Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Wskaźnik temperatury


eszi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Wskazówka od temp. płynu chłodzącego po dolaniu do pełna koncentratu(chłodnica i wyrównawczy)nie trzyma 90 stopni, na włączonym ogrzewaniu jak i nie delikatnie odbiega od normy tj. na oko 88-89 stopni. Czy cos nie jest tak, nie sądze aby to był termostat, bo nawet przy włączonym na maxa ogrzewaniu,na maxa regulator nie spada temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w najlepszym porządku

Tak ma być , wskazówka jest ciut poniżej środka skali.

Pozdrawiam ;

yogi :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CichyBart

Czytając to byłem pewien, że u mnie jest poziomo... sprawdzając przy okazji okazało się, że jest ciut poniżej... nawet trochę mocniej, bo widać gołym okiem :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dziwne bo kilka takich hamowań miałem i wskazówka nawet nie drgneła.

a układ jest taki wydajny że przy 30C powietrza włączonej klimie i jazdy tylko mieście wskazówka nawet nie drgneła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurgenik
no to dziwne bo kilka takich hamowań miałem i wskazówka nawet nie drgneła.

a układ jest taki wydajny że przy 30C powietrza włączonej klimie i jazdy tylko mieście wskazówka nawet nie drgneła.

 

Oczywiście zgadza się - jest wydajny i nie pozwala się nagrzać - wskazówka nigdy nie wychodzi ponad połowę.

Ale też normalnym jest, że jak hamujesz silnikiem z dużej lub bardzo dużej prędkości, to masz wysokie obroty, zamknięte paliwo i duży pęd powietrza na chłodnicę. Pompa wody jest napędzana mechanicznie więc kręci się wprost proporcjonalnie do obrotów silnika. Rozprowadza więc błyskawicznie schłodzony w chłodnicy przez duży pęd powietrza płyn, a silnik nie jest ogrzewany bo pompa paliwa odcina paliwo. Zanim zadziała termostat i zamknie duży obieg przechłodzony płyn już ma kontakt z czujnikiem i wskazówka ładnie opada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...