Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

silknik krokowy


Gość Adas74
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj mam zamiar zdiagnozować silniczek. Zobaczymy co wyjdzie. Ja też podejrzewam sondę. Wczoraj podpiąłem się miernikiem pod silniczek krokowy i działa. Wymieniłem też świece i filtr powietrza. Trochę zużyte były, ale bez przesady. Dam znać jakie będą efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz też można przeczyścić (tylko delikatnie, jakimś pędzelkiem z miękkim włosiem). Jednak nie zawsze to pomaga. Mój mechanior czyścił mi go kiedyś w Micrusie i pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W N15 przepływomierz można łatwo wyczyścić, trzeba go tylko zdemontować, wyczyściś spreyem do czyszczenia np gaźnika daś nową uszczelkę i zamontować z powrotem. Mie to kosztowało 20 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też były falujące obroty. Przyczyną była zbyt bogata mieszanka.

Zrobiono mi restart ustawień kompa, podregulowano trochę na parowniku i wszystko wróciło do normy.

 

Faktem jest że jak przycisnę powyżej 4000 i puszczę gaz to spada do 500 i powraca do 800...Podobno ten ty tak ma, jednak u mnie nigdy nie gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cobyście nie mówili, dla mnie to bardzo denerwujące, szczególnie, że jak się zatrzymają obrotki na 500 , to aż mi przygasa podświetlenie, ze względu na brak ładowania.

 

Wcześniej tak nie miałem, więc nie zgodzę się, że ten typ tak ma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Wkur....m się na wszystkich zakichanych speców w warsztatach i sam postanowiłem coś zrobić ze spadającymi obrotami. Wziąłem wczoraj dzień urlopu i wyjąłem całą przepustnicę. :D/ Było tam tyle syfu że szok. Przeczyściłem sprejem do czyszczenia gaźników przepływomierz , przepustnicę i silnik krokowy. Po montażu i odpaleniu silnika problem zniknął!! Jest ok. Denerwuje mnie trochę tylko krótkie zatrzymanie obrotów koło 1100 obrotów po zejściu z wyższych, ale to chyba kwestia wyrobionej ilgicy w silniczku krokowym. Później obroty spadają na około 800 i ani trochę mniej! Czyszczenie zajęło mi koło 2 godzin.

Na pochybel specom z serwisów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Wkur....m się na wszystkich zakichanych speców w warsztatach i sam postanowiłem coś zrobić ze spadającymi obrotami. Czyszczenie zajęło mi koło 2 godzin.

Na pochybel specom z serwisów!

 

No to teraz zacznij zbierać zamówienia od klubowiczów, bo z tego co wiem chętnych na rozwiązanie podobnego problemu nie brakuje ;) Może jakaś lista społeczna? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Wziąłem wczoraj dzień urlopu i wyjąłem całą przepustnicę. :D/ Było tam tyle syfu że szok.

 

no,no pogratulować,

jak ktoś kiedyś powiedział "chcesz mieć zrobione, zrób to sam" ;-)

 

korzystałes z podręcznika? czy tak na wyczucie?

pytam bo chętnie zajrzał bym u siebie

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa tylko wygląda na poważną. Doświadczenie miałem tylko w remoncie gaźnika w maluchu po akademikiem. Potrzebny jest komplet kluczy imbusowych, 2 śrubokręty (płaski i krzyżowy), sprej do mycia gaźników i trochę wolnego czasu. Zdejmujemy obudowę filtra powietrza, odłączamy wszystkie przewody od przepustnicy, odręcamy 4 śruby ją mocujące oraz linkę gazu (miałem z nią trochę problemów bo się jakoś zacięła). Następnie odkręciłem silniczek krokowy i przeczyściłem sprejem i szmaciorą. Popsiukałem też na przepływomierz. Trzeba zwrócić uwagę na stan iglicy w silniczku krokowym (po rozkręceniu). U mnie nie jest zbyt pewnie prowadzona i dociskana sprężynką, więc kiedyś będę musiał wymienić pewnie cały silniczek z zaworem jak znam sklepy z częściami. Dobrze jest przedmuchać wszystko sprężonym powietrzem i można składać w odwrotnej kolejności.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym musial sprobowac wyczyscisz silniczek krokowy tylko najpierw musze zaopatrzyc sie w nowa uszczelke. Slyszalem ze dobrze jest wsadzic silniczek krokowy na 12 godz do benzyny ekstrakcyjnej ??? tylko nie wiem czy to prawda co o tym myslicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz dwa razy czyscilem silniczek i przepustnice i przeplywomierz i cala reszte i uzylem do tego WD40 i wymoczylem w benzynie ekstrakcyjnej i nic sie nie stalo wiec nie co sie przejmowac. Szczegolnie duzo uwagi w silniczku trza poswiecic tej iglicy gdyz ma takie jakby zgrubiena odpowiadajace za przepuszczanie powietrza (jak uszczelka) i jesli bedzie brud tam to bedzie nieszczelnosc wiec problem z obrotami. W przeplywce trza uwazac na te druciki bo odpowiadaja za nagrzewanie sie i mozna je latwo rozerwac. Aha jeszcze takie ustrojstwo jak czujnik polozenia gazu tez ma wplyw na obroty bo mozna nim sobie je ustawiac ( tak jak z zaplonem). To wszystko opatentowalem dzis wiec jestem na bierzaco :wink: . W wczoraj gosc mi wpuscil taki dym do silnika by sprawdzis szczelnosc ukladu (koszt ok 50pln) i bylo oki. Fajna sprawa na sprawdzenie szybkie calego ukladu czy nie ma nieszczelnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie uszczelki pod przepustnice(obudowe) i pod krokowy obie kosztuja w granicach 20pln. Ale czasem udaje sie nie zniszczyc uszczelki tak jak mi sie ostatnio udalo :wink: ufff. Pozniej trzeba wszystko mocno skrecic by nie bylo nieszczelnosci ukladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

koledzy

 

czy ktos pamieta (zna) numer fabryczny silniczka krokowego w N16 (1,8 - rok prod 2000rok) ?

chce poszukac jakiegos zamiennika...

 

oczywiscie mozna rozkrecic i sprawdzic ale w sumie moze ktos ma gdzies zapisane albo ma wiedze gdzie ....nie rozkrecajac pol samochodu ;) mozna sprawdzic jaki to numer ....

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...