Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

xenon i skóra w X-Trailu


Gość sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

w najblizszym czasie kupuję nowego X-Traila i muszę wybrać wersję SE lub LE.

Trochę się obawiam w LE xenonów i skóry na fotelach.

Niestety nigdy nie maiłem w aucie ani xenonów ani skóry.

Czy może dać trochę swoich uwag na te dwa tematy - myślę o kierowcach którzy mają już doświadczenie w tych tematach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalkaflowski

Mam wersje ze skora i Xenonami - swiatla sa swietne a na skorze siedzi sie super - nawet jak nie mam wlaczonego podgrzewania szybko sie nagrzewa i trzyma ciepelko od "spodni" :) Dla mnie jest to swietne polaczenie - bierz wersje LE.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje ze skora i Xenonami - swiatla sa swietne a na skorze siedzi sie super - nawet jak nie mam wlaczonego podgrzewania szybko sie nagrzewa i trzyma ciepelko od "spodni" :) Dla mnie jest to swietne polaczenie - bierz wersje LE.

Pozdrawiam

 

 

dzięki za info, przy okazji - rozumiem że masz nową wersję IXA - mam pytanko: ile km przejechałeś już nim i jakie są ujemne wrażenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalkaflowski

dzięki za info, przy okazji - rozumiem że masz nową wersję IXA - mam pytanko: ile km przejechałeś już nim i jakie są ujemne wrażenia ?

 

Tak wersja nowa z silnikiem 2.0 LE 150kM z pakietem IT.

Przejechane dopiero 2500 km - wiec niewiele i to głównie w mieście.

Ujemne wrażenia? Brak intensywności regulacji podświetlenia panelu - nocą może trochę przeszkadzać. Szkoda ze tylko szyba kierowcy otwierana całkowicie za jednym przyciśnięciem klawisza. Kolejna mała rzecz - przydałoby sie automatyczne zamykanie samochodu, a tak ciągłe wciskanie przycisków lekko denerwujące.

Dziwna sprawa z oponami homologacja tylko na 215/60 R 17 i żadnych innych zamienników Nissan nie podaje dla 17 cali bo są oczywiście tez 16 ale tez tylko w jednej szerokości i profilu. Tak wiec wybór opon beznadziejny. A swoja droga może ktoś wie jaki inny wymiar można zastosować?

Reszta same plusy :)

Spalanie w mieście na poziomie 9 litrów w trasie 7,0l.

Gps w mieście Gdańsku OK ale poza miastem już różnie bywa.

 

To byłoby na tyle w tej chwili

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed tygodniem kupiłem X-Traila T31 w wersji SE. Za wyborem tej wersji stanęły właśnie xenony i skóra. Xenony dobre, ale cholernie drogie w przypadku stłuczenia klosza etc. Skóra wiadomo - w zimie zimno, w lecie ciepło. O ile w zimie można włączyć podgrzewanie foteli (co ponoć nie robi dobrze na jajka ;P ) to w lecie i spodenkach trzeba mieć mocne nerwy. Oczywiście można kupić skórę beżową, która z kolei będzie się "szybciej" brudzić. ;) Tak więc - u mnie zdecydowały względy praktyczne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed tygodniem kupiłem X-Traila T31 w wersji SE. Za wyborem tej wersji stanęły właśnie xenony i skóra. Xenony dobre, ale cholernie drogie w przypadku stłuczenia klosza etc. Skóra wiadomo - w zimie zimno, w lecie ciepło. O ile w zimie można włączyć podgrzewanie foteli (co ponoć nie robi dobrze na jajka ;P ) to w lecie i spodenkach trzeba mieć mocne nerwy. Oczywiście można kupić skórę beżową, która z kolei będzie się "szybciej" brudzić. ;) Tak więc - u mnie zdecydowały względy praktyczne. :)

 

CZy w poprzednich autach miałeś skórę , ja niestety NIE i dlatego zbieram opinie. Dzisiaj byłem w salonie dowiedzieć sie o moje auto ( płynie na statku) i przy okazji wsiadłem do demo ze skórą który stał na zew. salonu. Mrozu nie ma to skóra specjalnie nie była zimna. Jednak nie obawiam się o zimę tylko o lato. W salonie powiedzieli że skóra na siedzisku i oparciu jest dziurkowana aby zapewnić wentylację dlatego latem nie powinno się grzać. Niestety jeszce nikt ze znajomych w tym aucie w lecie nie siedział i z tąd moja niepewność.

Szkoda że wersja SE nie ma lektryczniechowanych lusterek, bo na tym najbardziej mi zależy z tego wszystkiego co jest w LE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Ja nie posiadam xenonu (niestety) ale posiadam skórkę i mogę ją polecić każdemu. To moje pierwsze auto ze skórą i jestem bardzo zadowolony.

na +

łatwe czyszczenie

wygląd auta w środku

solidne wykonanie no i sama trwałość skórzanej tapicerki mówi sama za siebie

podgrzewanie skóry super sprawa

niestety na -

o skórę trzeba dbać wiadomo..raz na jakiś czas pastowanko

w lato doskwierają upały na początku jazdy poźniej ratuje klima

gdy troszkę rzadziej sprzątamy w aucie widać kurz na fotelach na których nikt nie siedzi, brzydko to wygląda

Podsumowując ze skórą chyba jest jak z klimą kto raz kupi auto ze skórą nie kupi juz nigdy bez skóry mimo jej minusów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

w x-trailu siedzenia sa w 100%wykonane z dermy ,wg producenta nazywane "skora ekologiczna".Takie siedzenia są trwalsze od weluru ,łatwiej sie czyszczą ale jest to okupione mniejszym komfortem .Jednak na welurze siedzi przyjemniej ,nie klei sie do ciala.Ja polozyłem na tej dermie maty z koralikow drewnianych .Dzieki matom mozna wiele km siedziec za kołkiem czy latem czy zima bez klejenia sie dermy do ciala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok temu kupiłem wesję SE,nic mnie nie uwiera na siedzeniach, światła oświetlają drogę, ale jakbym miał dokonać zakupu dziś to wziąłby wersję LE :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...