Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana orginalnego radia Clarion na nowe Clarion DB179RGMP


Gość Jayo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupilem nowe radio Clarion DB179RGMP do mojej maximy gdzie mialem jeszcze stare orginalne radio na kasety (tez Clarion )

Mam do Was pytanie jak je padlaczyc aby wszystko ladnie gralo?

w zestawie nie mam kostki ISO do radia, natomiast kostka od tego starego jest całkiem inna.

Czy kupie jakas przejsciowke do tego czy tylko kostke do nowego Clarion'a a stare kabelki mam do niej podlaczyc?

Oraz co z antena jesli stare wejscie ma na dwa bolce (od anteny glownej oraz tej w szybie chyba) czy tez dostane do tego przejsciowke?

Dołączam zdjęcie :)

http://jaroslaw.net.pl/~mazure/clarion.JPG

http://jaroslaw.net.pl/~mazure/antena.JPG

Jeszcze na koniec pytanko:) do czego sa te czincze oraz to wejscie na jack?

Prosze o pomoc

 

pozdrawiam,

Erwin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do iso dokupisz np. w Norauto, lub Fevwert

 

[ Dodano: Wto 12 Lut, 2008 23:45 ]

Te czncze to kable do sygnału audio np. wzmacniacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack pewnie od pilota - podobnie mam w JVC KD-G322.

Co do anteny: jaki jest kabel? Koncentryk czy inny? Bo może wystarczy obciąć starą wtyczkę i założyć nową, która jest de facto standardową wtyczką antenową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w trakcie podlaczania. kostke iso kupilem i probuje to jakos zrobic. radio juz dziala, glosniki z przodu graja, mam tylko problem z tylnymi glosnikami. kable nie ida prosto na glosniki tylne tylko do orginalnego wzmacniacza, ktory jest z tylu w polce. kombinuje ale nie moge dojsc jak to podlaczyc.

a co do anteny to utne kocowki z obu anten, zlacze je razem i podepne pod standardowe wejscie z jednym bolcem, mysle ze powinno dzialac

 

radio zamontowane i wszystko gra :D

anteny skrecilem razem do kupy i zamontowalem do wtyczki. a wzmacniacz z tylu podlaczylem tak zew dostaje prad wtedy co antena.

 

pozdrawiam,

Erwin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A... czyli te dwa bolce to dlatego za masz 2 anteny? Ciekawe - nie widzialem jeszcze czegos takiego... I po polaczeniu ich razem dobrze odbiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, dwie anteny. jedna jest w tylnej szybie, natomiast druga to wysuwana z blotnika, ktorej nie mam :) w szybie odbiera ladnie ale tylko w miescie, na trasie gubi zasieg. zamierzam na dniach kupic nowa automatyczna antene, dlatego od razu przy montazu radia podlaczylem obie koncowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...