Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Jaki silnik do N16


Gość piramida
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piramida

Witam. Z jakim silnikiem najlepiej kupić N16, waszym zdaniem. Jeśli to możliwe to proszę podać też + i - tych silników.

 

Oto dostępna gama:

 

Nissan Almera 1.5 16V

Nissan Almera 1.8 16V

Nissan Almera 1.5 dCi

Nissan Almera 2.2 dCi

 

A może, jeśli to możliwe zrobić przekładkę z N15, co wy na to.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gigi6660
A może, jeśli to możliwe zrobić przekładkę z N15, co wy na to.

pewnie można ale po co starszy silnik do nowszego auta wkładać ? Przy założeniu że nie ma być to jakieś monstrum o ogromnej pojemności...

 

chcesz szybką almere której nie można chipować - kupuj 2,2dci 136 km robi swoje :)

 

chcesz strsznego muła - kupuj 1,5 dci... zero dynamiki i można zasnąć za kólkiem ( nie znam tego silnika z nissana ale z renault megane II )

 

 

a wogóle to poszukaj na forum bo tematów w stylu

"co myślicie o "...." tym silniku"

"jak się spisuje silnik o pojemności XXX"

"czy warto kupić almera z silnikiem XXX"

itp. itd... była już zapewne cała masa...poszukaj na forum troche

 

np.

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...601e806f#463199

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z jakim silnikiem najlepiej kupić N16, waszym zdaniem. Jeśli to możliwe to proszę podać też + i - tych silników.

 

Oto dostępna gama:

 

Nissan Almera 1.5 16V

Nissan Almera 1.8 16V

Nissan Almera 1.5 dCi

Nissan Almera 2.2 dCi

 

A może, jeśli to możliwe zrobić przekładkę z N15, co wy na to.

 

Pozdrawiam.

 

Zgadzam się z gigim. Z tych wszystkich zdecydowanie 2.2dCi - chociaż podejrzewam, że trochę się naszukasz Almery z tym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gigi6660

taką jedną aukcje znalazłem... ciekawe... 2001 rok , silnik dci ( chyba w tym roczniku go jeszcze nie było ? ), ESP ( w almerze ?? przecież też chyba tego nie ma w naszych autkach... )

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4302922

 

kolejny DCI... z 2000roku :zdziw:

ale chociaż ma ładną tapicerke :P:)

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4314413

 

a tutaj jest maksymalny :)... zrobił zdjęcie silnika na którym jak BYK stoi DI a w opisie wali dci... ale to almerka policyjna :D bezcenne :)

 

http://www.allegro.pl/item308212976_nissan...a_2200_dci.html

 

ależ głupoty ludzie piszą na aukcjach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,8l benzyna- duzo wlascicieli (przynajmniej z autami z polskich salonow) twierdzi, ze im bierze olej. ==> wadliwe pierscienie itp.

1.5l benzyna - mam - oleju nie bierze - osiagi zalosne :)

1.5dCi - osiagi pewnie jeszcze gorsze niz powyzej, jeszcze czytalem, ze ktos narzeka iz na 5 biegu juz przy 140km/h jest 3500rpm i ze jezdzac po autostradzie dozyna sie silnik.

 

widac zostaje 2,2di :) ew. 1.5 benzyna - koniecznie auto z zagranicy - przeczytaj watek http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...ghlight=ch%B3am

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,2 dci przynajmniej nie zostanie zarżnięty za szybko. Generalnie nie ma w ofercie Nissana nic dobrego - zczególnie jeśli chodzi o silnki. 2,2 dci ciężko znaleźć, nie były w ofercie na Polskę. Pozostałe- szkoda sobie głowy zawracać. Jesli nie znajdziesz powyższego - kup inne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p_flori - nie mowisz o 2.2di tylko o dCI ?

 

jak zrobic bym dostawal powiadomienia o odpowiedziach w watkach ? mam to ustawione a powiadomienia nie dochodza :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem o 2,2 di. dCI 2,2 - nawet nie wiem czy są montowane w almerach.... Sorry za zamieszanie. Niestey te 2,2 di to stare jednostki, duzo palą, a osiągi nie są nadzwyczajne, nie mniej jednak sądzę, że mają lepszą trwałość.

Jeździłem Primerą z 2,2 dci - i naprawdę warto... Nie wiem, jednak czy silnik ten był montowany w almach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.2 dCi są w almerach, ale dopiero tych po FL.

2.2Di stara jednostka, ale z tym, że dużo palą nie zgodziłbym się do końca. Inny problem z 2.2Di to padająca pompa wtryskowa :/

Co do trwałości to tak mało wysilona jednostka powinna sporo km przejechać bezawaryjnie :)

 

Ps. osiągi zawsze można poprawić wirusem :) obecnie 1200zł w Project Xs :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p_flori, na taką dużą pojemność to te silniki mało palą i jak by nie ten sterownik pompy to można powiedzieć, że to są silniki dłuuugodystansowe

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Antylopnik

Piramida - nie napisałeś ile kilometrów będziesz jeździć rocznie, czy będzie to jazda po mieście, czy głównie w trasie. Czy istotny jest dla Ciebie koszt ubezpieczenia itd. Nie ma jednego najlepszego silnika dla wszystkich.

 

Ja jeżdżę głównie po mieście, mam Almę N16 z 2001 roku i 210 tkm. Auto nie bierze oleju, miało wymieniony rozrząd i sprzęgło. Sprawuje się znakomicie, w jeździe miejskiej spala 9 litrów na 100. (dużo stania w korkach i krótkie przejazdy). W trasie bez problemu 7 litrów.

 

Jeździłem również Almą z silnikiem 1.8 - brała olej - kolega ją zamordował (zatarł). O wiele lepiej przyspieszała.

 

Nie mam doświadczeń z DIESLEM w Almie. Jeździłem Hondą CRV z podobnym silnikiem (może jednak nowocześniejszym...) i było b. fajnie (szybko, cicho, względnie oszczędnie). Domyślam się, że ALMA z Dieslem 2,2 to mała rakieta. I pewnie największa przyjemność z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,2dci nie taka rakieta. 1,8 minimalnie wolniejsza a i to zależy od kierownika. 2,2 dci 136km ma esp a to jest sedno.

 

Ja mam 1,8 olej oczywiśce bierze ale się poprostu przyzwyczaułem i tyle. Ważena by olej spełniał specyfikację sm. Już kupiłem motula v300 15w50 i podobno już nie będze brała bo to olej do silników "luźnych" jak w alfie czy subaru.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam silnik CD20 z sunnego (2,0D) jedni mowia ze jest mulasty drudzy ze jest niezawodny. Jak dla mnie silnik jest bardzo fajny mialem nim przejechane 250tys bez remontu. Silnik jak dla mnie dosyc dynamiczny ale tylko do 120km/h dalej robi sie totalny mul :D No i malo pali ,pozatym dobrze znosil jazde na rzepaku :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2.2 i jak narazie (odpukac) nie narzekam,zrobilem nim ponad 5k i tlyko tankuje i jeszcze (praktycznie). polecam ten model. dodatkowo w miescie pali mi w okolicach 7l, a na trasie to zalezy od jazdy raz potrafi spalic 5.4 l a a raz 6.5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
jak sie przyznasz co jest nie tak - to pewnie

to nie honda :) chyba jeszcze niedoroslem do diesla :P

sprawdzalem auto w ASO i wiem ze mam bardo dobry egemplarz(o dziwo nawet rdzy tam niezawiele :P ) i chyba naprawde niebity bo wszystko na to wskazuje.poza tym 3d to jednak dla mnie za malo.potzrebuje czegos wiekszego.jakby bylo cos nie tak to cena by byla 20tys do negocjacji ;) a nie tak jest to ze lampka mi sie jedna w desce przepalila no i klime trzeba posprawdzac, ot to wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż -z powodu pogody zakup przełożony na poniedziałek,może to i lepiej bo zajedziemy jeszcze na stację, żeby była już oczywista oczywistość :) że autu nic nie dolega bo po weekendzie i tonach artykułów pojawiło sie mnóstwo wątpliwości , cena niemała a mercedes toto nie jest.O olej zapytam ale co usłyszę? pewnie nic ponad to co tu wyczytałam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dominik Minio

Jak dla mnie 1,5 dci wystarcza.

fakt - nie poszaleje się tym ale autko swoje potrafi. No i to spalanie - jak narazie komputer pokazuje koło 5 l/100km. Minimum jakie udało mi się osiągnąć to 4,1 i to przy całkiem normalnej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...