Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Podswietlenie przyciskow na konsoli srodkowej


Gość igi

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

jak w temacie - zlodzieje wraz z radiem wyrwali mi konsole srodkowa z przyciskami -

zakupilem nowe ale nie dziala w nich podswietlenie.

Chodzi o te przyciski: http://allegro.pl/item306595309_przelaczni...almera_n15.html

 

Wie ktos moze jakie tam jest zrodlo swiatla i jak je wymienic? To sa jakies zarowki/diody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zarowki - bodajze 1.2W.

Ale nie dostaniesz takowych gotowych do montazu, bo sa osadzone w plastykowych podstawkach (ktore mozesz wykrecic z przycisku - to te koleczka takie). W ASO za taka zarowke krzykneli mi 44 PLN!! I zaraz dodali to co znajdziesz rowniez na tym forum w historii - mozna podobno kupic same zarowki i ich druciki 'nawinac' samodzielnie na owe podstawki. Zarowki maja jeszcze niebieskie kapturki, dajace odpowiedni kolor swiatla, ale to jak dla mnie szczegol.

Generalnie sam mam ten sam problem, ale poki co zyje bez podswietlenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można same żarówki kupić bez oprawek chyba 1zł od sztuki włożenie w oprawkę to żaden problem. WAŻNE żarówka musi być 14V jak będzie 12V to przepali się w tydzień-dwa pół roku temu sprzedawałem samochód powkładałem tam 14V żaróweczki i świecą do dziś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak je już przekręcisz śrubokrętem to trzeba je lekko podważyć np igiełką i wychodzą bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie - ktory bezpiecznik odpowiada za te przyciski?

 

Okazalo sie, ze 1 przycisk ma te zarowki ale i tak sie nie swieca po podlaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...