Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Czy możliwe aby Almera N16 była wyprodukowana w Japoni


Gość bilbo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem VIN number w mojej Almerze. Pierwsze znaki wskazują że kraj pochodzenia to Japonia - JN1CAAN16... Zastanawiam się czy ktoś z was zna taki przypadek. Jest to auto kupione w Irlandii, rocznik 2000. Wszędzie znajduję informacje o tym że Almera N16 to produkcja angielska. Wydaje mi się że informacja w numerze VIN jednoznacznie wskazuje na kraj pochodzenia. Wielka Brytania jest zakodowana w numerze VIN poprzez SJN na początku. Mógłby ktoś z szanownych klubowiczów wypowiedzieć się na ten temat, z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, dokładnie tak jak piszesz, mój nissan to sedan. Według tego co piszesz wygląda na to że jestem szczęśliwym posiadaczem prawdziwego japończyka. O japońskim pochodzeniu dodatkowo może świadczyć to że na najdrobniejszych częściach, wszędzie Made in Japan albo japońskie znaki. Ostatnio akumulator wymieniałem, też wyglądał na japoński, był w aucie od 2000 roku czyli fabryczny. Piszesz o kosmetycznych różnicach, bardzo jestem ciekawy o jakie różnice chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej tak, można to poznać po numerze VIN; ja jestem szczęśliwym posiadaczem auta wyprodukowanego w Japonii :D:D:D:D

 

np: moje auto przy przebiegu 101k km i silniku 1.8l w ogóle nie bierze oleje (co jest zmorą w modelach z fabryki brytyjskiej)

 

czuję sie jak wybrany :030:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem troche o zasadach kodowania numeru VIN (numeru nadwozia). Tak na prawdę o kraju pochodzenia auta decuduje pierwsza litera. J - Japonia, S- Anglia, W- Niemcy itp.

Jeśli chodzi o kosmetyczne różnice pomiędzy Almerą N16 produkowaną w Japoni i tą produkowaną później w Wielkiej Brytanii to dalej do końca nie wiem. Teres napisał o różnicach takich jak tabliczka znamionowa i inne kolory na logo na kierownicy. Moje logo na kierownicy jest czarne tak jak cała kierownica, tabliczka może i inna ale nie mam porównania z innymi Almerami. Sprawdziłem sprawe anteny radiowej o której pisze klajgus, widziałem taką samą antenę jak moja (wysuwana z boku ze słupka) w innych młodszych Almerach z 2001 roku na przykład. A 2001 rok to wg mnie na pewno angielska produkcja. Antenki na środku dachu pojawiły się wraz z modelami po liftingu a więc 2002 rok. Ciekawostką w moim aucie jest to że drzwi kierowcy otwierają się po podwójnym kliknięciu pilota, po kolejnym podwójnym kliknięciu otwierają się pozostałe drzwi i bagażnik. Na początku po przeczytaniu instrukcji użytkownika, gdzie jest mowa o pojedynczym przyciskaniu, myślałem że mam zepsutego pilota. Dopiero w momencie kiedy pewien spec dorabiał drugi kluczyk zauważyłem jak drzwi powinno się otwierać.

Ogólnie o mojej Almerze mogę pisać same pozytywne rzeczy, bardzo cicho i równomiernie chodzi, nie widać żanych wycieków (jedyna plamka oleju w garażu to ta którą sam zrobiłem sprawdzając poziom oleju na bagnecie). Spalanie w normie, zawieszenie OK, robiłem pare drobnych napraw i auto sprawia wrażenie solidnie wykonanego. Przy okazji muszę pochwalić komis samochodowy w którym kupiłem auto i gdzie dostałem trzymiesięczną gwarancję, od samego początku same plusy. Po przejechaniu pierwszych 30km zaświeciła się pomarańczowa kontrolka silnika, po krótkiej lekturze postów na forum przy pomocy dwóch kabelków sprawdziłem że chodzi o Oxygen Sensor (sonda Lamda), telefon do komisu

, podłączenie do komputera, naprawa w tym samym dniu za free. Kolejnym problemem okazał się zużyty akumulator, wtedy też telefon z parkingu gdzie auto padło, do znanego sprzedawcy z komisu. Chciał ściągnąć lawete ale wcześniej odpaliłem przy pomocy drugiego auta. Dojazd do komisu i wymiana akumulatora na nowy za free. Kolejny pozytywnie rozwiązany problem to dorobienie kluczyka z NATSem, komis wskazał fachowca który dorobił kluczyk dużo taniej niż w autoryzowanym serwisie Nissana. Czytałem posty niezadowolonych klientów autoryzowanych serwisów Nissana w Polsce i wydaje mi się że mój komis wykazał się dużo większą fachowością i bardzo dobrą obsługa klienta. Dosyć krótko jeżdżę moją Almerą ale mam nadzieję że jeszcze parę ładnych tys. mil bezproblemowej jazdy przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem troche o zasadach kodowania numeru VIN (numeru nadwozia). Tak na prawdę o kraju pochodzenia auta decuduje pierwsza litera. J - Japonia, S- Anglia, W- Niemcy itp.

Jeśli chodzi o kosmetyczne różnice pomiędzy Almerą N16 produkowaną w Japoni i tą produkowaną później w Wielkiej Brytanii to dalej do końca nie wiem. Teres napisał o różnicach takich jak tabliczka znamionowa i inne kolory na logo na kierownicy. Moje logo na kierownicy jest czarne tak jak cała kierownica, tabliczka może i inna ale nie mam porównania z innymi Almerami.

W wersji japońskiej tabliczka jest srebrna, a logo na kierownicy jest czarne tak jak tutaj:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4125610

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4345038

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

bilbo, kolego dziś byłem na giełdzie i widziaałem n16 z 2001r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bilbo, kolego dziś byłem na giełdzie i widziaałem n16 z 2001r

 

Widziałeś n16 z 2001r ale co dalej ? Można się tylko domyślać że widziałeś n16 z 2001r Made in Japan. Możesz podać troche więcej szczegółów. Na pewno będą to przydatne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, japończyki produkowane na japoński rynek, mają zegary do 180km, kierunkowskazy po prawej stronie kierownicy. Co do VINu to jest dla mnie zagadką Almera-Pulsar 96r VIN zaczyna się od E ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...