Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Piszczenie silnika dmuchawy


Tomaszo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy ktoś już miał taki problem z piszczeniem silnika dmuchawy? Jest jakiś sposób aby toto "nasmarować"? Piszczy zazwyczaj na 1 biegu i jak sie np. skręca. Niby nic a trochę denerwuje.

Dzięki za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość emeryt03

Mam to samo w WP11. Piszczy, a raczej "świergota" niczym ptaszek tylko na 1 biegu i przy ruchach kierownicą. Żeby było śmieszniej, to robi to wtedy gdy samo chce. Potrafi poświergotać tydzień, dwa, a potem miesiąc, dwa spokoju. Niestety nie mam pojęcia jak to skutecznie usunąć. Doraźnie to otwieram schowek przed pasażerem i walę pięścią w górę schowka. Czasami pomaga, czasami nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem.Juz mnie tak wkurzało ze wyjałem z zamiarem rozebrania i wymiany badź nasmarowania łożysk,czy tulejek ale niestety nie udało mi sie do końca rozbebeszyć dmuchawki.Chyba nie przewidzieli jej rozbierania czy jak.

W każdym razie dostałem sie do jednego łozyska takiego malutkiego i poprostu kapnąłem tam olejem(chyba parę kropli) :) o dziwo od tamtego czasu mam spokój i ciszę :)

Oczywiscie mowa tu o P10 ;)

 

Doraźnie to otwieram schowek przed pasażerem i walę pięścią w górę schowka. Czasami pomaga, czasami nie.

 

...radziłbym nie stosowac tego sposobu bo jeszcze się coś niechcący odłączy i nie zadziała wcale :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariano_85

U mnie w p11 tez silnik dziwne chodził czasem przerywał czasem piszczał .....okazało sie że filtr przeciwpyłkowy był tak zapchany ze nie przepuszczał powietrza i przez to te dziwne odglosy!!! Może cos pomoże wymiana a jak nie to TYlko wymiana łozysk (jak sie da) -może samego wentylatora -albo całości :/

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...jak cos piszczy to trzeba posmarowac(stara zasada czesto sie sprawdza) :!: A nie da sie tam gdzies napsikac WD-40

czy cos?Zawsze to taniej niz na sam poczatek wieksze koszta ponosic przy wymianie lozysk. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dzieki BULI wiedziałem ze gdzies juz to widziałem ale nie wpadłem ze ktoś to nazwał "ćwierkanie" :) a wracając do tematu ma ktoś może jakiegoś manuala (tak krok po kroku) jak sie zabrac za to "ćwierkanie" i gdzie wlać ten olej?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka tygodni temu postanowiłem pozbyć sie tego ćwierkania na włączonym pierwszym biegu więc zabrałem się od rozkręcenia dmuchawy a tam wewnątrz plastikowych łopatek zielony element, wyglądał jak jakaś osłonka więc wywaliłem to coć wyjąłem całą dmuchawę przedmuchałem całość sprężonym powietrzem(sprężarka) nabrałem w strzykawkę oleju silnikowego założyłem igłę i kręcąc wirnikiem powoli skapywałem olej na łożysko, potem wszystko złożyłem i jak na razie 2 miesiąc jest spokój.

Przy całej tej "operacji" radzę uwarzać na pył zgromadzony na dmuchawie strasznie drażni drogi oddechowe a tym bardziej jeżeli klima nie była czyszczona długi okres czasu i na to aby olej nie znalazł się na komutatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...