Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Straszny pisk na wstecznym


Gość Kreyzol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem dotyczący jazdy na wstecznym biegu. Chodzi o strasznie głośny pisk. Mówię dosłownie bo naprawdę słychać to z daleka. Występuje nie za każdym razem około 6 razy na 10. Szczególnie przy skręconych kołach. Mam wrażenie że to z tyłu auta choć ciężko to ocenić. Myślałem że może coś z hamulcami ale mechanior powiedział że wszystko jest z nimi okej. Jakiś serwis to ostateczność w tym przypadku? Pomocy bo już ludzie nawet dziwnie się na mnie patrzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że może coś z hamulcami ale mechanior powiedział że wszystko jest z nimi okej.

Te okej to mu wyszło po dokładniejszym sprawdzeniu z demtażem? Czy tylko na podstawie rzutu oka?

Z tyłu tarcze czy bębny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno tez miewalem piski i tez glownie na wstecznym - przyczyna okazala sie banalna. Zuzyte klocki hamulcowe. Klocki miewaja takie blaszki, ktore przy zblizaniu sie zuzycia krytycznego tra o tarcze co powoduje niefajny dzwiek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że może coś z hamulcami ale mechanior powiedział że wszystko jest z nimi okej.

Te okej to mu wyszło po dokładniejszym sprawdzeniu z demtażem? Czy tylko na podstawie rzutu oka?

Z tyłu tarcze czy bębny?

 

tarcze. owszem nie rozbieral go tyle co siedzial pod nim

 

[ Dodano: Sro 13 Lut, 2008 13:10 ]

aha to zobacze w takim razie te klocki. sparky mowisz ze miales to samo, jakie wyszly Cie koszty tego??

 

i dziekuje bardzo za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha to zobacze w takim razie te klocki. sparky mowisz ze miales to samo, jakie wyszly Cie koszty tego??

Koszt klockow plus wymiana :) Czyli nieco ponad 100 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 86Mateusz

Hej mam tez ten sam problem tylko mnie pisk występuje gdy samochód stoi a koła sa skręcone do oporu. Jak myślicie gdzie mam szukać przyczyny? może cos ze wspomaganiem? Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak samochod stoi to raczej nie klocki ;)

 

ja bym obstawil luzny pasek od pompy wspomagania - nie jest to droga rzecz - kazdy mechanik powinien Ci to zdiagnozowac i wymienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cze Ludziska :)

 

Polecam każdemu przeczytać sobie e-booka (można sobie ściągnąć np. emulem z netu):

 

NISSAN ALMERA

Tłumaczył z języka francuskiego

mgr inż. Wacław Sobolewski

WYDAWNICTWA KOMUNIKACJI I ŁĄCZNOŚCI WARSZAWA

 

strona 21.

"Układ kierowniczy ze wspomaganiem:

Nie należy długo przytrzymywać kierownicy skręconej

maksymalnie, gdyż grozi to uszkodzeniem

pompy hydraulicznej układu wspomagania.

Przy nie pracującym silniku układ wspomagania

nie działa."

 

 

Ja dopiero, co sobie kupiłem Almerkę i zaczynam od literatury i oglądania co gdzie i jak do czego jest podłączone. Polecam każdemu to zrobić.

Naprawdę dużo rzeczy można dowiedzieć się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...