Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Almera 95 r (listopad) -kilka pytań do


Gość cocacola

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cocacola

Jest to pierwszy w 100% samochód więc jest i kilka pytań plus mały opis:

Auto jest z włoch stało około 1 roku na parkingu na tzw wymianę za nowszy model..silnik we włoszech napewno kręcony bo ma ledwie 75 tys.Auto zrobione w listopadzie 1995, 1.6 NX Almera.Pytania:

1. Czy możliwe że tego typu auto w jezdzie tylko miejskiej pali 11,8-12,3 czy może to kwestia diagnostyki silnika?

2.Ile może takie auto palić w ciągłej jeździe autostradami?...spalanie średnie i skrajne w obu przypadkach

3.Jak duży może być koszt naprawy cieknącej miski olejowej(nieznacznie) i wymiany sprzęgła(podobno po 250 tys w tych modelach pada)?

4.Czy ktoś zna na terenie miasta lublin i okolic dobrych mechaników do nissana?

5.Czy łatwo jest zdemontowac stare firmowe radio nissana i założyć coś nowego?

Proszę o odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze witaj, po drugie szukaj >>> http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=23799

Na większość Twoich pytań są już odpowiedzi postaraj się korzystać z wyszukwarki a jak to nie pomoże to dopiero pytać. Mniej podobnych postów to większy porządek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Proste, tylko trzeba kupic przejsciowke.

 

U mnie nie trzeba bylo - radio Grundiga.

Moje Nismo pali w miescie 7-8 litrow, w trasie 6... Czasami nawet mnie - spokojna jazda w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie spalanie w mieście jest jak najbardziej mozliwe. Jak jest zimno to na krotkich trasach miejskich (8-9km) wychodzi mi spalanie ok 13 l/100km a mam silnik 1.4 :P

W trasie przy spokojnej jezdzie 5,8 l/100, jak sie spiesze ok 8,5.

Jezeli w misce olejowej nie masz dziur to trzeba po prostu ja odkrecic, wyskrobac stara paste uszczelniajaca, nalozyc nowa i nie ruszac auta ok 24h. Koszt pasty 20-30 zl.

Sprzeglo (kompletne) ok 300 zl bez robocizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy możliwe że tego typu auto w jezdzie tylko miejskiej pali 11,8-12,3 czy może to kwestia diagnostyki silnika?

2.Ile może takie auto palić w ciągłej jeździe autostradami?...spalanie średnie i skrajne w obu przypadkach

3.Jak duży może być koszt naprawy cieknącej miski olejowej(nieznacznie) i wymiany sprzęgła(podobno po 250 tys w tych modelach pada)?

4.Czy ktoś zna na terenie miasta lublin i okolic dobrych mechaników do nissana?

5.Czy łatwo jest zdemontowac stare firmowe radio nissana i założyć coś nowego?

 

 

witam...

 

1. spojrz na spalanie mojej almerki... co prawda na gazie ale.... powiem ze na benzynie palilo mi 10... latem...

 

2. jazda autostradami to inna historia... zalezy od predkosci... srednie? 7... a skrejnie to od 6 do nawet 13... zalezy od warunkow i buta :P

 

3. sprzeglo jak podali ostatnio w programie na kazda kieszen to jakies 460 zl o ile sie nie myle plus robocizna jakies 200-300 zl w zaleznosci od doktora... heeh

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tombolot
3. sprzeglo jak podali ostatnio w programie na kazda kieszen to jakies 460 zl o ile sie nie myle plus robocizna jakies 200-300 zl w zaleznosci od doktora... heeh

 

pozdro

 

Możesz kupić nowe sprzęgło i za 300zł - tyle mniej więcej kosztuje chińska wersja Valeo, tyle że za 460zł (nawet za 400zł) kupujesz już dobry sprzęcik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. sprzeglo jak podali ostatnio w programie na kazda kieszen to jakies 460 zl o ile sie nie myle plus robocizna jakies 200-300 zl w zaleznosci od doktora... heeh

 

pozdro

 

Możesz kupić nowe sprzęgło i za 300zł - tyle mniej więcej kosztuje chińska wersja Valeo, tyle że za 460zł (nawet za 400zł) kupujesz już dobry sprzęcik.

 

Cena z serwisu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...