Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problemy z nawigacją w Navarze z 2008 roku. Nowa mapa Polski


Gość JACEKK77

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JACEKK77

WItajcie. Jestem szczęsliwym posiadaczem Navary z fabryczna nawigacją. Samochód odebrałem w połowie stycznia 2008. Podobno mapa jest najnowsza i obejmuje dużą część Polski. Powiem szczerze, że jeśli chodzi o pokrycie terenu to jest rewelacja są wszystkie najmniejsze dróżki. Ale jest kaszana z wyznaczaniem trasy. Wybierając najkrótszą trasę nawigacja zawsze wysnacza trasę okrężną. W 90% trasa najszybsza pokrywa się z najkrótszą co jest ewidentnie bzdurą. Np. wyznaczając drogę z Zielonej Góry do Poznania wyznacza najkrótszą drogę o 60 km duższą od faktycznie najkrótszej. Gdy zapodam punkt pośredni tzn. droga z Zielonej Góry do Poznania przez Wolsztyn mapa informuje że skalkulowanie przejazdu niemożliwe. Praktycznie czyni to mapę bezużyteczną. Co z tego że pokrycie Polski jest dobre jak algorytm pomija większość dróg. Dla mnie najkrótsza to najkrótsza droga a nie jakieś objazdy. Nadmiene tylko że mapa ma najkrótsza drogę w pokryciu bo gdy jadę z Zielonej do Poznania przez Wolsztyn wybierając najkrótszą drogę nawigacja uparcie przez całą droge każe mi zawracać i nadłożyć z 60km. Jadąć widze że droga jest w pamięci po nawigacja pokazuje że się po niej poruszam. Dlaczego ten badziew nie korzysta z tej drogi? Wie ktoś o co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie nadrobienie 60 kilosow to jeszcze nic, ja chcac jechac z namyslowa do gliwic to najpierw mnie kierowalo do wroclawia na autostrade i dopiero autostrada do celu czyli musialbym nadrobic naprawde sopry kawalek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Bartek-Ania

tez niezłe, mnie navigacja z Budapesztu do Krakowa z uporem maniaka , kierowała przez Bratysławę najkrótszą drogą a nie prze sahy i bańską :)) , zorientowałem się dopiero ja słoneczko przestało być po poprawnej stronie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość JANUSZ JELCZ

witam.wczoraj w navarze zwariowala mi navigacja t.j wyjałem płyte z dvd i wlozyłem spowrotem a teraz nie moze zaskoczyc i navi nic nie pokazuje a dvd cały czas mieli płytke ale nie może jej odczytac.płyta jest oryginalna kupiłem ją razem z autem.czy do sie cos z tym zrobic samemu czy trzeba do serwisu.prosze o jakies info pozdrawiam. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witaj,

Sprawdź czy po wyjęciu lub podczas wyjmowania nie porysowała się mocno i czy dobrą stroną ją wkładasz do napędu. Mnie się zdarzyło właśnie włożyć odwrotnie. Oczywiście należy wkładać stroną zapisaną do dołu.

Pozdrawiam,

JerzyVV :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga Ważne:

 

Wsuwając lub wyjmując DVD-ROM, upewnij się zawsze, czy kluczyk znajduje się w pozycji ACC lub ON. Jeśli włożysz lub wyjmiesz DVD-ROM w czasie, gdy zapłon jest wyłączony pozostanie historia nieprawidłowego funkcjonowania.

 

Stąd problemy takie jak błąd odczytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...