Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[A33] Oświetlenie - ksenony.


t0masz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dużo jeżdzę nocą około 70% przebiegu. Bardzo ważne dla mnie jest dobre oświetlenie drogi. Mam fabryczne ksenony, ale zawsze chce sie lepiej.

 

Moje pierwsze pytanie to czy trzeba wymieniać orginalne ksenony? Czy takie palniki sie zużywają z czasem i później swiecą słabiej? Przypuszczam że tam są jeszcze orginały.

 

Zastanawiam się nad włożeniem do świateł drogowych zestawu HID. Orginalnie tam jest H7. Drażni mnie że jest różnica w kolorze swiatła miedzy ksenonem a H7. Co sądzicie o takich zestawach? Jaką temperaturę palnika wybrać?

 

Dodam że lampy maja spryskiwacz i poziomowanie, i że chodzi o drogowe lampy wiec nikogo nie bede raził.

 

Ciekaw jestem jak taki zestaw wygladał by w lampach przeciwmgielnych H3?

 

 

bzfb447599149j.JPG

 

opqr649970201c.JPG

 

I ostatni pomysł wstawienie ringa wogół świateł drogowych, jest tam miejsce i pewnie by to fajnie wyglądało. Boję się sam lampy rozbierać wieć trzeba by poszukać kogoś kto by to wykonał. Kraków - Katowice. Przypuszczam że każda firma zajmująca się regeneracją reflektorów zrobiła by taki zabieg.

 

abcd505083185f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy
Jak masz oryginalne ksenony to nie psuj auta zadnymi HID-ami. Taki zestaw jest dla amatorow ktorzy maja zwykle zarozki halogenowe.

 

zdecydowanie, HiD to taniocha, najgorsze rozwiązanie, to się nie umywa do fabrycznych xenonów, jak już wsadzać to Denso + dobre żarniki

 

Ale na długich mam właśnie zwykłą H7

i z reguły to wystarczy

 

zajedz do firm przerabiających lampy, jak masz lampy xeonowe to przeróbka na bixenon powinna być w miarę tania, tam chyba są żarniki z klapkami, jazda na długich xenonach to lepsza jazda niż w dzień :one:

 

sprawdz też stan lamp, może trzeba polerkę zrobić, żarniki również się wypalają.

 

czym wyższe k tym bardziej niebieska barwa i mniej światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem i do dlugich kupie markowe używane przetwornice + nowe markowe palniki. Wymienie również orginalnie palniki bo sa napewno od nowości i się już wypaliły troszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy widział ktoś może całe reflektory ksenonowe do Maximy '99 USA? Może warto by je sprowadzić ze stanów, bo tam pewnie są dostępne? Nie muszą być nowe :P

 

Pytanie potem, czy jak założę reflektory z USA to uda mi się jakoś to ustawić, żeby świeciło po europejsku :)

 

Ktoś ma jakieś doświadczenia?

 

Trochę niepewnie się czuję z przeróbkami "self-made" czyli zestawami HID.

 

PS:

 

czy dobrze sobie tłumaczę - te lampy świecą "po europejsku", czyli mają ładną linię odcięcia i doświetlają pobocze? :)

 

http://www.autozconcept.com/product_info.p...roducts_id=3509

http://www.autozconcept.com/product_info.p...roducts_id=3497

 

(...)

This brand new headlights offer a sleek alternative to your originals. And, the clear design provides bright light that matches the look of your headlight or taillight upgrades, including clear Euro lights and LEDs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie ma czegos takiego jak lampy xenonowe do modelu A32.

Zestaw HID to jakies nieporozumienie........... mialem okazje zobaczyc jak to swieci...... lepiej zalozyc dobre zarowki !

 

Mozesz, kupic takie lamy clear i wladowac do nich bi-xenonki..... jak zrobil Butryn, WielkiWac i ja. Wtedy efekt bedzie bardzo zadowaajacy :D

 

Jeszcze jdna sprawa ..... te wszystkie lampy ktore sa sprzedawane to wiadomo ze made in china ....... i mimo ze wygladaja bardzo ladnie, to niestety ze swieceniem jest nieco gorzej( na zwyklych zarowkach beda swiecily gorzej niz stare lampy). Natomiast w przypadku zalozenia soczewek nie ma wiekszego znaczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre zarówki - pojęcie względne.

 

W moich reflektorach jest gniazdo na zarowki HB1. Problem jest taki, że jedyne dostępne zarowki do nich to zwykłe philipsy i osramy. O jakichkolwiek lepszych odmianach, typu Premium (+30% swiatla), albo jeszcze lepszych np. OSRAM NightBreaker (+90%) moge pomarzyć. W USA widziałem, że są dostępne ale u nas nie. Pomijam zarowki z Allegro, których moc swietlna jest wspaniała, tylko nie wiem czy naprawdę czy tylko w opisie aukcji ;)

 

 

mówiąc o lampie "clear" masz na myśli to, ze z szkło z przodu jest gładkie? w sumie takie mam teraz...

 

Trochę nie rozumiem ego co napisałeś: piszesz, ze włozyleś bi-xenony, ale HID odradzasz. Zawsze mi się wydawało, że albo cały reflektor jest przystosowany do xenonów, albo zakłada się wlasnie taki zestaw HID. Jest jeszcze trzecia opcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...