Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12 2,2dci] Problem - strata mocy


Gość kizur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

niedawno kupiłem nissana primere P12 2,2dci z 2004r i jakiś czas temu zauważyłem problem przy odpalaniu a mianowicie falują obroty około 1-2 min w zakresie 550-750 -(dopóki silnik sie podgrzeje- ok 1-2 min) ten sam problem co u kolegi

 

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...ghlight=p12+dci

 

miałem jechać do mechanika wymienić zawór pompy lecz nie miałem czasu.

przeciągałem z wymianą aż tu nagle jadąc samochód silnik stracił moc, zachowywał sie normalnie nic nie szarpało, nie "żęźił" poprostu był bardzo słaby. Zgasiłem silnik i odpaliłem ponownie i wbrew logice silnik pracował normalnie miał moc może nie 100% ale jechało sie normalnie.

Czy może być to wina tego zaworu czy może jakaś groźniejsza usterka.

pozdrawiam

ps jaki jest koszt tego zaworu?

pozdrawiam i proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość tomekvipex

Ja miałem identyczny problem , wymienili mi zawór regulacji ciśnienia za 480 zł na pompie i wgrali jeszcze raz program do komputera (fabryczny) na wszelki wypadek .

Do tej pory przejechałem 17000 km i jest OK ale zaczyna padać mi turbo -leci czarny dym przy przyspieszaniu mocnym jak z autobusu . :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarny dym wcale nie musi oznaczac problemow z turbo. oznacza tyle ze albo jest za malo powietrza w odniesieniu do ilosci paliwa (niepelne spalanie) albo sa problemy z podawaniem paliwa (pompa, common rali, wtryski).

szary dym = problemy z turbo (nieszczelnosci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

mam pytanie czy ten zawor jest na pompie czy na listwie? bo mam takie same objawy w mojej primerce ,ja wymienilem zawor na listwie i problem nie zniknal i dalej jest na kompie wyswietlana usterka pompy paliwowej .

 

[ Dodano: Czw 28 Maj, 2009 19:42 ]

kizur, mam pytanie czy ten zawor jest na pompie czy na listwie? bo mam takie same objawy w mojej primerce ,ja wymienilem zawor na listwie i problem nie zniknal i dalej jest na kompie wyswietlana usterka pompy paliwowej . :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...