Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Tarcze, proszę o pomoc


Gość rafalfloyd1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rafalfloyd1

Witam! Czy ktoś wie może jakie tarcze i klocki są montowane w ASO do P12?? Mam od miesiąca sakury i klocki ate i bije mi tylko przy hamowaniu na kierownicy praktycznie od samego założenia, ale tylko po rozgrzaniu tarcz tak od 80 KM/H w górę. Co ciekawe mechanik stwierdził krzywość tarcz na specjalnej maszynce a z drugiej strony stwierdził też że nie są przegrzane... Przetoczył i dalej bije... No ale zastanawiam się nad kolejnymi tarczami i klockami, jednak nie chcę kupić kolejnego bubla... Więc dwa pytania- Czy warto do ASO? I jaki koszt mniej więcej? A może po przetoczeniu klocki się nie dopasowały? Proszę o pomoc, chcę mieć to w końcu z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie może jakie tacze i klocki są montowane w ASO do P12??

Fabryczne klocki - Akebono. Ale one w tym przypadku niewiele do rzeczy mają. Na tarczach to chyba nawet jakiegoś wyraźnego loga nie ma.

bije mi tylko przy hamowaniu na kierownicy

A na pedale nie?

Przetoczył i dalej bije...

Jak? Na aucie na piaście? Czy po zdemontowaniu na tokarce? Jeśli to drugie, to niewielka pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafalfloyd1

Tylko na kierownicy. Pierwsze hamowanie ok, dopiero po rozgrzaniu trzęsie kierownicą tak- prawa-lewa, tak od 80 km/h w góre. Tak jakby pod wpływem temperatury je wichrowało. Aczkolwiek mechanik po zdjęciu stwierdził że nie są przegrzane. Po sprawdzeniu na jakiejś maszynce stwierdził duże bicie na jednej a na drugiej mniejsze. Na pedale raczej nic nie wyczuwam... A przetoczył na tokarce oczywiście... Warto wydać kasę na te z ASO??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładam, ze to ten sam przypadek, ale mialem kiedys tak. Zmienilem 3 komplety tarcz hamulcowych i okazalo sie przez przypadek, ze to lozysko (rozlecialo sie mimo, ze wczesniej bylem na sprawdzeniu i nie bylo luzu).

 

Pozniej sprawdzilismy, ze giela sie tylko jedna tarcza.

 

U Ciebie skoro mechanik sprawdza, ze nie sa powichrowane to po co je przetaczasz, to nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafalfloyd1

Nie były przegrzane ale na obu było bicie, obie były powichrowane... Łożysko raczej wykluczam, sprawdzali na samochodzie i nic nie słychać żeby huczało. Wydaje mi się że powinienem po prostu nie żałować kasy i kupić porządne tarcze, bo te Sakura były po 110 zł za sztukę więc chyba wysokiej jakości nie prezentują. Aczkolwiek to tylko moja hipoteza...

 

[ Dodano: Czw 14 Lut, 2008 14:21 ]

u mnie po sprawdzeniu na obu było bicie...

 

[ Dodano: Czw 14 Lut, 2008 14:25 ]

u mnie po sprawdzeniu na obu było bicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem w suniaczu ten problem z biciem po rozgrzaniu tarcz przy predkosci 80-90km/h,tylko u mnie tak walilo w fajerke,ze malo sie nie rozlecial.Tarcze zmienilem na brembo i problem zniknal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafalfloyd1

to co, albo ASO albo polecicie mi jakiś dobry zestaw na przód który sprawdza się u Was w P12 i nie tylko ?? :) I jakie ceny?? Warto razem z hamulcami wymienić płyn??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie umiem ci niestety odpowiedziec nic na temat P12, bo sam jezdze jeszcze 10tka, ale z tego co pamietam to kupowalem tarcze w sieci AD (mam tam 40% znichy) - Tarcze Lucasa, placilem cos kolo 100zl. Chodza idealnie.

 

Mysle ze po prostu poszukaj czegos lepszego. Moze brembo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO zakładają klocki Lucasa!! a nie jakies... Akebono...

Wiem bo mam znajomego w ASO

Co serwis to inne części i inna cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafalfloyd1

Myślę właśnie albo o brembo + klocki ferodo, albo ASO... Co polecacie? Warto od razu wymienić płyn??

 

[ Dodano: Pią 15 Lut, 2008 14:52 ]

a może jakiś inny zestaw- lucas, zimmerman... ?? Kurcze, nie wiem... Z tego co czytałem na forum to chyba jednak najbardziej sprawdzone u Was są te brembo + ferodo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie były przegrzane ale na obu było bicie, obie były powichrowane... Łożysko raczej wykluczam, sprawdzali na samochodzie i nic nie słychać żeby huczało. Wydaje mi się że powinienem po prostu nie żałować kasy i kupić porządne tarcze, bo te Sakura były po 110 zł za sztukę więc chyba wysokiej jakości nie prezentują. Aczkolwiek to tylko moja hipoteza...

 

[ Dodano: Czw 14 Lut, 2008 14:21 ]

u mnie po sprawdzeniu na obu było bicie...

Niestety czasami wystarczy przy rozgrzanych hamulcach wjechać w większą kałuże i tarcze zaczynają bić, nie muszą być przegrzane, ja nowiutkie lucasy załatwiłem na myjni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafalfloyd1

Jeszcze takie spostrzeżenie mnie dopadło dzisiaj po dłuższej jeździe po bardzo kiepskich podmiejskich drogach- że nierówności i koleiny są dość wyraźnie przenoszone na kierownice, ale to chyba akurat kwestia szerokich opon- 205... Tak mi się wydaje, bo u Ojca na 175 r14 czegoś takiego nie odczuwam. Zresztą i moja Primka na dobrej drodze idzie jak po szynie... Zawieszenie miałem ostatnio spawdzane, żadnych luzów czy stuków. Jak jest u Was??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafalfloyd1

No na 18stkach to się wcale nie dziwię :) Ale i u mnie na tych 16stkach na dziurach i w koleinach też trzeba mocno trzymać kierownicę...

 

[ Dodano: Sob 16 Lut, 2008 11:34 ]

... nawet jak jade wolno po kocich łbach jak puszcze kierownice to lata

 

[ Dodano: Sob 16 Lut, 2008 11:35 ]

... nawet jak jade wolno po kocich łbach jak puszcze kierownice to lata

 

[ Dodano: Sob 16 Lut, 2008 19:05 ]

dzisiaj doczytałem gdzieś na forum, że z tym biciem przy hamowaniu, jeśli nie drży też pedał hamulca a u mnie raczej nie drży to mogą być też zużyte tuleje wahaczy z przodu. Możliwe to?? Jakie są objawy zużycia?? I czy są one wymienialne w P12?

 

[ Dodano: Sob 16 Lut, 2008 19:05 ]

dzisiaj doczytałem gdzieś na forum, że z tym biciem przy hamowaniu, jeśli nie drży też pedał hamulca a u mnie raczej nie drży to mogą być też zużyte tuleje wahaczy z przodu. Możliwe to?? Jakie są objawy zużycia?? I czy są one wymienialne w P12?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...