Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Diesel 115 KM w X-Trailu


Gość miro.b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuje informacji na temat rzadko stosowanego silnika w X-Trailu 2.2 115 KM. Kod silnika oraz parametry tehcnivzne. Czym się różni rożni od 2.2 dci 136 KM. Czy ten 115 KM to jest to samo co Almerkach ? Jak z tym słabszym slnikiem zachowuje się X-Trail?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość konradmatyja

Zapewne chodzi ci o 114konny. Ale on nie jest rzadki, od 2001 do 2003 tylko takie jezdza, z tego co mi wiadomo 114PS to japonczyk a 136PS to francuz. Co do mocy to moze i przyslaby ale wystarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość RAGBINIU

Jeżdżę 114 konnym - rok 2003, 186 tyś. przebiegu. Jest zrywny od trójki, to wystarczy. Moc moim zdaniem wystarczająca do bujania się tu i tam. Wspomniane przełożenie trójki jest fajnie elastyczne, nie trzeba redukowć do dwójki albo jescze nie wrzucać czwóreczki a autko świetnie sobie daje radę zwłaszcza w mieście.

 

Z tego co wiem ( najwyżej wyprowadźcie mnie z błędu ) do 2003 roku x traile są na łańcuszkach a od 2004 roku na paskach rozrządu. Doszły mnie również niepotwierdzone informacje że Renault ma spory udział w konstrukcji silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault jest od 2005, do 2004 jest Japan.

Przejechałem się kawałek wersją 114 i stwierdzam, że 136km jest duuużo bardziej elastyczny i czuć wyraźnie różnicę- chyba że tym co jeździłem był jakiś lewy bo różnica ogromna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba silniki diesla montowane w T30 są japońskie.Silnik YD22DDTi (136KM) jest następcą (modyfikacją) poprzedniego silnika YD22DTi (115KM).

 

Francuzi być może "maczali" ręce w modyfikacji tej jednostki, jednak nie zmienia to faktu, że silnik jest konstrukcją Nissan'a i zdaje się, że montowany był tylko w Japonii.

 

Renault w swojej ofercie miał podobne silniki w których był pasek i była to seria GxT (G8T, G9T) o pojemnościach 2188 ccm, a silniki Nissana miały oznaczenie YD... i pojemność 2184 ccm

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktos wie jaka jest zasadnicza roznica miedzy tymi silnikami, cos zmieniono w konstukcji, czy jest to Chip tuning?

 

Poniżej dane z artykułu: http://www.motonews.pl/nissan/news-603-silniki-wysokoprezne-w-nissanie.html

 

136 KM to silnik bezpośrednim wtryskiem paliwa typu Common-Rail i montowali go od 2004 roku

Dzięki adaptacji (silnik 136 km) systemu wtrysku bezpośredniego typu common rail ostatniej generacji, zmodyfikowanym, wysokociśnieniowym wtryskiwaczom oraz turbosprężarce o zmiennej geometrii turbiny i powiększonej chłodnicy powietrza doładowującego zwiększono moc maksymalną i maksymalny moment obrotowy z 84 kW (114 KM) i 270 Nm do odpowiednio 100 kW (136 KM) i 314 Nm.

 

Także nie jest to chip tuning

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

panowie; jak mogę poznać jaki mam silnik 114 KM czy 136 KM ??, ponieważ jest to mój pierwszy nissan a koleś mówi mi ,że moje auto jest 114KM a w dowodzie mam wpisane 100 KW czyli 136 KM ,więc zgłupiałem i nie wiem jak to sprawdzić ? dodam,że mam w dowodzie wpisane ,że auto jest z 02.2003r 2,2dci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie; jak mogę poznać jaki mam silnik 114 KM czy 136 KM ??, ponieważ jest to mój pierwszy nissan a koleś mówi mi ,że moje auto jest 114KM a w dowodzie mam wpisane 100 KW czyli 136 KM ,więc zgłupiałem i nie wiem jak to sprawdzić ? dodam,że mam w dowodzie wpisane ,że auto jest z 02.2003r 2,2dci

 

z tego co widzę w katalogach części to 136 km jest od 12.2003. Możesz też zadzwonić do ASO i podać swój VIN.

Ponadto w 136 km intercooler jest większy i wydaje mi się, że w 136 km (sam miałem jeszcze niedawno) po prawej stronie intercoolera jest czujnik cisnienia doładowania + łapaczka oleju (taki walec między turbiną a intercoolerem)

Edytowane przez Sebastian179r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian dobrze pisze, najprościej po IC - jak masz po prawej stronie IC czujnik doładowania to jest to 136KM (prawa strona stojąc na wprost auta). Możesz też zrobić zdjęcie i tu wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...