Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Zapala mi się przy wyprzedzaniu lampka kontroli silnik


Gość Gab

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Nie bardzo wiem co się dzieje z moją Almerką więc pytam bardziej doswiadczone koleżanki :) i kolegów :)

 

Podczas wyprzedzania (nagłym wzroście obrotów) czasami (bez jakiejs reguły) zapala mi się lampka kontroli silnika (kranik) i swieci się do konca trasy. Zazwyczaj nastepnego dnia juz sie nie pali.

 

Macie pomysł co z tym zrobić i co to może być???

Byłem w ASO ale jakoś nie mieli pomysłu :(

 

bede wdzieczny za pomoc

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tombolot

problemy mogą być różne, być może sonda lambda się krzaczy.

W każdym razie następnym razem jedź do serwisu jak Ci się ta kontrolka świeci - jak przyjedziesz z wyłączoną z pewnością nic Ci nie powiedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodac ze to diesel :)

Czy w dieslu jest tez sonda lambda?

 

No w każdym razie w instrukcji wyczcytałem ze to moze byc woda w oleju albo właśnie coś z silnikiem. Szczerze do tej pory sie tym nie martwiłm ale może powinienem zaczac :(

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tombolot

Sonda kontroluje poziom dwutelenku węgla w spalinach, czasem występuje w dieslach ale nie podejrzewam że jest w N16 bo występuje tylko w nowoczesnych silnikach z elektronicznie sterowanymi wtryskami bezpośrednimi :)

A co do Twojego problemu to jeśli masz wodę w oleju albo coś z silnikiem i nie wiesz czy się tym martwić.......... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...