Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Konwerter - Przetwornica


tpirat

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem konwerter z 12V na 230V i chciałbym to zamontować pod siedzeniem lub za oparciem. Zasilanie może być z zapalniczki bądź akumulatora. Pobór raczej znaczny jeżeli ma dać 300 Wat a przy rozruchu 600W. Pomyślałem, że wepnę się w zapalniczkę w podłokietniku.

Mam dwa pytania, czy ktoś dobierał się do zapalniczki w podłokietniku ?

Czy takie urządzenie może się mocno grzać ?

 

Dobrze mieć 230V w samochodzie na ładowarkę, laptopa i inne ustrojstwa do których nie mamy zasilania z 12V. Konwerter jest bardzo mały 18x11x5 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam czegoś podobnego, nie grzeje się mój ma wentylator to pewnie też. bardzo fajna sprawa tylko zanim dostałęm dobry model to dwa oddałem do sklepu - chińszczyzna jakaś :) jeden się spalił drugi nie odpalił :)

 

Co do mocy to nie wierzylbym, że ma 300W ,ale laptopa ładowarki itp uciągnie spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wląśnie tam leży kiedy go potrzebuję, na razie najdłużej chodził jak syn oglądał bajki na laptopie w drodze do Chorwacji , kilka godzin non stop i spokojnie dał radę. W razie czego ma chyba też swoj bezpiecznik. ja nie montuję tego na stałe bo za rzadko używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie - do 150W.

Nie montuje na stałe bo raz uzywam do gniazdka w podlokietniku a raz na konsoli z przodu - zależy jak mi wygodnie.

Montaż na stałe mi nie pasuje bo różne urządzenia mają czasem dziwnie krótkie kabelki i mogą ostatecznie do sięgnąc tam gdzie potrzeba...

A co do urządzenia- genialne - laptop, ładowarka do telefonu i inne takie chodzą gites.

A jak masz tyle Watów to podłączysz szlifierkę kątową jak ci zakują blokadę w przypadku postoju w miejscu nieodpowiednim.

PS> Ucinając dysputy w zarodku - ja zawsze staję w miejscu dozwolonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...