nie odwrotnie.

Do tych co mają tak "porysowane" lakiery: weźcie kiedyś po myciu dobrze przetrzyjcie karoserię, a rysy w cudowny sposób znikną.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dzemikiem, jak już trochę się człowiek nasłuchał pisków gałęzi po karoserii, to mycie nie rusza ;-)

Ale zgadzam się, że najpierw trzeba spłukać piach, a potem myć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, otóż niedawno moja Navara odbyła pierwsze mycie na myjce automatycznej odkąd ją posiadam i na samym początku zaniepokoiło mnie to, że po umyciu w tylnych lampach gromadzi się duża ilość wody:

 

zdjcie048vp1.th.jpgzdjcie049go6.th.jpgp1000550dw0.th.jpgp1000551kr1.th.jpg

 

Czy to jest normalna rzecz i wam też tak się dzieje :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest normalna rzecz i wam też tak się dzieje

 

Przyznam sie ze po myjce automatycznej nie zauwazylem

nic takiego u siebie.

 

Jesli chodzi o sama myjke na jakiej bylem to powiem Wam

ze szalu nie ma, niby 2 razy suszyl ale krople wody zostaly,

podwozie tez mial mi umyc i jakos nie wyszlo to najlepiej.

 

Jak za pakiet premium na statoil za 25 pln to spodziewalem sie czegos wiecej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość maryoosh13

Witam.

po suszeniu zostają pojedyncze krople (skutek ukształtowania karoserii - tylna klapa nie podlega dyskusji - tam zawsze zostaje woda), jeśli jest ich więcej to znajdź sobie myjnię gdzie używa się chemii wysokiej klasy. Mycie na kiepskich myjniach, z kiepską chemią i bez obsługi jest zabójstwem dla lakieru samochodu.

Moja Nyska jest myta co tydzień na dobrej myjni automatycznej i wygląda lepiej niż po zakupie. Raz w miesiącu dostaje wosk. Błyszczy jak bombka na choince.

Apeluję! eliminujmy z rynku partaczy !

 

A mycie podwozia to PIC. Przejeżdżając przez kałużę skuteczniej opłuczesz podwozie. Szkoda kasy na takie zabiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...